Sayfa 531/756 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon
Arama sonucu : 6042 madde; 4,241 - 4,248 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. Eski dostlar icin bir tahminde ben yapayim. Mevcut eko durumda ciro 45 olsa, esas faaliyet kari 15 olsa, doviz yukumlulugu 60 milyon, parite ort yuzde 7 arti desek -4.2 kur zarari etse, eldeki paylardan 31.03.2019 kapanisa gore 1.70 fiyat- 1.2 milyon + faaliyet disi kar gelse
    2.64 vergi dussek

15-4.2+1.2-2.64=9.36 toplam kar ana ortakliga 3 te 2 si gelse 5.9 milyon civari gelebilir diye dusinuyorum. Burda ilk 3 ay islerin ve cironun nasil oldugu cok onemli. Yani gecen seneye paralel bir rakam bekliyorum. Kesinlikle yatirim tavsiyesi degildir.

2. Eğer kar 6 milyon civar gelirse korkarım hisse 1.40 la kadar gevşeyebilir teknik çok zorlayıcı hisse çok isteksiz bilançonun iyi geleceğini bilseler bu halde bırakmazlardı diye düşünüyorum doğru biraz korkmadım değil umarım bu gün 1.60 kapatır altı çok tehlikeli

3. Dun ve bugun finansmandan mal cikisi yapiliyor. Bunun disinda ekstra bi durum goremiyorum.

4. Borsanın en adi uyuz hissesi senden umut yokki bilançondan olsun...

5. herkes kendine göre bir hesap yapacak...riskini de ona göre belirleyecek..kötü bir ekonomide gittikçe artan bir ciro ve kar olumlu karşılanmalı..tabi süpriz olursa daha da güzel olur..artık hisse nasıl davranır bizde bilmiyoruz...eğer hisse sıkıntılı durmaya devam ederse umulur ki şirket artık hisse geri alımı başlatsın..öyle bir şey olursa çok şık olur...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Alıntı Originally Posted by zincirsiz Yazıyı Oku
    Eski dostlar icin bir tahminde ben yapayim. Mevcut eko durumda ciro 45 olsa, esas faaliyet kari 15 olsa, doviz yukumlulugu 60 milyon, parite ort yuzde 7 arti desek -4.2 kur zarari etse, eldeki paylardan 31.03.2019 kapanisa gore 1.70 fiyat- 1.2 milyon + faaliyet disi kar gelse
    2.64 vergi dussek

15-4.2+1.2-2.64=9.36 toplam kar ana ortakliga 3 te 2 si gelse 5.9 milyon civari gelebilir diye dusinuyorum. Burda ilk 3 ay islerin ve cironun nasil oldugu cok onemli. Yani gecen seneye paralel bir rakam bekliyorum. Kesinlikle yatirim tavsiyesi degildir.
    Teşekkürler

7. 1.60 stop yapanlar, sonra 1.40 korkusunda olanlar icin soyleyebilecegim sey sudur. Sikisan grafiklerde once asagi kirip sonra ters kose yapiyorlar. Benzer sekilde yukari kirip sonra asagi basiyorlar. Sizin bunlari dusuneceginizi biliyorlar. Bu hisseye ozel degil genel konusuyorum.

8. Biliciyi 3-4 yıldır takip ederim. Hiç bir zaman bilanço öncesi çıktığını görmedim çünkü kağıdın belirgin speği yok sanırım. Bilanço sonrasıda nadiren hareket eder. 12 ay bilançoları hariç. Aslında şirket büyüme potansiyeli olan ve orta ve uzun vadeli yatırım yapılabilecek bir firma. şirketin fiyatı mevcut arazi arsa fabrikanın değer yenilemeleri yapılsa 3 e katlayabilir uzun zamandır değerleme yapılmayan taşınmazlar var. Aslında bu fiyata böyle firma bulamazsın fakat bunun tahta yapıcısı yok. Onun için kısa süreli atakları oluyor. Bugün uzun bir süre sonra bir miktar bilici aldım ve kısa süreliğine. Kar konusuna gelince beklediğiniz seviyede gelceğini düşünüyorum. unutmayın kur artığında kar ve ciro artıyor çünkü ihracatçı firma ayrıca yıllar geçtikçe otelin borcu azalıyor ve döviz kredisi miktarı düşüyor.

Herkese bol şans.

Bedava peynir fare kapanında bulunur.

Sayfa 531/756 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •