Sayfa 152/593 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by knife_sharppp Yazıyı Oku
    Merhaba. Bir konu hakkında bir şey sormak istiyorum. Repaint yapan bir indikatör üzerine kurgulanmış alım satım robotu, örnek olarak sat sinyali oluştuğunda satım işlemini gerçekleştirmiş olan robot, 1 saat sonra indikatörün ala dönmesi sonucunda yani repaint yaptığı anda sat pozisyonunu kapatıp, alım işlemi yapabilecek şekilde bir sistem, robot yazılabilirmi idealde.

Repaint yapan indikatörlerle bu iş olmaz, çok alım satım yapar çok zarar edersin diyeceğinizi biliyorum, ama ben sadece yapılıp yapılamayacağını merak ettim.

Cevaplayan olursa çok memnun olurum.

İyi günlerççç
    cok rahat bir sekilde yapilabilir..

ama al satlardaki davranisi yine sistem hizina bagli olacaktir ayni bar icerisinde bir kez de yon degisebilir onlarca kezde yon degisebilir sistem karakteristigine bagli olarak.

tabi burda gecmise al sat koyan sistemi kastetmiyorum, sistem 20 dk oncesine al yakiyorsa bu hic bir platformda yapilamaz...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : NUTCRACKER; 21-07-2018 saat: 19:49.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,630
     Alıntı Originally Posted by vbhamza Yazıyı Oku
    Bu durumu çözebildiniz mi acaba Sn. Bear_Bull ?
    kurulu vaziyette duruyor, tam özellikleri ile kullanamadım.
    Bear_Bull
    @BearBull26

3.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    cok rahat bir sekilde yapilabilir..

ama al satlardaki davranisi yine sistem hizina bagli olacaktir ayni bar icerisinde bir kez de yon degisebilir onlarca kezde yon degisebilir sistem karakteristigine bagli olarak.

tabi burda gecmise al sat koyan sistemi kastetmiyorum, sistem 20 dk oncesine al yakiyorsa bu hic bir platformda yapilamaz...

Hocam teşekkürederim bu durumu biraz daha araştırayım. Bende ki durum bir bar oluşumu içersinde oluşan bir durum değil. Örnek vereyim daha iyi anlayacaksınız. Vadelide 18.07.2018 tarihinde ala geçmiş olan indikatör, 20.07.2018 saat 12.45'te sata geçti. Endeks bir süre aşağı gitti ama sonra endeks yukarı çıktı, 14.20'de benim bahsettiğim gösterge sattayken, sanki satta değilmişgibi 1,5 saat önceki hali olan ala döndü, Sat sinyali yokoldu. Bahsettiğim indikatörde ki repaint olayı böyle oluyor ve ben bu göstegeyi her gün 1 dakikadan saatliğe kadar olan zaman dilimlerinde gün gün her zaman diliminde ne yaptığını izleyerek notlar tutarak 2 aydan fazla takip ediyorum. Bir kaç kez daha aynı durum oluştu ve repaint her defasında aynı şekilde oluyor. Ve en son vadeli endekste, 06.07.2018 saat 15.50'de repaint yapıyor. Benimde ilk soruyu sormamın sebebi de buydu. Repaint olayının çok sık aralıklarla yapmaması. Durum bundan ibaret, sizce bu durumda olan bir indikatöre anlattığım sistem kurulurmu acaba. Bu konuda fikir belirtirseniz çok memnun olurum.

4.  Alıntı Originally Posted by knife_sharppp Yazıyı Oku
    Hocam teşekkürederim bu durumu biraz daha araştırayım. Bende ki durum bir bar oluşumu içersinde oluşan bir durum değil. Örnek vereyim daha iyi anlayacaksınız. Vadelide 18.07.2018 tarihinde ala geçmiş olan indikatör, 20.07.2018 saat 12.45'te sata geçti. Endeks bir süre aşağı gitti ama sonra endeks yukarı çıktı, 14.20'de benim bahsettiğim gösterge sattayken, sanki satta değilmişgibi 1,5 saat önceki hali olan ala döndü, Sat sinyali yokoldu. Bahsettiğim indikatörde ki repaint olayı böyle oluyor ve ben bu göstegeyi her gün 1 dakikadan saatliğe kadar olan zaman dilimlerinde gün gün her zaman diliminde ne yaptığını izleyerek notlar tutarak 2 aydan fazla takip ediyorum. Bir kaç kez daha aynı durum oluştu ve repaint her defasında aynı şekilde oluyor. Ve en son vadeli endekste, 06.07.2018 saat 15.50'de repaint yapıyor. Benimde ilk soruyu sormamın sebebi de buydu. Repaint olayının çok sık aralıklarla yapmaması. Durum bundan ibaret, sizce bu durumda olan bir indikatöre anlattığım sistem kurulurmu acaba. Bu konuda fikir belirtirseniz çok memnun olurum.
    bu durum kolaylikla yapilabilir, sat yaktigi zaman satar sati kaldirip ala dondugu zaman tekrar long poza gecer.

5.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    bu durum kolaylikla yapilabilir, sat yaktigi zaman satar sati kaldirip ala dondugu zaman tekrar long poza gecer.

NUTCRACKER hocam cevap için teşekkürederim...

6. merhaba, grafik üzerinde toma ve tillson t3 aynı anda görmek için kod nasıl yazılır acaba?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,630
     Alıntı Originally Posted by ozgeer Yazıyı Oku
    merhaba, grafik üzerinde toma ve tillson t3 aynı anda görmek için kod nasıl yazılır acaba?
    1. 2 formülü aynı formül içinde yazabilirsin alt alta .
    2. formülleri kaydederken İndikatör penceresinde göster seçeneğini işaretlersen grafik üstüne istediğin kadar indikatörü grafikteki "i" ye basarak ilave edebilirsin.
    Bear_Bull
    @BearBull26

8.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    kurulu vaziyette duruyor, tam özellikleri ile kullanamadım.
    Bende sizin aldığınız hatayı almıştım, sora düzelttim o açıdan sormak istedim. Teşekkürler.

Sayfa 152/593 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •