Sayfa 574/593 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 4,585 - 4,592 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. teşekkür ederim.

2.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku

5 dk ve büyük grafik periyot çalıştırdığınız için ve Bar kapanışına göre işlem yolladığınızdan emirleriniz ertesi gün açılış ile gönderiliyor. Robotunuz seans bitip ertesi sabah ilk bar açıldığında sinyali görüyor.

yani robotunuzda bir sorun yok. siz erken alım yapmasını istiyorsunuz.

1 - ) anlık işlem robot modülünü kullanabilirsiniz. { buda seans içinde istemediğiniz işlemler yapacaktır. repaint }

2- ) 5 dk dan ufak periyot ile kullanılabilecek şekilde robotunuzu revize edebilirsiniz.

3- ) saat > 18:05 ise bar kapanışını beklemeden emir gönderebilecek yapıda bir kod parçasını robotunuza ekleyebilirsiniz.
    Sayın Bear_Bull hocam,

1dk lık sistemde aynısını yapıyor malesef, Hatta test etmek için 5 saniyelik grafiklere kadar düştüm, 5 saniyelik grafikte mesela 1 tanesi alış yaptı onuda saat: 18:08 de yaptı, oysa 18.05 ten sonra ilk 5 saniyelik barda al sinyali gelmişti ( çok geç yaptı yani ).
    ve bir başka hissede al sinyali gelmiş olmasına rağmen hiç yapmadı 5 saniyelikte.

Soru şu şekilde çözebileceğimi düşünüyorum fakat kod bilgim yetersiz kalıyor;

Canlı barda işlem açan bir kod örneğine ihtiyacım var ve buna saat filtresi ekleyerek 18:04 ten sonra gelen sinyal eğer AL ise kapanış beklemeden canlı barda alsın gibi bişey ekleyebilirim sanırım fakat canlı barda işlem açan kod örneğim yok.

Saat filtresini ekledikten sonra, ertesi güne geçeceği için repaint riskide ortadan kalkmış oluyor sanırım.

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by have Yazıyı Oku
    Sayın Bear_Bull hocam,

1dk lık sistemde aynısını yapıyor malesef, Hatta test etmek için 5 saniyelik grafiklere kadar düştüm, 5 saniyelik grafikte mesela 1 tanesi alış yaptı onuda saat: 18:08 de yaptı, oysa 18.05 ten sonra ilk 5 saniyelik barda al sinyali gelmişti ( çok geç yaptı yani ).
    ve bir başka hissede al sinyali gelmiş olmasına rağmen hiç yapmadı 5 saniyelikte.

Soru şu şekilde çözebileceğimi düşünüyorum fakat kod bilgim yetersiz kalıyor;

Canlı barda işlem açan bir kod örneğine ihtiyacım var ve buna saat filtresi ekleyerek 18:04 ten sonra gelen sinyal eğer AL ise kapanış beklemeden canlı barda alsın gibi bişey ekleyebilirim sanırım fakat canlı barda işlem açan kod örneğim yok.

Saat filtresini ekledikten sonra, ertesi güne geçeceği için repaint riskide ortadan kalkmış oluyor sanırım.

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
    hisse tarafında 18:00 işlem durdu 18:05 tek fiyat kapanış geldi yeni bar açılmadan doğal olarak viop tarafında işlem robotunuz açamadı
    18:08 de tek fiyat işlem başladığında yeni bar açıldı ve viop tarafına emriniz gönderildi.
    sinyal geldi ama işlem açmadı kısmını anlamadım sinyal varsa emiri gönderir.

//canlı barda işlem

var SonYon = Sistem.SonYonGetirCanli(SistemAdi, Sembol, Periyot);
    Bear_Bull
    @BearBull26

4.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    hisse tarafında 18:00 işlem durdu 18:05 tek fiyat kapanış geldi yeni bar açılmadan doğal olarak viop tarafında işlem robotunuz açamadı
    18:08 de tek fiyat işlem başladığında yeni bar açıldı ve viop tarafına emriniz gönderildi.
    sinyal geldi ama işlem açmadı kısmını anlamadım sinyal varsa emiri gönderir.

//canlı barda işlem

var SonYon = Sistem.SonYonGetirCanli(SistemAdi, Sembol, Periyot);
    Yardımınız için çok teşekkürler hocam. Deniyeceğim.

Yine beceremezsem, muhtemelen matriks alıp orda deniyeceğim, çünkü yoruldum artık 2 haftadır bişeyler değiştirip değiştirip deniyorum, ve denemek için her gün saat 18:05 i bekliyorum Back testte sorun çıkmıyor ama canlıdan emrin gidip gitmediğini görmem için günde 1 tane hakkım var ve 10. deneyişim olucak artık İdeal gerçekten yordu beni. Tek istediğim 18.05 te gelen barda sinyal varsa emir göndermesiydi bu kadar zor olmaz diye düşünmüştüm ama 10. seans oldu çıkamadım işin içinden, bende sizlerin yardımına başvurdum. Teşekkürler tekrardan

5.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    önceki forumda belki de burada idealde formül yazmak hayallerinle (yazılım becerinle) sınırlı demiştim.

öyle bir robot hayal ettim ki ? şeytanın aklına gelmez

Robot hem paçal (martingale) işlem yapsın hemde scalp olarak çalışsın. (işlem yapılacak para bitene kadar)

1. istediğim kadar saniyede 1 tüm elde olan hisseleri kontrol etsin.
    2. sabah ilk açılışta 50-100-200-250 gün ortalama altında olan hisseleri bana ayrı ayrı liste yapsın dosyaya kaydetsin. istersem robota ismini verirsem liste olarak kullansın.
    3. bu listenin içindeki hisseleri kontrol etsin ve önceki ay (düşük+yüksek) / 2 % x altında veya % x üstünde (benim belirleyeceğim) olanlara akşam pasif emir göndersin kapanışın % x altına ve kaç kademe istersem.
    4. seans içinde çalıştırırsam o andaki fiyatın % x altına emir gönderebilsin. kaç kademe istersem.
    5. x fiyatın altındaki ve xxx fiyatın üstündeki hisselere emir göndermesin.
    6. Brüt takasa giren ve Devre kesen tavan olan, taban olan hisseleri emir göndermesin.
    7. pasife yazılan emirlerden gelen olursa o hisseyi takip ederek % x zarar ettiğinde eldeki hisse adedinin istediğim % oranında ilave alım yapsın ama yine benim belirlediğim max tutarın üstüne geçerse alımları pas geçsin emir göndermesin. ben manuel istersem ilave yapayım.
    8. elde olan senetler % x primli duruma geçtiğinde eldeki o hisseyi satsın ve tekrar ilk başlangıç bakiyesi tutarı kadar % x alta emir göndersin.
    9. istersem % x ten fazla zarar eden hisselerin hepsini satsın ve yine istersem sattığı hisseleri yine % x aşağıya pasif olarak alışa yazsın.
    10. o anda elde olan tüm hisselerimi adet k/z % ve son fiyat olarak tablo ile göstersin. kalan kullanılabilir bakiyesini + toplam kar zararı + portföy büyüklüğünü tablo altına yazsın.
    11. pasifte bekleyen emirlerimi istiyorsam tablo olarak göstersin.
    12. gün içinde gerçekleşen emirlerimi istiyorsam tablo olarak göstersin.
    13. elde olan hisseleri robottan önce satışa yazmak istersem maliyet + istediğim % x kar ile pasif emir yazabilsin.
    14. emir gönderdiğinde hisse fiyat lot tutar mesaj ekranında anlık olarak detaylandırsın.
    15. robottan habersiz manuel al-sat yaparsam bu değişimi okusun kendini güncellesin.
    16. elde olan işlem yapmasını istemediğim mesela halka arz hisseleri vs vs tanımlayabileyim onlara robot müdahale etmesin. işlemleri manuel tamamen bana bıraksın.
    17. piyasa gevşemiyor veya hala kullanılabilecek miktarda sermaye var. robot boş duruyorsa sadece Liste ismini değiştireyim yeni verdiğim liste isminin değiştiğini görünce robot 2. level e atlasın.
    18. OtoTrend tablosunu açsın Tablo oluştursun > benim istediğim değerler ile 1-5-30-60-G ne istersem o periyot için düşen trendi yukarı kıran hisseler için çalışsın. Bulduğu hisseleri liste olarak dosyaya kaydetsin.
    19. benim istediğim sermaye tutarı ile bulduğu bu hisselere alım yaparak (1 dk da kontrol ) ederek listelesin ) listedeki hisseler eldeki hisseden farklı ise alsın % x üzeri kâr gördüğünde satarak scalp yapsın. aldığı hisse düşerse 7. madde kurallarını uygulasın.
    20. Scalp yaptığı hisseden kar ederek satarsa 8. maddeyi ve sonraki maddeleri uygulasın.

bu robot Yazabilir mi ?
    evet yazılır benzerini kullanıyorum. hepsi mümkün ama çok meşakketli bir yol. Sürekli hayal edemediğim yeni sorunlar çıkardı ama yazıldı.

6.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    önceki forumda belki de burada idealde formül yazmak hayallerinle (yazılım becerinle) sınırlı demiştim.

öyle bir robot hayal ettim ki ? şeytanın aklına gelmez

Robot hem paçal (martingale) işlem yapsın hemde scalp olarak çalışsın. (işlem yapılacak para bitene kadar)

1. istediğim kadar saniyede 1 tüm elde olan hisseleri kontrol etsin.
    2. sabah ilk açılışta 50-100-200-250 gün ortalama altında olan hisseleri bana ayrı ayrı liste yapsın dosyaya kaydetsin. istersem robota ismini verirsem liste olarak kullansın.
    3. bu listenin içindeki hisseleri kontrol etsin ve önceki ay (düşük+yüksek) / 2 % x altında veya % x üstünde (benim belirleyeceğim) olanlara akşam pasif emir göndersin kapanışın % x altına ve kaç kademe istersem.
    4. seans içinde çalıştırırsam o andaki fiyatın % x altına emir gönderebilsin. kaç kademe istersem.
    5. x fiyatın altındaki ve xxx fiyatın üstündeki hisselere emir göndermesin.
    6. Brüt takasa giren ve Devre kesen tavan olan, taban olan hisseleri emir göndermesin.
    7. pasife yazılan emirlerden gelen olursa o hisseyi takip ederek % x zarar ettiğinde eldeki hisse adedinin istediğim % oranında ilave alım yapsın ama yine benim belirlediğim max tutarın üstüne geçerse alımları pas geçsin emir göndermesin. ben manuel istersem ilave yapayım.
    8. elde olan senetler % x primli duruma geçtiğinde eldeki o hisseyi satsın ve tekrar ilk başlangıç bakiyesi tutarı kadar % x alta emir göndersin.
    9. istersem % x ten fazla zarar eden hisselerin hepsini satsın ve yine istersem sattığı hisseleri yine % x aşağıya pasif olarak alışa yazsın.
    10. o anda elde olan tüm hisselerimi adet k/z % ve son fiyat olarak tablo ile göstersin. kalan kullanılabilir bakiyesini + toplam kar zararı + portföy büyüklüğünü tablo altına yazsın.
    11. pasifte bekleyen emirlerimi istiyorsam tablo olarak göstersin.
    12. gün içinde gerçekleşen emirlerimi istiyorsam tablo olarak göstersin.
    13. elde olan hisseleri robottan önce satışa yazmak istersem maliyet + istediğim % x kar ile pasif emir yazabilsin.
    14. emir gönderdiğinde hisse fiyat lot tutar mesaj ekranında anlık olarak detaylandırsın.
    15. robottan habersiz manuel al-sat yaparsam bu değişimi okusun kendini güncellesin.
    16. elde olan işlem yapmasını istemediğim mesela halka arz hisseleri vs vs tanımlayabileyim onlara robot müdahale etmesin. işlemleri manuel tamamen bana bıraksın.
    17. piyasa gevşemiyor veya hala kullanılabilecek miktarda sermaye var. robot boş duruyorsa sadece Liste ismini değiştireyim yeni verdiğim liste isminin değiştiğini görünce robot 2. level e atlasın.
    18. OtoTrend tablosunu açsın Tablo oluştursun > benim istediğim değerler ile 1-5-30-60-G ne istersem o periyot için düşen trendi yukarı kıran hisseler için çalışsın. Bulduğu hisseleri liste olarak dosyaya kaydetsin.
    19. benim istediğim sermaye tutarı ile bulduğu bu hisselere alım yaparak (1 dk da kontrol ) ederek listelesin ) listedeki hisseler eldeki hisseden farklı ise alsın % x üzeri kâr gördüğünde satarak scalp yapsın. aldığı hisse düşerse 7. madde kurallarını uygulasın.
    20. Scalp yaptığı hisseden kar ederek satarsa 8. maddeyi ve sonraki maddeleri uygulasın.

bu robot Yazabilir mi ?
    Başka bir şeye cevap arıyordum bu yazıyı gördüm. Bunu yaptım ama aradığım cevap robot ta işlemlerin gözüktüğü yerde olan açıklama kısmını nasıl doldururum onu arıyorum ))) Alım ve satımın neden yapıldığını orada görmek istedim birden.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by siradanhisseler Yazıyı Oku
    Başka bir şeye cevap arıyordum bu yazıyı gördüm. Bunu yaptım ama aradığım cevap robot ta işlemlerin gözüktüğü yerde olan açıklama kısmını nasıl doldururum onu arıyorum ))) Alım ve satımın neden yapıldığını orada görmek istedim birden.
    Sistem.EmirAciklama = k.ToString("0") + ".Kdm emir " +Sembol;

o da mümkün istediğiniz açıklama yazdırılabilir.
    Bear_Bull
    @BearBull26

8. Teşekkür ederim.

Sayfa 574/593 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •