Sayfa 153/594 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253 ... SonSon
Arama sonucu : 4752 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by ozgeer Yazıyı Oku
    merhaba, grafik üzerinde toma ve tillson t3 aynı anda görmek için kod nasıl yazılır acaba?
    var period = 4;
    float a = 0.71f;

var C = Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");
    var H = Sistem.GrafikFiyatSec("Yuksek");
    var L = Sistem.GrafikFiyatSec("Dusuk");

var T = Sistem.TOMA(C, 3, 2);

var x = Sistem.Liste(0);
    for (int i=1; i < Sistem.BarSayisi; i++)
    x[i] = (H[i]+L[i]+2*C[i])/4;

var e1 = Sistem.MA(x, "Exp", period);
    var e2 = Sistem.MA(e1, "Exp", period);
    var e3 = Sistem.MA(e2, "Exp", period);
    var e4 = Sistem.MA(e3, "Exp", period);
    var e5 = Sistem.MA(e4, "Exp", period);
    var e6 = Sistem.MA(e5, "Exp", period);

var c1 = -a * a * a;
    var c2 = 3 * a * a + 3 * a * a * a;
    var c3 = -6 * a * a - 3 * a -3 * a * a * a;
    var c4 = 1 + 3 * a + a * a * a + 3 * a * a;

var T3 = Sistem.Liste(Sistem.BarSayisi, 0);
    for (int i = 1; i<Sistem.BarSayisi; i++)
    T3[i] = c1 * e6[i] + c2 * e5[i] +c3 * e4[i] + c4 * e3[i];

Sistem.Cizgiler[0].Deger = T3;
    Sistem.Cizgiler[0].Aciklama = "T3";
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = T;
    Sistem.Cizgiler[1].Aciklama = "TOMA";

2. öncelikle çok teşekkür ederim, formül şu şekilde hata veriyor.
    c:\Users\\AppData\Local\Temp\usywwdm3.0.cs(12,18) : error CS1514: { bekleniyor
    c:\Users\\AppData\Local\Temp\usywwdm3.0.cs(12,18) : error CS1519: class, struct veya interface üyesi bildiriminde geçersiz '-' belirteci
    c:\Users\\AppData\Local\Temp\usywwdm3.0.cs(13,1) : error CS1519: class, struct veya interface üyesi bildiriminde geçersiz '{' belirteci

3.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    1. 2 formülü aynı formül içinde yazabilirsin alt alta .
    2. formülleri kaydederken İndikatör penceresinde göster seçeneğini işaretlersen grafik üstüne istediğin kadar indikatörü grafikteki "i" ye basarak ilave edebilirsin.
    cevabınız için teşekkür ederim.

4. Impulse ları ayiklamak için güzel bir indikatör ekledik.
    Sistem. HY(periyot)
    Sistem. LY(periyot)
    Periyot içindeki en yüksek ve en düşükten yüzde uzaklaşmayı gösterir.
    Biz bunu zaten sistemlerde hesaplayıp kullanıyorduk şimdi sistem kütüphanesine ekledik.
    Kullanan var mıdır ?

Bence yararlı olabilir. Aklıma gelen hızlı yükseliş ve düşüşlerden sonra trendin o yöne gitme eğiliminde olabileceğinden yararlanmak veya riskten korunma amaçlı flata geçmek tersi sinyale girmemek sesli düşünüyorum.

5. merhabalar. Ben hisse robotuma yüzdesel veya kademeli stop koymak istiyorum. Aşağıdaki kod tam olarak işime yaramadı. 10 kademe de stop yapıp, bir daha ki sinyale kadar flat kalacak bir kod var mı ? Yardımcı olabilir misiniz bana ?

else if (SonYon == "A" && C[i] > SonFiyat * 1.006) Sinyal = "F";
    else if (SonYon == "S" && C[i] < SonFiyat * 0.994) Sinyal = "F";"

6.  Alıntı Originally Posted by player2974 Yazıyı Oku
    merhabalar. Ben hisse robotuma yüzdesel veya kademeli stop koymak istiyorum. Aşağıdaki kod tam olarak işime yaramadı. 10 kademe de stop yapıp, bir daha ki sinyale kadar flat kalacak bir kod var mı ? Yardımcı olabilir misiniz bana ?

else if (SonYon == "A" && C[i] > SonFiyat * 1.006) Sinyal = "F";
    else if (SonYon == "S" && C[i] < SonFiyat * 0.994) Sinyal = "F";"
    yardımcı olacak yok mu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by player2974 Yazıyı Oku
    yardımcı olacak yok mu

sayın player aşağıdaki formüle göre belki kendiniz bir şeyler yapabilirisniz

//%5 KAR görürse kar al, %2 zarar görürse zarar durdur örneğidir.
    // kapanış fiyatlarını oku

var C = Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");

// hareketli ortalamaları hesapla
    var MA1 = Sistem.MA(C, "Exp", 50);
    var MA2 = Sistem.MA(C, "Exp", 100);

// strateji
    var SonYon = "";
    double Fiyat = 0;
    for (int i = 1; i<Sistem.BarSayisi; i++)
    {
    if (MA1[i-1] < MA2[i-1] && MA1[i] >= MA2[i] && SonYon != "A") // AL
    {
    Sistem.Yon[i] = "A"; // alış
    SonYon = Sistem.Yon[i];
    Fiyat = C[i];
    }
    else if (MA1[i-1] > MA2[i-1] && MA1[i] <= MA2[i] && SonYon != "S") // SAT
    {
    Sistem.Yon[i] = "S"; // satış
    SonYon = Sistem.Yon[i];
    Fiyat = C[i];
    }
    else if (SonYon == "A" && C[i] > Fiyat * 1.10) // % 5 kar realizasyonu
    {
    Sistem.Yon[i] = "F"; // flat
    SonYon = Sistem.Yon[i];
    }
    else if (SonYon == "A" && C[i] < Fiyat * 0.94) // % 2 stop
    {
    SonYon = Sistem.Yon[i];
    }
    else if (SonYon == "S" && C[i] < Fiyat * 0.90) // % 5 kar realizasyonu
    {
    SonYon = Sistem.Yon[i];
    }
    else if (SonYon == "S" && C[i] > Fiyat * 1.04) // % 2 stop
    {
    SonYon = Sistem.Yon[i];
    }
    }

// hesaplanan verileri çizgilere aktar ve açıklama ekle
    Sistem.Cizgiler[0].Deger = MA1;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = MA2;

8.  Alıntı Originally Posted by knife_sharppp Yazıyı Oku
    Hocam teşekkürederim bu durumu biraz daha araştırayım. Bende ki durum bir bar oluşumu içersinde oluşan bir durum değil. Örnek vereyim daha iyi anlayacaksınız. Vadelide 18.07.2018 tarihinde ala geçmiş olan indikatör, 20.07.2018 saat 12.45'te sata geçti. Endeks bir süre aşağı gitti ama sonra endeks yukarı çıktı, 14.20'de benim bahsettiğim gösterge sattayken, sanki satta değilmişgibi 1,5 saat önceki hali olan ala döndü, Sat sinyali yokoldu. Bahsettiğim indikatörde ki repaint olayı böyle oluyor ve ben bu göstegeyi her gün 1 dakikadan saatliğe kadar olan zaman dilimlerinde gün gün her zaman diliminde ne yaptığını izleyerek notlar tutarak 2 aydan fazla takip ediyorum. Bir kaç kez daha aynı durum oluştu ve repaint her defasında aynı şekilde oluyor. Ve en son vadeli endekste, 06.07.2018 saat 15.50'de repaint yapıyor. Benimde ilk soruyu sormamın sebebi de buydu. Repaint olayının çok sık aralıklarla yapmaması. Durum bundan ibaret, sizce bu durumda olan bir indikatöre anlattığım sistem kurulurmu acaba. Bu konuda fikir belirtirseniz çok memnun olurum.
    bir fikir vereyim anladıgım geçmişe dönük sinyal değiştiren bir yapı var elınde.

bu durumu bir şekilde engellesen veya her sinyalle sıstemın dırek olarak uysa bıle.

BU sıstemın yeterlı duzeyde kar elde ettıgınden ne kadar emin olabileceksın ?

Bu ındıkatorde veya sıstemde ısrar etme sebebını anlayamadım ben mesela ?

geçmiş getiriye bakıp yaw bunun repaıntının düzeltilmiş hali herhalde 500 bın uretıyordur seklınde bır yaklasımın varsa bence yanlış.

repaintli halı 1 mılyon ureten bır sıstemı repaıntsız halı 100,000 bin dahi üretebilir.

yani bunu test etmen ıcın sıstemı komple repaintsiz hale cevırmen lazım kı bu hale cevırdıgınde ıkı ma kesısımden bıle breabat bır getırı ürettiğini görüp bütün hayallerın suya düşemesi büyük ihtimal.

2 aylık izleme sonrası elde ettıgın deneyım bır sıteme para baglamak ıcın yerelı sure zarfı degıl. en az 1 2 yıl izleyip tum sınyallerı not aldıysan kı bu mumkun degıl çişe WC ye gıttıgınde yanıp sonen bır sınyalı kaçırdıysan oradakı puansal kaybı hesaplayamayacaksın.

unutmakı sınyalın her yanıp sonusu komısyon ve kayma demek. bugun ekran ızlerken 1 sınyal değişti yada yanıp sondu dedıgın bolgede gozunden kacırdıgın yada o an dışardakı yağmurun ne kadar sıddetlı yağdıgına bakarken yanıp sonen sınyallerın toplamı 10 un uzerınde dahı olabılır.

DEMEK ıstedıgım hayallerıne çomak sokmak degıl daha hızlı sonuc ve verımlı sonuc alabılecegın repaıntsız bır sıstemde vakıt harcarsan daha cok sey kazanabılırsın cunku elınde bir bilinmezlık var bır verı yok elınde.

bu verılerın toplanması ıse gozunu dahı kırpmadan repaıntlı bu sıstemı 260 iş günü 9,30 dan 6,10 a kadar izlemen lazım tum sınyalerı o sınyallerdekı ortalama kayma ve komısyon malıyetını hesaplamalı elde edılen kz yı toplamalı 1 senelık bu gerçekçi veriler sonucunda bır karara varmalısın.

260*9 saat = 2340 saat hadi 2300 saat diyelim tam bu kadar saat boyunca ekrana sureklı bakman demek.

bu hem yorucu hemde 1 senenı alacak üstelik bunun sonucunda gerçekten ıyı bır sıstem elde edıp etmeyecegın mechul.

elde ettıgın sıstem standart herhangıbır sıstemden uretılen puanı ne kadar geçebilecek 2300 saat ekran ızlemene değecek kadar potansıyel getırı uretecekmı.

bana sonrarsan elındekı herhangibir en iyi sisteminin getirisini 200,000 puan fark atsa dahi çekilesi bir çalışma değil.

ancak illede bunu cozecem diyorsan sana basit bir yontem sunayım.

sistemi izlerken sıyalın yandıgı bolgeler ve kayboldugu bolgeler az cok bellıdır.

bunu gordugunde sıstemının ıcıne hemen 2 tane ma sok ve tam olarak siteminin sinyallerının yanıp sondugu bolgelere denk getırecek sekılde 2 mayı kesıstır.

böylece %100 aynı sıstem olmasa bıle cok benzer sınyaller ureten bır sıstem elde etmıs olacaksın.

ancak bunu bırden fazla sınyaller teyıt et ozellıkle yanıp sonme bolgelerınde malar bırbırının ıcıne gırdı gırecek yada ıcıne gırmıste kesememıs gıbı bir parametreye ayarlayarak optımıze et.

elde ettıgın bu mayı ıyıce teyıt ettıkten sonra o madan bır sıstem yarat.

elde ettıgın sonuc genel olarak repaintli sistemin repaintsiz halının sonuclarını 3 aşağı 5 yukarı sunacaktır.

hatta öyle birşey olacak kı o malar bırbırını kesmeye yaklastıgında repaintli sistemin sınyal degıstırecegını veya sınyal yakıp sondurecegını onceden tahmın etmıs olacaksın.

bu maların elde ettıgın getırıde repaıntsız sıstemının elde edecegı getırıyı verecek boylece bu sıstemı repaıntsız halde donusturmek verımlımı verımsızmı az cok fıkır verecek sana.

PRATIK ZEKAM KUVVETLIDIR :PPPPPPPPPPP
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 153/594 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •