Sayfa 349/759 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449 ... SonSon
Arama sonucu : 6067 madde; 2,785 - 2,792 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

Alıntı Originally Posted by batik65 Yazıyı Oku
    Bunca sabırdan sonra hiç doğru bir karar olmaz diye düşünüyorum....
    Sabır taşı olsa çatlardı vallahi. 1,5 yıldır ağaç etti bizi burada.
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

2. Herkese selamlar dostlar...bende fuul giriş yaptım...ortalamam 1,40 tır...zaten 1,40 a kadar ne varsa süpürdüm gitti...baktım talebe dostum bana hisse bırakmayacak ,önceden davranayım dedim....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. şirket ile en son görüşmemde topikte blcyt zarar açıklayacak yorumlarına güldüklerini söylemişlerdi...oysa kar açıklayacağız demişlerdi...bende bu ihtimali sevdim...her ne kadar borcu dolar bazlıdır karı olumsuz etkiler diye düşünüyorsak da ilginç bir şekilde kar marjının en çok fazla olduğu ayların da yılın ilk ve son çeyrekleri olduğunu görüyoruz...yani dövizin en yüksek olduğu aylarda kar marjı da ilginç bir şekilde olumlu etkilenmiş...

ben de yönetime güvenip almaya karar verdim...tabi risk de alarak..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. eğer şirketin iddia ettiği gibi karı iyi gelirse blcyt bundan çok güzel etkilenir...dmsaş çeyrekte 6 milyon kar yapmıştı ,blcyt ise 5,5 milyon....dmsaş şu anda 2,90 civarlarında ki dün 3,12 leri gördü ...blcyt ise 1,38 civarındadır...ikisinin de ödenmiş sermayesi 35 milyon tl...bakalım nasip ne olacak ?? hele hele geçmişte bir arkadaş satışlarımız döviz bazlıdır yorumu da doğru ise o vakit risk minimuma yakın olacaktır...

gerisi artık ALLAH a emanet...bakalım neler olacak ??

5. önümüzdeki sürede süpriz güzel kar açıklayacak şirketler revaçta olacaktır...diğerleri vasat olacaktır...benim beklentim de süprizdir..

6. geçmişte 2,00 maliyet ile almış ve 2,43 civarlarından satmıştım..sonrasında endeks çok düştü vede blcyt ın döviz borcundan çekinerek vede döviz çok yükselmesinden dolayı risk görerek satış yapmış idim...ama bu fiyatlardan bana göre bu risk alınır..en azından ben alıyorum...

7. bu arada benim ayağım da uğurlu geldi sanırım...

8. normal şartlarda bilançoya az bir süre kala hisseye dalmayı düşünüyordum..ama baktım ki bazı açıkgözler önceden davranmaya başlamış...özelikle paket hisseler ile ilgilenen arkadaş vede talebe dostum...bende alışlarımı en az 10 gün ileri aldım..artık nasip diyelim..

Sayfa 349/759 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •