Sayfa 515/593 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 4,113 - 4,120 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by stolci Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim abi herhangi enstrümanda denedim çalışıyor, ama çift yönde çalıştırırken örneğin ilk işlemi alım yönünde 1 lot aldı sat'a döndüğünde tekrar 1 lot satıp pozisyonu kapatmış oluyor sat veya al sinyaline döndüğünde elimdeki lot un 2 katını açmasını nasıl sağlarım.
    Miktar = -LotSize - Pozisyon;

Şu satır o işi görüyor olması lazım.
    Bear_Bull
    @BearBull26

2.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Miktar = -LotSize - Pozisyon;

Şu satır o işi görüyor olması lazım.
    Tamam abi bu şekilde denemeye devam edeyim.Tşk ederim

3. Merhaba, veri menüsündeki dosyadan veri ekle ve dosyadan veri yükle fonksiyonlarını kullanamadım.
    Bölünmelerden kaynaklı grafik verisine bakım yapmam gerekiyor sebebi de şu.
    Ideal serverlerından grafik verisi güncellendiğimizde belirli bir tarihten önce bölünmeden kaynaklı bilgisayarımızda kayıtlı veriyi eşitlemek için grafik verisinde bir bölme işlemi yapıyoruz. Ancak bölme işlemi günlük hesaplanıyor. Bu durumda 1dk lık grafikte serverdan çekilen en eski veri saat 11.32 ise saat o gün için saat 09.30 ile 11.32 arası bölünme işlemi olmamış oluyor ve bu verileri düzeltmek gerekiyor. Tek tek düzeltmek çok uğraştırıcı dosyaya yazdır yapıp text dosyasını düzettim ama dosyadan yükleme yapamadım. Excel ile de yapamadım. Bunun bir yöntemi var mı.

4.  Alıntı Originally Posted by bymehmet Yazıyı Oku
    Merhaba, veri menüsündeki dosyadan veri ekle ve dosyadan veri yükle fonksiyonlarını kullanamadım.
    Bölünmelerden kaynaklı grafik verisine bakım yapmam gerekiyor sebebi de şu.
    Ideal serverlerından grafik verisi güncellendiğimizde belirli bir tarihten önce bölünmeden kaynaklı bilgisayarımızda kayıtlı veriyi eşitlemek için grafik verisinde bir bölme işlemi yapıyoruz. Ancak bölme işlemi günlük hesaplanıyor. Bu durumda 1dk lık grafikte serverdan çekilen en eski veri saat 11.32 ise saat o gün için saat 09.30 ile 11.32 arası bölünme işlemi olmamış oluyor ve bu verileri düzeltmek gerekiyor. Tek tek düzeltmek çok uğraştırıcı dosyaya yazdır yapıp text dosyasını düzettim ama dosyadan yükleme yapamadım. Excel ile de yapamadım. Bunun bir yöntemi var mı.
    Sorunu çözdüm. Liste ayırıcı ile binlik ayırıcının aynı olmasından kaynaklanan splitting sorunuydu. Windows ayarları ile halloldu.

5. s.a. AroonOsc açılımı burada var mı acaba? ya da olan varsa verebilir mi acaba? tşk.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır.

6.  Alıntı Originally Posted by TIFIL Yazıyı Oku
    s.a. AroonOsc açılımı burada var mı acaba? ya da olan varsa verebilir mi acaba? tşk.
    Açık kodu, kullanmak için istiyorsanız aşağıdaki şekilde kullanabilirsiniz ama kodlama örneği için istiyorsanız alttaki formülü kodlamak gerek..

PHP Code:
    int p 14;
    var 
    arUP Sistem.AroonUp(p); //Verilere uygulamak için: AroonUp(Veriler, 14)
    var arDOWN Sistem.AroonDown(p);
    var 
    arOsc Sistem.AroonOsc(p); //up-down farkı

Sistem.Cizgiler[0].Deger arUP;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger arDOWN;
    Sistem.Cizgiler[2].Deger arOsc
    1. Aroon Yukarı (İngilizce: Aroon Up); bir menkul kıymetin, belirli bir dönem içinde ulaşmış olduğu en yüksek fiyat seviyesinden bu yana oluşan çubuk sayısını ölçer.

2. Aroon Aşağı (İngilizce: Aroon Down); bir menkul kıymetin, belirli bir dönem içinde ulaşmış olduğu en düşük fiyat seviyesinden bu yana oluşan çubuk sayısını ölçer.

Aroon Yukarı ve Aroon Aşağı çizgileri 0 ile 100 değerleri arasında salınırlar.

Aroon Yukarı = [(n – nPH / 2) / n] x 100

Aroon Aşağı = [(n – nPL / 2) / n] x 100

n: Aroon İndikatörü için belirlenmiş geri inceleme dönemidir.

nPH: Geri inceleme dönemi içinde fiyatın ulaştığı en yüksek seviyeden sonra geçen dönem sayısıdır.

nPL: Geri inceleme dönemi içinde fiyatın ulaştığı en düşük seviyeden sonra geçen dönem sayısıdır.
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

7. Selamlar arkadaşlar matrikste yıllardır kullandığım sistemi ideale çevirmek istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mıdır acaba.

8. İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Herkese mrb. periyotları farklı 3 adet stochastic osilatörün kendi hareketli ortalamasını yukarı kesip 30 değerinden büyükse al, kendi hareketli ortalamasını aşağı kesip 70 değerinden küçükse sat koşulunu örneklere bakıp yazmaya çalışıyorum.Üçününde 70 ten küçükse sat 30 den büyükse al şartını nasıl yazarım acaba şimdiden teşekkür ederim yanıtlarınız için

var V = Sistem.GrafikVerileri;
    var C = Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");

var IND = Sistem.StochasticOsc(5, 3);
    var MA = Sistem.MA(IND, "Exp", 3);

var IND1 = Sistem.StochasticOsc(5, 3);
    var MA1 = Sistem.MA(IND1, "Exp", 3);

var IND2 = Sistem.StochasticOsc(5, 3);
    var MA2 = Sistem.MA(IND2, "Exp", 3);

Sistem.Cizgiler[0].Deger = Sistem.Liste(70);
    Sistem.Cizgiler[0].Aciklama = "ÜstSeviye";
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = Sistem.Liste(30);
    Sistem.Cizgiler[1].Aciklama = "AltSeviye";

var SonYon = "" ;
    double SonFiyat =0.0;

var Sinyal = "" ;
    float GunKZ = 0f;
    int BarNo = 0;
    for(int i=1;i < V.Count;i++)
    {

if(IND[i-1] < MA[i-1] && IND1[i-1] < MA1[i-1] && IND2[i-1] < MA2[i-1] && IND[i] > MA[i] && IND1[i] > MA1[i] && IND2[i] > MA2[i] ) Sinyal ="A";
    if(IND[i-1] > MA[i-1] && IND1[i-1] > MA1[i-1] && IND2[i-1] > MA2[i-1] && IND[i] < MA[i] && IND1[i] < MA1[i] && IND2[i] < MA2[i] ) Sinyal ="S";

if (Sinyal != "" && Sinyal != SonYon)
    {
    Sistem.Yon[i] = Sinyal; // A : Alış S : Satış F : Flat
    SonYon = Sinyal;
    }

}

Sayfa 515/593 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız