Sayfa 438/759 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon
Arama sonucu : 6066 madde; 3,497 - 3,504 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by garan01 Yazıyı Oku
    Satışlara şimdi baktım. Resmen %50 artış var. Favok 2 kat artmış. Nihai karın düşük çıkmasının sebebi tamamen kur farkı zararı. Eğer sene sonu döviz kurları bu seviyede kalırsa ilave 6 milyon kar olacak yani toplamda 25-30 milyon arası kar demek. Döviz kurları yıl sonuna doğru atak yaparsa kar yine düşer. Aslında tam ortada bir durum var.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Iste o 6 mio kar son ceyrekte sirketin f/k sini 2 ye dusuruyor..kelepir suan her acidan

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

2. Arkadaşlar esas galiyet karı 28 milyondan 60 milyon olmuş şaka gibi en riskli bilanço dönemi buydu burda bile durum bu ise bu hisseyi artık kimse tutamaz yarın tavan yapmaz ise ben malımı arttırırım elinde ki bütün malı yüzde 40 zarar ile 8 ay bekleyip phillicapital de ki arkadaş düşünsün gider yine 400 bin lotu 1.90 dan koymayaya çalışır bulabilirse tabi tsk Bilici

3.  Alıntı Originally Posted by talebe37 Yazıyı Oku
    1.43 'den ufak bir giriş yaptım. Bu sene üçüncü kez giriyorum. Daha önceki 2 girişte farklı sebeplerle 1 kuruş karlı çıkmıştım benden sonra yüzde 20 25 prim yaptı.

Almaya çekindim aslında artan döviz kurlarından dolayı ancak yatırım ilişkileri gayet net zarar gelmeyecek diyor. Birazda onlara güvenip aldım. İnş bizi yanıltmaz.
    Ytd
    Yatırımcı ilişkileri doğru söylemiş kar geldi.
    Tebrik ediyorum bilici yatırımı yönetimini.

Bilanço da gördüğüm olumlu yönler;
    - nakit artışı
    - az da olsa özsermaye artışı
    - cironun geçen çeyreğe göre hafif düşmesine rağmen faliyet karı artışı
    - en önemlisi kur farkından gelen zararı sıfırlamış olması

Olumsuz yönleri
    - Finansal giderlerin yüksek olması (sonraki çeyreklerde düşüş bekliyorum) sebebiyle ertelenmiş vergi geliri desteği ile kar açıklaması.
    - Geçen çeyreğe göre dönem karı azalışı (bu da bekleniyordu hatta daha kötüsü fiyatlandı gibi)

Bizim uyuz spek ve patron bu kadar artan kura rağmen geçen çeyreğe göre düşük dönem karı açıklamasını bahane edip yarın eksi bile yapabilir.

Ancak böyle yaparsa şahsen ben, 45 milyon tl sermayeye tahmini 85 milyon tl faliyet karı 20 milyon tl dönem karı getirecek bir şirketin hissesini 1.40 larda bedava görürüm. diğer hisselerimi de satıp 1.40 altında toplamaya devam eder 6-9 ay beklerim.

Nacizhane benim görüş ve yorumlarım bu şekilde.
    Ytd

4. Bence yarin tahta sahibi bize ekstra firsat vermeyecek..cok net bir tablo var..verirse malini kaptirir..ytdegildir

5. Yanlış mı görüyorum dolar borcunu TL ye çevirmişler öyleyse hüsran...

6.  Alıntı Originally Posted by konaky Yazıyı Oku
    Yanlış mı görüyorum dolar borcunu TL ye çevirmişler öyleyse hüsran...
    Yarın doğru görürsün birader açılış fiyatına iyi bak malları kaptırdınmı alamadınmı tuh sana boşuna uğraşma kimse aptal değil burda yarın tavanda almak için sıraya gir

7.  Alıntı Originally Posted by konaky Yazıyı Oku
    Yanlış mı görüyorum dolar borcunu TL ye çevirmişler öyleyse hüsran...
    Ben de baktım hayır öyle birşey yok. Sadece dolar borcunu eur ya çevirmişler.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Cevirmemisler de cevirseler keske..450 milyar dolar finansman ihtiyaci olan girla cari acik veren bir ulkede sirkerin ihracat gelirleri sinirliysa tabi ki borcun TL olsun..keske herkesin borcu TL olsa..ozel sektor nette doviz fazlasi olsa keske..merak etmeyin dolarin dusmesi enflasyonu dolayisiyla kredi faizlerini ve kredi maliyetlerini de dusurur..her halukarda TL borc daha avantajli..euro ise de eur/usd 1.1 a gidiyor o da guzel hareket..

Sayfa 438/759 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •