Sayfa 495/756 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595 ... SonSon
Arama sonucu : 6042 madde; 3,953 - 3,960 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Bilici faaliyet karı artış hızında azalma var son çeyrekte.

1. çeyrek faaliyet karı : 14,5 milyon TL
    2. çeyrek faaliyet karı : 20 milyon TL
    3. çeyrek faaliyet karı : 24,5 milyon TL
    4. çeyrek faaliyet karı : 12 milyon TL

Bunun en büyük nedeni dövizin düşmesidir çünkü dövizle satışları var. Ama döviz açığı nedeniyle dövizin düşmesi finansal gelirlerini arttırmış.

1.çeyrek falliyet karı. 14.6 milyon tl
    2.çeyrek f.karı..........34.5 milyon tl
    3.çeyrek k.karı.........59 milyon tl
    4.çeyrek k.karı.........71 milyon tl

Bilakis artış var.

51 milyon tl finansman gideri olmasa kar 77 milyon tl gelecekti,ileride borçlarını kapatması durumunda kar artacak demekki.
    Son düzenleme : olimpik forum; 13-02-2019 saat: 10:31.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Birkaç kelam da ben etmek isterim.
    Blcyt benim eski göz ağrım. Burada sabırla aylardır-yıllardır bulunan her bir arkadaşımın kazanmasını can-ı gönülden dilerim.
    Blcyt, borsada yıllardır ucuz fiyatlanan, bir türlü ederini bulamayan bir şirket. Yatırım yapan arkadaşlar zaten çok iyi biliyorlar bunu.

Son çeyrekte gelen bilanço üzerine konuşmak gerekirse, ben de fazla beğenmedim. İvme kaybı yaşamış şirket.
    Satışlar, geçen çeyreğe göre sadece %4, geçen yıla göre %11 artmış.
    Faaliyet karı ise erimiş. Geçen yılın 1 milyon tl altında gelmiş. Geçen çeyreğe nazaran ise neredeyse yarı yarıya azalmış.
    Uzun ve kısa vadeli borçlarda az da olsa azalma var. Kasada nakit yok denecek kadar az.
    Dövizin düşüşü kaynaklı finansal kardan kaynaklanıyor dönem karının çoğu.
    Bundan sonraki çeyreklerde bu karı yazamayacak büyük ihtimalle.
    Tüm bunlara rağmen hisse fiyatının çok ucuz olduğunu düşünüyorum.
    Umarım bu kar ile çok daha yukarılara gider ve makus talihini yener.
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

3. Sizin yazdıklarınız birikimli faaliyet karı yani sizin 4. çeyrek dediğiniz aslında yıllık faaliyet karı. O da 74 milyon değil 71 milyon TL.

Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Yanlışınız var hocam

4.çeyrek k.karı.........74 milyon tl

Bilakis artış var.

51 milyon tl finansman gideri olmasa kar 77 milyon tl gelecekti,ileride borçlarını kapatması durumunda kar artacak demekki.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
     Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    4.çeyrek k.karı.........74 milyon tl

Bilakis artış var.

Sn. Kazankazan doğru bilgi paylaşmış. Yanlış olan bir şey yok. Çeyrek bazda verileri yazmış.

1.3.2018 de hisse 2.36 ları gördüğünde 2017 ylının karı 15 milyon tl iken,
    şimdi 26 milyon tl.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Sizin yazdıklarınız birikimli faaliyet karı yani sizin 4. çeyrek dediğiniz aslında yıllık faaliyet karı. O da 74 milyon değil 71 milyon TL.
    Doğru söylüyorsunuz,,olması gerekende bu veri zaten.Mevsimsel nedenlerle çeyreklerde oynamalar olabilir,bu yanıltıcı olur.

Bakan göze göre değişirde ben de bilançoyu bu olağanüstü şartlar olmasına rağmen beğendiğimi söyleyeyim.

8. Şu ana kadar her çeyrek bilançolarda esas faaliyet karı artışı vardı.Son çeyrek de durum farklı. Herkesin baktığı zaviyeye göre görüntü değişir. Önemli olan hala ucuz görünmesi.İnşallah değerini bulacak adımları da patronun atmasını beklemek temennimiz.Hayırlı olsun YTD.

Sayfa 495/756 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •