Sayfa 230/593 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    2013 yılındaki postlara bakıyorum. İdeal yine aynı şeyleri söylemiş. Video hazırlayacağız. Eğitim dökümanlarının eksikliğinin farkındayız vs. Tamam sistem arayüz güzel fakat bir klavuz olmadan bir insanın burada robot yada algo işlem yapabilmesi imkansız. Bu arada bu programı kullananlar yazılım mühendisi değil onların asıl mesleği trader lık.
    Matriks de system testerdan ve grafik yenileme muhabbetinden dolayı çok para kaybettim. Aslında ordaki robot değilde yarı robotik bir sistemdi. Yakın takip gerektiriyordu. Ben gözümü arkada bırakmayacak bir sistem kurmak için ideale geçtim ama burda da kaynak sorunu var. Matriks 100 sayfa döküman hazırlamış ama ideal bu konuda sıfır.
    2013 yazılarını okurken henüz bu >>> http://www.directfn.com.tr/idealsistem/index.html <<< linkin olduğu bölümlere anlaşılan gelmemişsiniz.

örnek sistemler >>>> http://www.directfn.com.tr/sistemler/ <<<<

kolay gelsin.

*-*-*-*-*-*-*-**-*-*
    Mutlu yıllar arkadaşlar.
    *-*-*-*-*-*-*-**-*-*
    Bear_Bull
    @BearBull26

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    2013 yılındaki postlara bakıyorum. İdeal yine aynı şeyleri söylemiş. Video hazırlayacağız. Eğitim dökümanlarının eksikliğinin farkındayız vs. Tamam sistem arayüz güzel fakat bir klavuz olmadan bir insanın burada robot yada algo işlem yapabilmesi imkansız. Bu arada bu programı kullananlar yazılım mühendisi değil onların asıl mesleği trader lık.
    Matriks de system testerdan ve grafik yenileme muhabbetinden dolayı çok para kaybettim. Aslında ordaki robot değilde yarı robotik bir sistemdi. Yakın takip gerektiriyordu. Ben gözümü arkada bırakmayacak bir sistem kurmak için ideale geçtim ama burda da kaynak sorunu var. Matriks 100 sayfa döküman hazırlamış ama ideal bu konuda sıfır.
    sayın renkly1
    matriks in hazırlamış olduğu yardım doküman ı gözünüzde büyütmeyin her platformu kullanmış olduğu birisi olarak söylemelişyim ki bu 100 sayfa dokumanın kıymeti harbiyesi yok , forum da ideal çalışanlarının ve c++ diline hakim değerli forum üyelerinin paylaşımları 1000 kat daha değerlidir buna inanın , çok ileri düzel c++ da kodlama yapmak için c++ eğitimi almak şart , ''Matriks de system testerdan ve grafik yenileme muhabbetinden dolayı çok para kaybettim'' demişiniz ideal de yeni hizmete sunulacak trend çizgilerine alarm ve emir bağlama modulu ile bizlere çok güzel imkanlar sunulmakta olduğunu düşünmekteyim ,an azından bir pozisyon açtığımızda stop emirler koyabileceğiz ve zararlarımızı sınırlayabileceğiz , ha bu arada ideal çalışanı falan değilim her hangi bir menfaatim de yok , sadece türkiyedeki her platformu kullanmış birisi olarak objektif görüşlerimi paylaşıyorum ,eski ve yeni forum daki
    ideal başlığı altında çok değerli paylaşımlar oluyor takipte etmekte fayda var
    saygılar bol kazançlar

3. İdeal kullanan arkadaşlar
    araya bir soru sıkıştırayım
    bu soru epey sorulmuştur eminim ..ama aradım buladım
    bugün ideal terminal aldım..ama çalıştığım aracı kurum ''hesap ekle'' bölümünde yok..

çözümü nedir acaba?
    Son düzenleme : saruhan; 01-01-2019 saat: 18:17.

4. süperdı bu harika

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by saruhan Yazıyı Oku
    İdeal kullanan arkadaşlar
    araya bir soru sıkıştırayım
    bu soru epey sorulmuştur eminim ..ama aradım buladım
    bugün ideal terminal aldım..ama çalıştığım aracı kurum ''hesap ekle'' bölümünde yok..

çözümü nedir acaba?
    ziraat yatrımın ideal ile hesaplarına ulaşım ve emir gönderebilme anlaşması yok galiba ama yinede yarın ideale ve ziraat yatırma sorun

6. Amatör kod bilgimle yine bir çeviri denedim.Hata almıyorum ama çizgi çıkmıyor.

Kod:
    var C = Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");

int Period =20;
    float delta=0.1f;

var BP = new List<float>(new float[Sistem.BarSayisi]);

var beta = (float) Math.Cos(360 / Period);
    var gamma = (float) (1 / Math.Cos(720*delta / Period));
    var alpha = (float) (gamma - Math.Sqrt(gamma*gamma - 1));

for (int i = 100 ; i < Sistem.BarSayisi; i++)    
    BP[i] = (float) (0.5*(1 - alpha)*  ( C[i] - C[i-2] ) + beta*(1 + alpha)*BP[i-1] - alpha*BP[i-2]);

Sistem.Cizgiler[0].Deger=BP;

7.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Amatör kod bilgimle yine bir çeviri denedim.Hata almıyorum ama çizgi çıkmıyor.

Kod:
    var C = Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");

int Period =20;
    float delta=0.1f;

var BP = new List(new float[Sistem.BarSayisi]);

var beta = (float) Math.Cos(360 / Period);
    var gamma = (float) (1 / Math.Cos(720*delta / Period));
    var alpha = (float) (gamma - Math.Sqrt(gamma*gamma - 1));

for (int i = 100 ; i < Sistem.BarSayisi; i++)    
    BP[i] = (float) (0.5*(1 - alpha)*  ( C[i] - C[i-2] ) + beta*(1 + alpha)*BP[i-1] - alpha*BP[i-2]);

Sistem.Cizgiler[0].Deger=BP;
    Problemin nedeni Cosinus fonksiyonunun radyan kabul etmesi ancak dönüşüm yaptığınız kodda derece kullanılmış olması. Eğer Math.Cos metoduna verilen parametreleri radyana çevirirseniz şöyle bir görüntü oluşuyor:

Nasıl yapılacağını Orhan hocanın sayfasında detaylı bir şekilde konuşmuştuk. O sayfaları okumanızı rica ediyorum.

8. 180 derece bir radyan ise pi ile çarpıp 180 e böldüm. Doğru mudur

float beta = (float) Math.Cos(Math.PI* 360/ Period/180);
    float gamma = (float) (1 / Math.Cos(Math.PI*720*delta / Period/180));

Sayfa 230/593 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •