Sayfa 589/759 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon
Arama sonucu : 6066 madde; 4,705 - 4,712 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    9 günlük bayram tatili ve yaz tatilleri insan gücüne dayalı sektörlerin hepsinde belli oranda düşüşe neden oldu.
    bayram öncesi bu tarz şirketlerin cirosu artar bayram alışverişi.. tatil olması ciroyu düşürmez üzgünüm. stok yönetimi vardır.. eğer bayramdan dolayı kg bazlı küçülme varsa.. 1ç teki küçülme için bahane nedir..

hisseyi beğenmediğimden olumsuz yazdığımı düşünmeyim.. şirket çok mu çok ucuzdur.. tek beğenmediğim yeri üretimdeki düşüşlerdir... malüm ülke krizde... kg bazlı tekrar büyüme yakalarsa ucar bu hisse..
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

2. Katma değeri yüksek ürünlere yönelme nedeniyle kg düşer ama cirosu artar. İlk çeyreğe göre artış var.

Sirketteki görevli, işlerimiz çok iyi demişti.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

3. 1.Ç hasılat 52,426 EFK 17,583
    2.Ç hasılat 53,363 EFK 20,053 dönem Satış gelirleri artışı 0,02 dönem EFK artışı 0,12 yükselmiş durumda. Buna ne denir?

4.  Alıntı Originally Posted by sakin Yazıyı Oku
    1.Ç hasılat 52,426 EFK 17,583
    2.Ç hasılat 53,363 EFK 20,053 dönem Satış gelirleri artışı 0,02 dönem EFK artışı 0,12 yükselmiş durumda. Buna ne denir?
    Katma değeri yüksek ürünlere yönelmiştir.

5. Bankadaki para
    2.5 milyon dolar
    3.036 milyon Euro
    1 milyon tl
    3.çeyrek borcu nasıl ödediği ortaya çıktı.
    Alacaklar azalmış. Para döndürme süresi kısalmış.
    Yeni yatırım yapacak.
    3. çeyrek finanman gideri ciddi azalacak (ilk yarı 11.9 milyon).
    Amortismanlar düzgün yapılmış
    Arsa/bina değer artışından gelen kar yok.
    Yurt dışı satışlar bilançoda çok yer tutmasada artmış.
    Vergiden anlamam ama biraz ödeme yapılmış.
    Şirketin yan kuruluşundan alacakları vardı 35 mliyondan 28 miyona düşmüş (bu benim en korktuğum hususlardan biridir. Karsız şirketi ayakta tutmak için bankadan alamadığı krediyi şirket içinden sağlama yapılır. Demekki satış yaptığı bilici holdinge ait şirkrtte kar edip alacaklarını ödemiş nakitte buradan gelmiştir. Tahminin bu çeyrekte geri kalanının birazını ödemiş olabilir. Bununla bankalara olan borç ödenmiştir diye tahmin ediyorum. )
    1 milyon kıymet biçilen arazi gerçekten bir milyonmu genelde çok kıymetli şeyler oluyor.

Benden bugünlük bu kadar devam edicem.

Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Bilanço beklediğimden iyi geldi hayırlara vesile olur inş.

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bu haber 24 ocak 2019 tarihinde gelmiş...bu haberin en can alıcı cümlesi şudur :

Sektörün, dampingli ithalat baskısından kurtulması yönünde çalışmalarının sonuç verdiğini söyleyen Zabun, “İthalata getirilen ilave gümrük vergisi tekstil üreticilerimizin nefes almasını sağladı.

bu cümlenin anlamı artık dışardan kalitesiz ürünler gelmeyecek buda yurtiçinde üretim yapan şirketlerin karını daha da artıracak...zaten haberde açıkça tekstilcinin rahat nefes aldığı yazılıyor....ithalattan alınan gümrük vergisi tekstil şirketlerinin özelde de blcyt ın karını artıracaktır...hem kar miktarını hem de net kar marjını yukarı çekecektir..

malumunuz 2018 yılı net kar marjı %13,6 olmuştu bu yıl 15-17 civarına çıkmasını bekliyorum...bir kaç yılda ise artık %20 ve üzerine çıkması gerekiyor...
    bir kaç ay önce 2019 yılında net kar marjının artık %15-17 lere çıkmasını beklediğimiz söylemiştim..ikinci çeyrek net kar marjı %16,5 olmuş arkadaşlar...finansal yönden gittikçe güçlenen blcyt bu şekilde devam ederse önümüzdeki yılda net kar marjı %20 lere ve bu oranı gittikçe artırmasını bekliyorum...herhangi bir borça girmez ise bir kaç yılda net kar marjının %26 lara kadar çıkmasını bekliyorum...bunun gerekçelerini geçmişte çok yazdım..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

8. Uzun Vadeli finansal Borçlar:

36.419.336 TL den 24.980.067 TL ye düşmüş.

Döviz açığı :

-44.123.511 TL den -13.606.797 TL ye düşmüş. Kalan 13 milyonu da 3 temmuzda ödedi. Yani artık kur riski yok. Suriye operasyonuna hazırız.

Şirketle konuştum, 3. çeyrekte işler daha iyi dediler.

Önümüzdeki 1 senede 4-5 TL hedefim var.

Sayfa 589/759 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •