Sayfa 526/755 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon
Arama sonucu : 6038 madde; 4,201 - 4,208 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by muhteberu Yazıyı Oku
    çaktılar malı hadi hayırlısı hiçde hayırlıya benzemiyor ama bakalım.
    herkes kendi menfaatini düşünecek...hepimizin burdaki ortak paydası kazanmaktır...şu anda çaktılar görünen şey , eğer ki bilanço çok iyi olursa o vakit de çakıldı olarak görülecektir...satanlar kayıp etmiş olacaklar o zaman...

bakalım zaman kimi haklı çıkaracak..satanlar mı karlı çıkacak yoksa alanlar mı ??
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

1.61 kırılınca destek 1.40 oldu.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

3. hep zarar hep zarar daha kafadan bin lira zarar yazdık 94 bin altı borsa 80 binlere gider..

4.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    1.61 kırılınca destek 1.40 oldu.
    bir aydır 1,59 u görüp aşağısından kapanış yapmamış idi...şu anda da 1,60 tadır...bana göre söylediğiniz 1,40 çok uzak bir yer...oralara inme ihtimali çok çok zor..önümüzdeki hafta bilançolar açıklanacak...iyi gelirse (ki beklentimiz bu yönde ) tepki sürecine girerek ilk etapta geçemediği 1,95 seviyelerini hedefleyebilir...ardından da 2,00 ve üzerlerini deneyebilir...

unutulmamalı bu hissenin 2018 yılı bilançosuna göre ederi 3,00 seviyeleridir...tabi ne kadar uygun alınırsa o kadar avantajlı bir fiyattan alınmış olacaktır..gönül isterdi ki biraz daha da naktimiz olsun ve bu güzel hisseyi buralardan da alarak lotlarımızı artıralım..ama ne yazık ki tek seferde ve fuul hisse alıyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Tekstil Sektörü Nefes Aldı
    Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) şehrin rekabet gücünün artması ve ucuz ithalata karşı korunması için tüm gücüyle çalışmalarını sürdürüyor. KMTSO Başkanı Serdar Zabun, uzun çalışmalar sonucunda tekstil ürünleri ithalatına getirilen ilave vergi ile tekstil üreticilerinin nefes aldığını söyledi.

Tekstil Sektörü Nefes Aldı
    24 Ocak 2019 Perşembe 14:10
    Ekonomisi büyük ölçüde tekstil sektörüne dayalı Kahramanmaraşâ€™ın üretim ve ticarette avantajlı konuma ulaşması adına Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın uzun süredir Ticaret Bakanlığı ve ilgili kurumlar nezdinde devam eden çalışmaları sonucunda tekstil ürünleri ithalatına ek vergi uygulanacak.

Böylelikle Kahramanmaraşâ€™ın üretim yapısı içerisinde ağırlıklı olarak yer alan pamuk ipliği ve pamuklu kumaş üreticileri global pazarlar açısından önemli bir rekabet avantajı elde etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan İthalat Rejimine Ek Karar kapsamında, pamuk ipliği ve pamuklu mensucat ithalatına yüzde 5 ila yüzde 8 arasında değişen oranlarda ilave gümrük vergisi tahsil edilecek.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan KMTSO Başkanı Serdar Zabun, tekstil sektörünün her yıl 15 milyar dolar net döviz getirisi ile Türkiye’nin stratejik sektörlerinden birisi olduğuna dikkat çekerek, “Tekstil sektörünün en önemli üretim merkezlerinden birisi olan Kahramanmaraş ise 300 ihracatçı şirketi ile Avrupa ve diğer pazarlar bakımından iplik ve mensucatta güçlü bir Türk markası olarak anılıyor. Türkiye’nin bu sektörde dünya moda merkezlerine gönderdiği ürünlerin çok büyük bir kısmı Kahramanmaraşâ€™tan ihraç ediliyor.†dedi.

Kentin ihracat ve üretimde önemli yerde olduğunun altını çizen Zabun, “Şehrimiz 600 milyon doların üzerinde tekstil ihracatı ile Türkiye’nin en büyük 4. tekstil ihracatçısı konumuna ulaştı. Türkiye pamuk ipliği üretiminin %36’sını, denim üretiminin %25’ini, dokuma mensucat üretiminin %13’ünü, örme mensucat üretiminin %12’sini gerçekleştiren Kahramanmaraşâ€™ın özellikle küresel pazarlardaki rekabet gücünü artırması bizim için öncelikli çalışma alanıdır.†diye konuştu.

Sektörün, dampingli ithalat baskısından kurtulması yönünde çalışmalarının sonuç verdiğini söyleyen Zabun, “İthalata getirilen ilave gümrük vergisi tekstil üreticilerimizin nefes almasını sağladı. Bu karar dolayısıyla başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Hükümetimize ve Ticaret Bakanımıza iş dünyamız adına şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca emeği geçen tüm oda, borsa ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ederim.†dedi.

https://www.anadolupress.com/ekonomi...di-h17613.html
    bu haber 24 ocak 2019 tarihinde gelmiş...bu haberin en can alıcı cümlesi şudur :

Sektörün, dampingli ithalat baskısından kurtulması yönünde çalışmalarının sonuç verdiğini söyleyen Zabun, “İthalata getirilen ilave gümrük vergisi tekstil üreticilerimizin nefes almasını sağladı.

bu cümlenin anlamı artık dışardan kalitesiz ürünler gelmeyecek buda yurtiçinde üretim yapan şirketlerin karını daha da artıracak...zaten haberde açıkça tekstilcinin rahat nefes aldığı yazılıyor....ithalattan alınan gümrük vergisi tekstil şirketlerinin özelde de blcyt ın karını artıracaktır...hem kar miktarını hem de net kar marjını yukarı çekecektir..

malumunuz 2018 yılı net kar marjı %13,6 olmuştu bu yıl 15-17 civarına çıkmasını bekliyorum...bir kaç yılda ise artık %20 ve üzerine çıkması gerekiyor...

6. başka bir konuda da döviz yükümlülükleri azalan bir şirketin eğer ki satışları da döviz cinsinden ise (ki şirketten öğrendiklerimize göre de büyük çoğunluğu öyledir ) o zaman şu anda artan döviz fiyatlarının blcyt a olumlu etkileri olacaktır...maliyetlerinin çoğu tl bazında satışları ise döviz bazındadır....işte bu durum da kar marjını artıracaktır..

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    başka bir konuda da döviz yükümlülükleri azalan bir şirketin eğer ki satışları da döviz cinsinden ise (ki şirketten öğrendiklerimize göre de büyük çoğunluğu öyledir ) o zaman şu anda artan döviz fiyatlarının blcyt a olumlu etkileri olacaktır...maliyetlerinin çoğu tl bazında satışları ise döviz bazındadır....işte bu durum da kar marjını artıracaktır..
    endeks çakılırsa hepsi hikaye olur abi ..

8.  Alıntı Originally Posted by muhteberu Yazıyı Oku
    endeks çakılırsa hepsi hikaye olur abi ..
    hiç belli olmaz diyorum ben...endeks zaten bir çok faktörü satın almıştır...bakarsınız tam tersine çıkabilir de..

Sayfa 526/755 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •