Sayfa 148/594 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon
Arama sonucu : 4752 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

matriks kullanıyorum sanala çekme işi nasıl olacak bakalım..
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    6 dan sonra sanala çek sabah 9.30 da gerçeğe cek aradakı emrı gonderırsın.

24 saat olmasında sakınca yok bunu engelelyebılırsın emır gonderme kodu yazarız flata geç kodu yazarız vesaire.

ha matematiği bozuluyor bu ısın dersen ona hak verıyorum.
    İndikatorlerin yapışma sorunu icin bi kaç tane, saat dilimlerinde ayrı ayrı, sembol tanımı lazım olacak. Üzerine o dilimlerin karakteristigine göre sistem yazılacak. Gecisler için sağlıklı bı yapı dusunulecek. İş 1 ken 8 10 olacak. Ya da günlük sistem gibi uzun periyotlara geçilecek.
    bang bang you shot me down..

3. Daha öncede bahsetdigim gibi ben robot çalisma saatlerini sabah 9:35 aksam 18:15 yapar gecerim

Zaten suanda ayni sekilde çalisiyor acilis barinda islem yaptirmiyorum

Bence zaten borsada sifir atilacak haberindende bir sey cikmadigi gibi 24 saat uygulamasida bence cikmayacak

Bu arada sistemler yilbasindan itibaren 30.000 i devirdi gayet guzel gidiyor

4. sayın keçi trend çizdirme hakkında bir yazı yazmıştı. yazılım bilgim yok ama twitterda @xanthos_27 usta bu iş için çok çaba sarf ediyor. lakin benım yazılım bilgim bir elektronikçi seviyesinde output_high low gibi basit ama eğer 5 ve 15 dk grafikte trendlere göre al sat yapan sistem kullanılırsa çok kazançlı olur

Alıntı Originally Posted by selim1071 Yazıyı Oku
    sayın keçi trend çizdirme hakkında bir yazı yazmıştı. yazılım bilgim yok ama twitterda @xanthos_27 usta bu iş için çok çaba sarf ediyor. lakin benım yazılım bilgim bir elektronikçi seviyesinde output_high low gibi basit ama eğer 5 ve 15 dk grafikte trendlere göre al sat yapan sistem kullanılırsa çok kazançlı olur
    sn keçi nerelerde parayı vurdu görünmüyor ellaam
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

6. Gece seansı başladığında şu an kullanılan sistemlerin ritmi bozulacak.
    Ayrıca büyük oyuncular gece seansında aktif olmazsa büyük kayma rakamlarıyla karşılaşılacak.
    Yayıncı kuruluş en azından VIP-X030 kontratının grafiği için kullanıcıya saat aralıkları tanımlama şansı sunsa çok iyi olur.
    Robotun gece seansında kapalı olması durumu tam olarak kurtarmaz. Eklenen barlar dinamiği değiştirecek.

7.  Alıntı Originally Posted by erdal.karakas Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar uzun süredir foruma girmiyordum,
    Kendi işlemlerim için oluşturduğum ve zaman içinde gelişen bir sistemi sizlerle paylaşmak istiyorum

Bu sistem ister manuel, ister bir robot kodundan gelen sinyali işler ve sizin belirlediğiniz kriterlere göre otomatik takip eder.
    Daha önce de sadece girilen bilgilere göre pozisyonu takip eden bir kod paylaşmıştım.
    Bu sistem onun çok daha konforlu ve gelişmiş hali, aslında amacım AL-SAT-FLAT-Pozisyonu Terse Çevir gibi işlemleri
    tek butona basarak hızlı bir şekilde yapmaktı ve biraz falasını yaptım

Sürekli yeni birşeyler aklıma geliyor ama sonu yok, önce istikrarlı kazanç elde etmek ve motivasyon sağlamak daha önemli tabi

Robotun özellikleri ve modülleri biraz fazla, sevgili Erhan kardeşim bu sistemi biliyor kendisinin çok fazla katkısı oldu,
    buradan ona robotu anlatma konusun da güzel ve uzun yazıları için rica etmiş oliyim, sonuçta forumun eski ve uzun yazarlarından

Robot Viop30 un Alış-Satış fiyatına göre hareket ettiğinden gösterdiği KAR-ZARAR değerini kaçırmaz.
    Bu özelliği aslında kaymaları ve anlık fiyat hareketlerinden etkilenmeyi de ortadan kaldırır derece azaltır.
    Büyük bir GAP veya haber durumu yoksa kayma yaşamazsınız diyebilirim.

Sonuç olarak bu sistemden herkesin faydalanmasını ve kullanmasını istiyorum.
    Günlük manuel veya Robot kodu ile işlem yapan yatırımcıların işine yarayacağını düşünüyorum.

Sistemin genel çalışma prensibi;
    iDeal veri terminalinde çalışan ve gelen komutları yerine getiren bir küçük robot var.
    Windows tabanlı Visual Studio C# da yazılmış bir program iDealden gelen veriler ile pozisyonunuzu kontrol ediyor ve gerekli durumlarda
    iDeal platformuna otomatik veya manuel sinyal/komut göndererek işlem yapılmasını sağlıyor.
    Tüm İşlemleri "C:\iDeal\Birja_Data" klasöründen yapar. Robotu çalıştırdığınızda bu klasör ve dosyalar otomatik oluşur.

Birja Viop Kontrol Robotu 2.4 'nu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz?
    İdeal Platformu ile etkileşimli olarak çalışan sistemi denemek ve kullanmak isteyen herkes mail yoluyla ulaşabilir.
    [email protected] ( robot dosyaları gönderilecektir )

Herkese Bol Kazançlı İşlemler Dilerim...

Saygılarımla...

Erdal KARAKAŞ
    "Bu Dünya Hepimize Yeter..."

Kral nasılsın ben bu uygulamaya bayılıyorum özelden mail atacağım hemen şunun birde hisse için olanı olsa varya offff offff

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
    // Sistem.DikeyCizgiEkle((i-1), Color.LimeGreen, 1, 3);
    var Yazi = "↑".ToString();
    Sistem.YaziEkle(Yazi, 1, (i-1), Sistem.GrafikVerileri[i-1].Low, Color.Aqua, "Verdana", 13);
    }
    else if (PozList[i] == -1)

{
    // Sistem.DikeyCizgiEkle((i-1), Color.Red, 1, 3);
    var Yazi = "↓" ;
    Sistem.YaziEkle(Yazi, 1, (i-1), Sistem.GrafikVerileri[i-1].High, Color.Red, "Verdana",13 );

yukarıdaki formülde 1 dk lık ta sarı ok sat ı mavi ok al ı temsil ediyor

ay grafikte üzerinde 5 dakikalık al sat seviyelerinize kırmızı ok sat ı turkuaz ok ise al ı seviyelerini gösterişyor

bu grafikleri sıkıştırdığımızda 1 dakikalık grafiklerin al satları hiç yerinden oynamaz iken

benim sonradan eklediğim 5 dk lıkları gösteren al sat ok ları grafik sıkıştırıldığında veya buyutulduğunde sanki yerleri değişiyor

bu kırmızı ve turkuaz ok ların al sat seviyelerine göre nasıl sabitleyebiliriz
    bu kırmızı ve turkuaz ok ların al sat seviyelerinin tam ilgili barın altına veya ustune nasıl sabitleyebiliriz

Sayfa 148/594 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •