Sayfa 520/756 İlkİlk ... 20420470510518519520521522530570620 ... SonSon
Arama sonucu : 6042 madde; 4,153 - 4,160 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by HOOK Yazıyı Oku
    DÜn yazdığım gibi bu hissede mal toplamak yukarı döndüğünde zordur satışdaki kademeler 4 5 bin lot sadece bugün 1.65 gibi kapatırsa bu fiyatlarda pazartesi salı 1.70 üstüne atarız benimde 3 aylıkda bilanço tahminin 10 milyonun üstünde ki daha bile fazla olabilir ayrıntıya girmeyeceğim ama 12 aylıkdaki bilanço işlerin oldukça yolunda olduğunu gösteriyor
    sayın HOOK dostum kapanış sanırım 1,66 olacak...umarım haftaya artık bilanço beklentisini satın almaya başlar..çünkü buralarda çok oyalandı..yaklaşık bir aydır buralardadır...umarım öngörünüz gerçekleşir ve ilk etapta 1,70 lerin üzerine çıkarız..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Sayın keko kapanış oldukça güzel 1.65 1.66 bu kapanışın anlamı şu satış durdu yukarı döndük eğer pazartesi salı çok satıcı gelmez ise kontrollü bir şekilde once 1.67 nin üstü denenir ki teknik iyece güçlenmiş demektir sonrası 1.70 üstü gerisi kolay gelir bilanço yaklaştık ca yukarı isteği ve gücü artar dediğim gibi bilançoya kadar artık 1.62 altı çok zor eğer borsa çok sert düşmez ise bence mayıs ayı hem bilanço hem temmü ayı eğer bilanço iyi gelirseki bence gelecek temmetü ye kadar çok sert sürerler bence sadece 1 ay sabır ile yüzde 20 gibi bir getiri elde edebiliriz

3. ağa bu gün de top mu çevirecek acaba ?? yoksa bu kadar yeter deyip yukarı mı çekecek ?? satış kademeleri hala zayıf olmalı...neredeyse satıcı kalmadı..artık yavaş yavaş yukarılara çıkasaydık iyi olurdu..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. endeks yatay ama hisseler sanki endeks çok eksideymiş gibi davranıyor...aselsan ..v.b hisseler dahi bayağı eksiye geçmişler...

5. Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş.
    1950 yılında aile şirketi olarak ticaret hayatına atılan Bilici Ailesi, günümüze kadar süregelen aile değerlerini korumuş ve 2011 yılında Borsa İstanbul’da işlem görüp, kurumsal değerlerini ve kârlı yapısını yatırımcıları ile paylaşma fırsatı yakalamıştır.

Tekstil ve Turizm olmak üzere 2 ana kol altında faaliyetlerini sürdüren Bilici Yatirim, en son teknolojiye sahip entegre tesisleri, deneyimli kadrosu, güçlü finansal yapısı ile yatırımcılarına planlı ve sürdürebilir getiri sağlamayı hedeflemektedir.

Türkiye'nin ekonomisine yıllardır şekil veren Tekstil sektöründe yatırımları bulunan Bilici Yatirim, iplik büküm ve kumaş boyama ve apre işlemlerini bünyesinde bulundurmaktadır. 2014 yılında Bilici Holding bünyesinde bulunan Biteks İplik Tesisinin %23’luk hissesini satın alan Bilici Yatirim, yatırımcı bünyesinde operasyonel entegrasyon seviyesini ilerletmiştir.

Biteks İplik, 20.000 m2’lik kapalı alan altında Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde 16.000 iğ pamuk iplik ve 29.000 iğ polyester viskon iplik üretimi gerçekleştirmektedir. Şirket en son 2016 yılında yaptığı yaklaşık $10 Milyonluk yenileme yatırımı ile kapasitesini 2’ye katlamıştır.

Adana Hacı Sabanci Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Bilici Yatirim İplik Büküm ve Puntalama tesisi toplamda 25.000 m2’lik açık alan ve 11.620 m2’lik kapalı alanda pamuk, polyester-viskon, ve elastanlı olmak üzere aylık 270 ton iplik büküm kapasitesine sahiptir.

Büküm tesisi ile ayni bölgede bulunan Bilici Yatirim Apre & Boya tesisi toplamda 25.000 m2’lik açık alan ve 11.620 m2’lik kapalı alanda yıllık 12 Milyon metrelik kumaş boya ve terbiye kapasitesine sahiptir. Tesis, farklı tür kumaşlara reaktif ve pigment boya yapma özelliklerine sahip olup, Data Color, Macbeth ve Osram tarafından boyama ’da akredite olmuştur.

Turizm sektörüne de 2007 yılında giriş yapan Bilici Yatirim, TSKB GYO ile %50 ortak olup, Adana Merkez bölgesinde 5 yıldızlı otel yatırımını tamamlamıştır. Divan Adana markası altında faaliyette olan otelin toplam Yatirim değeri yaklaşık $47 Milyon ’dur.

Bilici Yatirim, deneyimli yönetim kadrosu ile girdiği her sektör kolunda lider olmayı hedeflemektedir. Bilici Yatirim Ar-Ge’ye yaptığı yenilikçi yatırımları ve randıman odaklı çalışmaları ile sürdürebilir kârlı büyümeye odaklanmaktadır.

http://www.biliciyatirim.com/Hmzxc/SirketHakkinda

6. Turizm sektörüne de 2007 yılında giriş yapan Bilici Yatirim, TSKB GYO ile %50 ortak olup, Adana Merkez bölgesinde 5 yıldızlı otel yatırımını tamamlamıştır. Divan Adana markası altında faaliyette olan otelin toplam Yatirim değeri yaklaşık $47 Milyon ’dur.

bu cümle çok önemli...hotelin maliyet değeri 47 milyon dolarmış...tl bazında ise 280 milyondur..bunun yarısı blcyt a aittir ve değeri 140 milyon eder...bu hotelin şimdi satışı yapılsa ne kadar eder bilemeyiz...

ilginç olan şey şu anda bu hotel de dahil blcyt ın borsadaki değeri 1,65*45 milyon hisse =74,25 milyon tl dir... işte bazen borsa gerçekten de komik olabiliyor..ama yapacak bir şey de yok fiyatı arz ve talep belirliyor...

7. piyasanın bazen bu kadar komik olduğu dönemlerde ağaların hisselere el atmasında fayda var...aksi halde gülmekten yerimizde oturamayacağız...

8. Dostum bosa yorma kendini. Biz bunlari vaktinde ahtapot ile davul zurna oklava vs. ile anlattik. Olmuyor ne yapsa olmuyor 20 milyon kar gelse olur mu? Cuk. Olmaz. Sen n inci kisisin. Dediklerin dogru ama maalesef olmuyor.

Sayfa 520/756 İlkİlk ... 20420470510518519520521522530570620 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •