Sayfa 197/305 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297 ... SonSon
Arama sonucu : 2434 madde; 1,569 - 1,576 arası.

Konu: CRDFA - Creditwest Faktoring

1. Bedelsiz verince de o tutarda senedin fiyatı düşer bunu bilmiyor musunuz...biraz dikkatli olun yahu bu piyasa kurtlar sofrasi

.5 yıl sonra bakarsınız hesap durumuma

.2008 krizi iş yatı izlerdim en iyi temettü şirketi fiyatı 1.30 'larda. Traktör 3.5 ...simdi traktör 40 'larda 80 gördü
    Iş yat 80 kurus

Bakalim nasip kismet ama birgun elbette keşfedecekler hisseyi. 4 senede kendiisini amorti eden baska hisse varmi

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bu güzelim temettü şirketinin verdiği temettü miktarı son dört yıldır düşüyor. Bunun nedeni hakkında fikri olan var mı?
    Gecen 0.21 kurustu bu sefer 0.25 kurus olacak dusme yok artiyor hatta vaktide yakina aldi.

4.  Alıntı Originally Posted by lodosum Yazıyı Oku
    Gecen 0.21 kurustu bu sefer 0.25 kurus olacak dusme yok artiyor hatta vaktide yakina aldi.

Bu tahminin arkasında yatan varsayımlarınızı da duymak isterim.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bu tahminin arkasında yatan varsayımlarınızı da duymak isterim.
    Ne varsayimi kap da haberleri okumadinizmi anlamadim

6. benim temettuyle ilgili yorumum su: sirket 130 milyon sermayeyle 650 milyon civari parayi ceviriyor. 1e 5 kaldiracla faktoring yapiyor karinin da tamamina yakinini cebe atiyor. Faizlerin yukseldigi otamda is hacmi dustuyse , ve 500-550 milyon civari bir is hacmi beklentisi olustuysa , kasadaki 20-25 milyon parayi holdinge cekiyor. holdingin diger sirketlerinde mutlaka kullandigi krediler falan vardir bunlari azaltip elini rahatlatmaya calisiyor diye anliyorum.

Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    Bedelsiz verince de o tutarda senedin fiyatı düşer bunu bilmiyor musunuz...biraz dikkatli olun yahu bu piyasa kurtlar sofrasi

.5 yıl sonra bakarsınız hesap durumuma

.2008 krizi iş yatı izlerdim en iyi temettü şirketi fiyatı 1.30 'larda. Traktör 3.5 ...simdi traktör 40 'larda 80 gördü
    Iş yat 80 kurus
    Sayın iberata, bende ISYAT da var CRDFA da PETKM de, şu anda diplerde dolaştığını düşündüğüm TTRAK da. Dediklerinizde haklısınız. Sanayi şirketlerine yatırım yapmak her zaman mantıklıdır. Bir de üstüne Temettü veya bedelsiz veriyorsa çok daha mantıklıdır. Ancak ISYAT ve CRDFA da uzun dönem biriktirip Lot arttıran kişi için çok mantıklı. Tabii bu iki şirketin de çok iyi yönetilmesi lazım. ISYAT bu yıl maalesef iyi yönetilmedi. Ayrıca bunlar aldık mı senelerce bizde duracak diye anlaşma yaptığımız kağıtlar değil. Seneye baktım yine yönetim kötü veririm birine gider.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Alıntı Originally Posted by güven06 Yazıyı Oku
    Yav arkadaş ya ben bilmiyorum bu işi ya da birileri bilerek ya da bilmeyerek çomak sokuyor...şirket zarar üstüne zarar yazar.. Yıllarca temettü vermez fırlayıp giderken hisse fiyatı, millet koyunun tuza koştuğu gibi koşar....sonrada yüksekten aldıkları bir de bakmış ki yarıya inmiş değeri...
    Siz bu şirketin borsadaki muadillerine bir bakın bakalım.. Piyasa değeri ne kadar....millet garfaya koşuyor..yıllardır bir kuruş temettü vermedi..piyasa değeri crdfanın hemen hemen iki katı...kar yedekleri 50.414.709tl .geçmiş dönem karları 59.973tl dönem karı 11.690.831tl olan bir şirketten bahsediyoruz arkadaşlar...borsayı sadece alsat olarak değil yatırım olarak ta düşünün..bu şirket muadillerinin yarısı kadar piyasa değerine sahip...bir mal alırken kazandırır...yatırım tavsiyesi asla değildir...
    Bu ayrilan kar yedekleri nasil kullanılabilir?

Sayfa 197/305 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •