Sayfa 476/755 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576 ... SonSon
Arama sonucu : 6038 madde; 3,801 - 3,808 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by talebe37 Yazıyı Oku
    Durdo da gözümden kaçmadı tabiki sayın keko ama ben onu 2.2 lerden alıp 2.5 lardan 2.7 lerden satmıştım. Bu fiyatlardan almaya elim gitmiyor He daha gider mi gider tabi ama benim için durdo kaçtı yeni durdo lar bulmam lazım

Ayrıca durdo nun ciro ve karlılığında ciddi iyileşme var ancak bunu paralel de fiyatlıyor. Ancak benim yazdığım 6 hisse de ciro ve kar artarken fiyatlarda ciddi düşüşler olmuş birkaçı da sabit kalmış sayılır. Ondan başta blcyt olmak üzere ayen ve uluun daha cazip geldi bana.

Ytd
    Dostum bence durdo daha yolun başındadır...iki çeyreğin brüt karı 18 milyon iken üçüncü çeyreğin tek başına 21 milyondur...üstelik de bu karı yeni baskı makinasının sadece bir ay çalışması ile elde etti...bu şekilde ihracatı çeyreklerde sadece 18 milyon iken üçüncü çeyrekte 43 milyona çıktı...

önümüzdeki bilançoda bu yeni baskı makinası ve sonrasında alınan kesim makinası üç ay çalışacaklar...müşterileri de hazırdır...ciro ve kar patlaması bekliyorum...geçmişte logo benzeri bir çıkış söz konusu olabilir...bence topiği de bilançosunu da tekrardan incele...

bu yıl dolar yılbaşından üçüncü çeyreklerin sonuna kadar %60 yükseldi..sadece üçüncü çeyrekte %30 yükseldi dolar...durdonun döviz bazlı borcundan dolayı kar perdelendi..ama bundan sonra doların düşeceğini ve bu miktarda çıkmayacağını varsaydığımızda güzel karların ortaya çıkma ihtimali çok çok yükseliyor...durdo yeni alınan baskı ve kesim makinası ile bir kaç gömlek büyüdü...durdo eski durdo değil artık..

bu arada blcyt yatırımcılarından bu sohbetimizden dolayı özür diliyorum...konu konuyu açınca böyle oldu...kusura bakmayın...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Bilici ucuzu mu evet bence gayet ucuz, ama ucuz olması yükselmesi için yeterli mi hayır, tahtaya hükmedenlerin kğçğk hesaplar yaptığı, patronunda buna çanak tuttuğu hisseler isterse badava olsun, sadece zaman kaybı. Biz bir hata yaptık, 30 tane de fırsat kaçırdık başka hisselerde ama yeni gelen olup başı yanmasın, zaten tahtaya yeni girenleri kustura kustura geri bastırıyorlar, bırakalım kendi kendilerine oynasınlar, hisse mi yok başka.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bu hissede fiyat ik-ti-dar-sız-lı-ğı hastalığı var gibi. 80 lik dede misali, senede bir yukarı yapmış ama orada uzun süre kalamayıp yine hep aynı yere gelmiş. Ytd.

4.  Alıntı Originally Posted by konaky Yazıyı Oku
    Syn KEKO senin dediğin o sürpriz hisseyi geçen yıl 2.70 ortalama ile 20 bin 6 üzeri boşalttım. Dedik buda aynı hareketi hakkediyor mal ortada mal sahipsiz.. En önemlisi o hisse artık sahipli bir hisse ve ben onun gelecek yıllarda 20 li 30 rakamlara gideceğini düşünüyorum... Hayırlı olsun
    İşin gücün mal pazarlamak bu hissede sadece bu hissede yorumlarının olması, tamamen dolandırıcılık, bütün yorumlarını spkya attım, bir düşün bu hissenin yakasından artık

5. Anadolu'dan alım yapan tahtayı bozdu.Sonuç değişmez ama süreç uzayabilir ve sıkıntılı olabilir.Sanırım Arsan'da aynı durumda.

6.  Alıntı Originally Posted by ellocu Yazıyı Oku
    Anadolu'dan alım yapan tahtayı bozdu.Sonuç değişmez ama süreç uzayabilir ve sıkıntılı olabilir.Sanırım Arsan'da aynı durumda.
    Anadolu yatırımı bu sene içinde 2 defa sağlam tokatladılar, son durumda 1.38 ortalamalua 330 k almış ama bence durum farklı, bu sefer anadoludan belki de grubun kendisi alım yaptı şaşırtma amaçlı. Ya ellerindeki malı kaptırdıkları için aşağı veremiyorlar ya da dediğim gibi bu seferki anadolu alımları kendileri. Benim en çok şaşırdığım garanti yatırımın yaptığı hareket oldu, aylarca 1 milyon lot mal tooladılar 1.5 ortalamayla, 1 aydır 1.34-35 ortalamayla malı dağıttılar. Acaip işler dönüyor bu hissede. Bugün döviz kurları böylr kapatırsa , işlerde de azalma olmadıysa 25 milyon kar potansiyeli var. Yani 2.5 f/k bakalım oyunun sonu ne olacak.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/727889 Tskb gyo Divan Otel Değerleme Raporu 131.015.000 / 2 65.507.500 TL

Doluluk % 68

Yatırım tavsiyesi değildir

8. BİLİCİ YATIRIM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
    30.09.2018 Tarihi İtibariyle Konsolide Mali Tabloları Tamamlayıcı Notlar
    (Tutarlar, aksi belirtilmedikçe, Türk Lirası olarak gösterilmiştir)

Maliyet Bedeli
    Hesap Adı 01.01.2018 Alış Transfer Çıkış
    Gerçeğe
    Uygun Değer
    Farkı 30.09.2018
    Arazi ve Arsalar 64.730.000 - - - - 64.730.000
    Bina (Adana Yazıhane) 980.000 - - - - 980.000
    Toplam 65.710.000 - - - - 65.710.000
    (*)Arsanın hisseleri eşit oranda Bilici Yatırım San.Tic.A.Ş. ile TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ‘ye ait olup söz
    konusu arsa yeni kurulan adi ortaklık tarafından gelecekte yatırım amaçlı gayrimenkul olarak kullanılmak üzere inşaa
    edilmekte olan 5 yıldızlı otel projesine tesis edilmiştir. Söz konusu otel projesi tamamlanmış olup, şirket oteli Yatırım Amaçlı
    Gayrimenkul olarak sınıflandırmak suretiyle kayıtlarına almıştır. 29.12.2017 tarihli değerleme raporu; arsa ve oteli
    kapsadığından; otel binası ayrı olarak gösterilmemiştir.
    Diğer gayrimenkul ve maddi duran varlıklar hariç olmak üzere ve sadece otelin 1/2 hissesi 65.507.500.-TL olurken ve geçen sene hisse 29.12.2017 itibariyle 1,48 den kapanmışken başkaca varlıklarının 7 seneden beri değerlemesi yapılmamışken Her bilanço dönemi karla kapanırken 2018 kapanışı nasıl olur da 1,36 olur anlamış değilim.

Sayfa 476/755 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •