Sayfa 498/755 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598 ... SonSon
Arama sonucu : 6035 madde; 3,977 - 3,984 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. Bugunku 1.85 ustu kapanisla, teknik olarak 1.85 benim icin artik destek seviyesi olmustur. Ustu ne olur bilemem ama bilancodan once iyi bilanco beklentisiyle alinan mallarin bugun bu seviyeden karsilanmis olmasini olumlu buluyorum.

Yatirim tavsiyesi degildir.

2. Finansal tablolardan görebildiğim kadarıyla döviz borçları %10 civarında azalmış.

30.09.2018 USD 8,500,000 USD 5.2905 44,969,250.00 TL
    30.09.2018 EURO 7,200,000 EURO 6.0530 43,581,600.00 TL
    88,550,850.00 TL

31.12.2018 USD 5,799,024 USD 5.2962 30,712,790.91 TL
    31.12.2018 EURO 8,186,212 EURO 5.9699 48,870,867.02 TL
    79,583,657.93 TL
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

3. Ustume vazife degil ama (mikro ortagi olarak) Bilici ailesinin yerinde olsam oteli satabildigim en iyi fiyat ile satar, sirketin doviz borcunu kapatirim. Sonrasinda olusan karlar ile potansiyel varsa iplik tarafinda buyurum, yok bu kapasite yeterli ise olusan karlar ile kasamda doviz biriktiririm. İlerde firsat cikarsa degerlendiririm.

Bu arada bu yilki kari ne yapacaklar bakalim. Gecen sene ki gibi %30 dagitip verirlerse hisseye guven acisindan olumlu yansir dite dusunuyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by Mausolos Yazıyı Oku
    Birkaç kelam da ben etmek isterim.
    Blcyt benim eski göz ağrım. Burada sabırla aylardır-yıllardır bulunan her bir arkadaşımın kazanmasını can-ı gönülden dilerim.
    Blcyt, borsada yıllardır ucuz fiyatlanan, bir türlü ederini bulamayan bir şirket. Yatırım yapan arkadaşlar zaten çok iyi biliyorlar bunu.

Son çeyrekte gelen bilanço üzerine konuşmak gerekirse, ben de fazla beğenmedim. İvme kaybı yaşamış şirket.
    Satışlar, geçen çeyreğe göre sadece %4, geçen yıla göre %11 artmış.
    Faaliyet karı ise erimiş. Geçen yılın 1 milyon tl altında gelmiş. Geçen çeyreğe nazaran ise neredeyse yarı yarıya azalmış.
    Uzun ve kısa vadeli borçlarda az da olsa azalma var. Kasada nakit yok denecek kadar az.
    Dövizin düşüşü kaynaklı finansal kardan kaynaklanıyor dönem karının çoğu.
    Bundan sonraki çeyreklerde bu karı yazamayacak büyük ihtimalle.
    Tüm bunlara rağmen hisse fiyatının çok ucuz olduğunu düşünüyorum.
    Umarım bu kar ile çok daha yukarılara gider ve makus talihini yener.
    Fikirlerine değer verdiğim değerli eski dostuma selam ederek buradaki yazılarıma ara veriyorum. Elimden geldiğince görebildiklerimi paylaşmaya çalıştım. Söylenecek pek bir şey de kalmadı. Hisse ederine gider gitmez zaman gösterecek. Herkese bol kazançlar dilerim.

5.  Alıntı Originally Posted by zincirsiz Yazıyı Oku
    Ustume vazife degil ama (mikro ortagi olarak) Bilici ailesinin yerinde olsam oteli satabildigim en iyi fiyat ile satar, sirketin doviz borcunu kapatirim. Sonrasinda olusan karlar ile potansiyel varsa iplik tarafinda buyurum, yok bu kapasite yeterli ise olusan karlar ile kasamda doviz biriktiririm. İlerde firsat cikarsa degerlendiririm.

Bu arada bu yilki kari ne yapacaklar bakalim. Gecen sene ki gibi %30 dagitip verirlerse hisseye guven acisindan olumlu yansir dite dusunuyorum.
    Temettü yerine borcu azaltmaya devam etse ilerde müthiş karları beraberinde getirir.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

Alıntı Originally Posted by zincirsiz Yazıyı Oku
    Fikirlerine değer verdiğim değerli eski dostuma selam ederek buradaki yazılarıma ara veriyorum. Elimden geldiğince görebildiklerimi paylaşmaya çalıştım. Söylenecek pek bir şey de kalmadı. Hisse ederine gider gitmez zaman gösterecek. Herkese bol kazançlar dilerim.
    Beni mahcup ettiniz Sn. zincirsiz. O sizin güzelliğiniz. Hayatta başarılar diliyorum. Kazancınız bol ve bereketli olsun.

ASUS_Z010D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

Sayın zincirsizin dikkat çektiği üzere 1.850 üzeri kapatması olumlu.
    Maalesef FK, iyi bilançonun bir kez daha her şey demek olmadığını gördük.
    Dünkü oyak,marbaş satışı beni rahatsız etti.
    Aynı şekilde dünkü ak yatırımın aldığı 574.000 lot hissenin akıbeti önemli. Eğer karşılığı olmayıp reel bir alış ise güzel bir konsolidasyon olur. Ak,şekerin pozisyonlarını takip edeceğim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TüRkİyE
    Gönderi
    1,827
    et baalım... iyi bişey vasa habedar edesin.
    sagulasun...
    8000 gönderimden sonra yeni sayfa ile devam... ***("Yatırım Tavsiyesi Değildir... Kimse Dikkate Almasın...")***

Sayfa 498/755 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •