Sayfa 409/755 İlkİlk ... 309359399407408409410411419459509 ... SonSon
Arama sonucu : 6040 madde; 3,265 - 3,272 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. Seker yatirim fon alisini golgelemeye calisiyor olay o

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Alıntı Originally Posted by donju Yazıyı Oku
    Ben şirketle konuştum. İşlerde problem yok. Bilançoda güzel gelir diyor. Merak edenlere duyurulur
    Amannnn... Hep ayni terane. Kabak tadı verdi artik. Alsınlar o çok bilici yatırımlarını çalsınlar başlarına...

ASUS_Z010D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

3. Bu kurrlarla mumkun degil kar gelmez 3 ceyrek icin,18 milyon sadece bu ceyrekte kur zarari var,

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Kur artisini fiyatlara yansitabiliyor o yuzden bu yukselen kur donemlerinde her seferinde beklentiden iyi bilanco acikliyor..bu sefer de oyle olacak yuksek ihtimal zaten sirket de bunu konfirme ediyor..seker yatirim da bir zibidi var aklinca tahtaya baski kuruyor ama fake bunlar..gunes balcikla sivanmaz..bu sirket sanildigi kadar kur farkindan olumsuz etkilenmiyor..bilancoda goreceksiniz..ytdegildir

5. Kur artışı ile gelir de kar da artıyor. Burada anlatılmıştı yine. Şirket fiyatları güncel döviz üzerinden tl ye çevirip satıyor.
     Alıntı Originally Posted by cumba kuka Yazıyı Oku
    Bu kurrlarla mumkun degil kar gelmez 3 ceyrek icin,18 milyon sadece bu ceyrekte kur zarari var,

6. Guzel arkadaşlar,sirket tamami doviz olarak satsa 20 milyon ciro olsa
    Geriye 26 milyon acik kalır,
    Euro %32 gitmiş bu seferki acik büyük
    Haa 60 milyon ciro yapsa o zaman belki az yara alir,kaldiki girdilerde doviz üzerinden
    Bu ceyrekten bisey bekleyen yanilir,
    Anca yil sonuna,
    15 milyon kur zarari 3 yda kapatiuor olsa,kur gitmedigi zaman donemsel o kadar kar aciklardi,
    Haa beklersin 2 yil bisey diyemem,
    Son çeyrekte kur yatay olursa yil sonu biseyler olur,
    Seker veriyorsa bir bildigi vardir,
    Bu kagida sadece o yon verebilir,
    Asagi gelmesini istiyorsa getirir,
    Patron bile seyreder

7. Interpolasyon ile bakarsak 2.ceyrekte 12 mio kur farki zarari yazarken bu ceyrekte yaklasik 24 mio kur farki zarari yazacak..ote yandan esas faaliyet kari 25 mio civari gelebilir kur artisini satis fiyatlarina yansittigini ve talepte gerileme olmadigini baz alirsak..otel gelirlerinin 3.ceyrekte mevsimsel olarak zirve yaptigini dusunursek nette ana ortaklik paylarinda cuzzi de olsa kar edebilecigini dusunuyorum..kur son ceyrekte yatay kalirsa yili ana ortak 15 mio net karla kapayabilir ki ..bu da 8 p/e ortalama forward p/e den yaklasik 3 hisse fiyatina ulastirir ..1.5 hisse fiyati %50 ucuz demek..bence bu fiyatlari kesinlikle hak etmiyor stabilize olmus borsayi baz alirsak..bu ceyrekte ihracat orani yuksek kurla artmis da olabilir..ben olumlu surpriz bekliyorum..suriye piyasasi da ciddi upside yaratiyor orta-uzun vadede..ytdegildir

8. Bir kisim dogruluk beklenti dogrultusunda olabilir,
    Otel deniz kenarinda degil adanada,yazin 45 derece de kimse adanaya gitmez,bir nevi iş oteli sehir içi,sirket ler icin,ayrica otelin para kazandigida yok,300/400 bin,o kadar.
    Herkesin kendi yorumu,kim tutturur bakalim,
    Piyasada ciddi daralma var,

Sayfa 409/755 İlkİlk ... 309359399407408409410411419459509 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •