Sayfa 88/594 İlkİlk ... 3878868788899098138188588 ... SonSon
Arama sonucu : 4752 madde; 697 - 704 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Malesef o şekilde kullanamazsınız. Nedenleri:

1- Öncelikle bu bir Sistem metodu değil. iDeal'de olmayan bir metod yazdık. Ben user.dll kullanıyorum, dolayısıyla benim için User.Median(H, C, L) şeklinde kullanımı.
    2- Metod için period tanımlamadım. Listenin bütün elemanlarını birleştirip median hesaplar. Belli bir period için hesaplasın istiyorsanız verileri bir listeye ekleyip bu metodu çağırabilirsiniz.
    Yani, var H10 = Sistem.HHV(10,"Yuksek"); deyip diğerlerini de aynı şekilde tanımlayıp

var M10 = User.Median(H10,C10,L10) dersek istediğimiz sonucu elde etmiş oluruz. Doğru mudur ?

2.  Alıntı Originally Posted by vVvendetta Yazıyı Oku
    Yani, var H10 = Sistem.HHV(10,"Yuksek"); deyip diğerlerini de aynı şekilde tanımlayıp

var M10 = User.Median(H10,C10,L10) dersek istediğimiz sonucu elde etmiş oluruz. Doğru mudur ?
    Melesef doğru değil.
    Anladığım kadarıyla siz Median'ı indiktör olarak kullanmak istiyorsunuz. Ancak verdiğiniz excel örneğinde veriler birleştiriliyor ve tek bir median değeri hesaplanıyor. Ben de buna göre yazdım formülü. Örneğin H, C, L için düşünelim. Grafiğinizde farzedelim ki 1000 bar var. Bu listeyi birleştirirseniz 3000'lik bir dizi elde edeceksiniz. Bu 3000'lik dizinin belli periyotlarda medianını hesaplarsınız ancak bu hesapladığınız 3000'lik median dizisini tekrar nasıl 1000'lik bir diziye dönüştüreceksiniz?

3.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Melesef doğru değil.
    Anladığım kadarıyla siz Median'ı indiktör olarak kullanmak istiyorsunuz. Ancak verdiğiniz excel örneğinde veriler birleştiriliyor ve tek bir median değeri hesaplanıyor. Ben de buna göre yazdım formülü. Örneğin H, C, L için düşünelim. Grafiğinizde farzedelim ki 1000 bar var. Bu listeyi birleştirirseniz 3000'lik bir dizi elde edeceksiniz. Bu 3000'lik dizinin belli periyotlarda medianını hesaplarsınız ancak bu hesapladığınız 3000'lik median dizisini tekrar nasıl 1000'lik bir diziye dönüştüreceksiniz?
    Ben Median ile bir indikator oluşturmak istiyorum direk indikatörden ziyade ve bu indikatörde istenilen periyodda H,L,C değerlerini tek bir dizeye dönüştürüp Median değerini almak istiyorum.Benim sorunum bu 3 dizeyi bir araya getirip Median değerlerini almak.yani diyelim ki 10 günlük Median'ı kullanacağım.Son 10 günün 10H+10L+10C toplamı 30 tane değer verecek bana ve bu 30 sayının medianı lazım.Tekrardan 10 tane değere dönmeme gerek yok.

4.  Alıntı Originally Posted by vVvendetta Yazıyı Oku
    Ben Median ile bir indikator oluşturmak istiyorum direk indikatörden ziyade ve bu indikatörde istenilen periyodda H,L,C değerlerini tek bir dizeye dönüştürüp Median değerini almak istiyorum.Benim sorunum bu 3 dizeyi bir araya getirip Median değerlerini almak.yani diyelim ki 10 günlük Median'ı kullanacağım.Son 10 günün 10H+10L+10C toplamı 30 tane değer verecek bana ve bu 30 sayının medianı lazım.Tekrardan 10 tane değere dönmeme gerek yok.
    Aslında çok basit bir indikatör yapmak istediğim. Açıkcası sonuçları nasıl olacak bilmiyorum:

MSR= (10-day median of (H, L, C) – 20-day MAX (H, L, C))/(20-day MAX (H, L, C))

arkadaşlar, vps de çalışan ideal kapanmış. tekrar açtım, lakin sistemlerimi görmüyor. yeni versiyon güncelledim, yine sistemleri görmüyor. ne yapmalıyım?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179

İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    arkadaşlar, vps de çalışan ideal kapanmış. tekrar açtım, lakin sistemlerimi görmüyor. yeni versiyon güncelledim, yine sistemleri görmüyor. ne yapmalıyım?
    Şef hocam c altında ideal altında chartsistem deki dosyalarınız duruyor değilmi
    Eğer bu dosyada çok sayıdaçalışmanız varsa görmesi hemen olmayabiliyor

Poyraz2008

Alıntı Originally Posted by Doğanay Yazıyı Oku
    Şef hocam c altında ideal altında chartsistem deki dosyalarınız duruyor değilmi
    Eğer bu dosyada çok sayıdaçalışmanız varsa görmesi hemen olmayabiliyor

Poyraz2008
    duruyor, hatta sistemlere birşey olmuşsa diye kendi bilgisayarımda başka bir sistem kopyaladım, yine görmedi. vps de olduğu için sistem sayımda az.

Vps kullanan arkadaslar 2 lisans mi satin aliyorlar.
    Write less do more..

Sayfa 88/594 İlkİlk ... 3878868788899098138188588 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •