Sayfa 103/196 İlkİlk ... 35393101102103104105113153 ... SonSon
Arama sonucu : 1566 madde; 817 - 824 arası.

Konu: CMENT - Çimentaş

1. Şirketimizin 87 milyon adet olan hisselerinden piyasada bulunan sadece 1 milyon üç yüzbin tanedir. Bunun da nerdeyse tamamına yakınının tahta yapıcıda olduğunu düşünmekteyim. Bu ve buna benzer nedenlerle çimentaş=bosf fren=konya çimento=aslan çimento=kent gıda=afyon çimento denklemini ortaya atarsam bu işin ehli olan insanlar ne demek isteğimi çok kolay bir şekilde anlarlar...YTD...

SIMEST şirketi 07.07.2014 tarihinde 1.198.841 adet hisseyi 11,03 fiyattan satmış

Gerçi kendi aralarında al gülüm ver gülüm yapmışlar
    Ama şirket 7,50 lerde gezinirken 11,03 ten satış yapmak demek eder değerini işaret ediyor gibi

bkz. http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgu...aspx?id=369942

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Alıntı Originally Posted by Bay Bilirkisi Yazıyı Oku

Yukarıdaki yazı gene bana ait
    7,40 larda işlem gören hisseyi elin oğlu neden bu fiyattan almış diye araştırdım

2014/6 aylık bilançosuna göre CMENT in
    Özkaynaklar Toplamı.... 1.437.157.000,00 TL
    Ödenmiş Sermayesi..........87.112.000,00 TL
    Hissenin olması gereken fiyatı 16,50 eder.
    Cuma kapanış değerine göre %55 iskontolu işlem görüyor
    ve bu ,fiyattan alırsanız %110 prim potansiyeli var.
    Demek ki birilerinin bildiği birşeyler var.
    Bizdeki tek şanssızlık tüm çimento hisseleri 2014 yılında %25-50 aralığında prim yaparken CMENT hala geçen yılki fiyatlarda
    Şahsi kanaatim altın altındır, çamura düşse de altın altındır
    Eninde sonunda eder fiyatını bulur diye düşünüyorum.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Hissenin 7,50 lerde gezdiği halde perde arkasında kendi aralarında 11 üzerinde fiyatlarla alım satımlardan şüphelenmiştim zaten
    bilgi paylaşımı yapan arkadaşlara teşekkürler

2. Evet arkadaşlar topiğimizi bilgi paylaşımlarımızla hareketlendirelim. Nerde hareket orda bereket...Rast gelir inşallah...

Sayın baybilirkişi bahsettigin Simest şirketine yapılan 11 tl den satış 2009 yılındaki bedelli sermaye arttırımında ortakların rüçhan hakkı kısıntlanmış simest şirketine kullandırılarak hissedar olmuştu. Bilgilerinize...

3. Simest şirketinin elindeki hisseyi alan da cementer holhing.Bilginiz olsun.
    Ayrıca önemli bir bilgi paylaşmak isterim. Şirketimizin trakya şubesi olan lalapaşa fabrikamız 2005 yılında tmsfden 166 milyon dolara satın alındı. Uzanların sahip olduğu bu çimento fabrikasını 1997 yılında uzanlar özelleştirmen 120 milyon dolara almışlardı.
    Bu fabrikayı kıymetli kılan en önemli etken bulunduğu cofrafya ve 150 yıl yetecek fabrika sahasındaki hammaddesi kallere sahip olmasıdır. 150 yıl hammadde sorunu çekmeden düşük maliyetle üretim yapacak konumda bulunuyor olmasıdır.
    Ana şirket cementer holdingin faaliyet raporunda ise lalapaşa fabrikasından the most efficiency cement factory of turkey yani türkiyenin en verimli çimento fabrikası ibaresi bulunmaktadır. Tüm ortaklarımın bilgisine sunarım...YTD...

4. Ayrıca izmir fabrikamızın bulunduğu bölge bornovadır. Sahip olduğu devasa büyüklükteki fabrika arazisini değerledirebileceğini düşündüğümüzde devasa bir hazine ile karşılaşmamız içten bile değil.
    Fabrika arazisinin dışında kullanılmayan yatırım amaçları gayrımenkullerinin hali hazırdaki bilançoya yansıyan değeri 227 trilyondur. Bu gayrımenkkulleri iştiraki olan Yapıtek firması ile değerlendirebilceğini varsayarsak buradaki hazineyi de sanırım gözardı etmemiz mümkün değildir. YTD...

Avucumu açtım aşağıda bekliyorum gelen çimentaşlarımı biriktirmeye devam ediyorum.
    Bu fiyatlar sudan ucuz derler ya aynen öyle...YTD...

5. Anlaşılan piyasada hiç mal yok. Dolayısı ile iştahlı yazamıyorum, bugün de şirketimizin yaklaşık yüzde 14 ü cementer holdin danimarkadaki bir başka iştiraki olan ve beyaz çimento üretim devi olan Aalborg portlanda 11.55 tl hisse başı fiyattan satmıştır. Hayırlı olsun. Bendeki hisseleri ise 100 tl den devredebilirim. Burdan ilgililerine duyurulur...YTD...

Bugün cementer holdingin Aalborg Portlanda yaptığı 140 trilyonluk hisse satışı acaba spk nın cementer holdingten çimentaşa ödemesi için zorunluluk getirdiği 102 trilyon t yasal faiz için kaynak yaratmak amacıyla mı yapılmıştır sorusuna cevap verebilcek bir kişi var mıdır? İyi geceler...

Haber Kamu Aydınlatma Platformu <kap> ta yayınlanmış
    Ayrıntıları aşağıdadır.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: II, No:15.1 Sayılı Tebliği kapsamında Cementir Holding SpA adına Massimo Sala tarafından Kuruluşumuza gönderilen pay alım satım işlemlerine ilişkin açıklama ekte yer almaktadır.

Özetle :

"12 Eylül 2014 tarihinde CMENT A.Ş. payları ile ilgili olarak 11.55934 TL/hisse fiyatla 12.195.744,95 adet hisse satış işlemi 140.974.361 TL bedelle ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. ..... Bu işlemle birlikte toplam hisse payımız %12,80324 e düşmüştür. ....
    Hisse Satışı yapan : CEMENTİR Holding SPA
    Hisse Alımı <yapan : AALBORG Portland Espana SL

6. Sayın baybilirkişi forumu birlikte hareketlendirelim istersen. Sanırım şirketimizin bizden başka hissedarı bulunmuyor.
    Bunca yıl bekledikten sonra yatrımlarını tamamlamış, borçlarını ödemiş tertemiz çimentaşımızın getireceği yüksek karlardan istifade etmememiz olmaz. Ne demiş büyükler Tekkeyi bekleyen çorbayı içermiş...YTD...

Sayın alageyik69,
    İlginize ve bilgi paylaşımınıza teşekkürler,
    Ben bu forumda mümkün olduğunca başkalarını yönlendirecek kanaat ve değerlendirmeler yapmamaya çalışıyorum.
    1996 yılından beri borsanın içindeyim
    Geçen 18 yıllık süre zarfındaki yaşadığım borsa tecrübelerinin ışığında kafamda oluşturduğum yatırım anlayışı ile yatırımlarıma yön vermemeye çalışıyorum.
    Bu hisse.net forum sayfasının en başında da açık açık yazdığı gibi burada yazılanlar tamamen kişisel kanaatlerdir.
    Burada yazdıklarım kendi yatırım anlayışıma uyarken başkasına uymaya bilir.
    Bu satırları okuyanların bunu bildiklerine inanıyorum.

CMENT e gelince...
    1-2 sayfa önce yazdığım gibi CMENT altındır.
    Çamura da düşse, bit pazarında da satılsa altın altındır
    <Kaşıkçı elmasının hikayesini herkes bilir.>
    Yüksek tepelerde, zirvelerde şirketin ana ortakları kendi aralarında 11,xx seviyelerinin üstünde alım satım yapıyorlar
    Küçük yatırımcıların işlem yaptığı BIST te ise 7,50 seviyelerinde süründürülüyor

Geçmişte borsayı bana anlatan bir büyüğümün şu sözünü hiç unutmam.
    "Her hissenin bir değeri vardır, er yada geç o değeri mutlaka bulur."

Niye bu hissedeyimi kısa bir kaç cümle ile anlatayım
    BIST teki birçok hisse eder değeri ve eder değerinin birkaç katı fiyatları gördü
    Bu saatten sonra yükselişlerini tamamlamış hisseleri almaktansa, bu hisselerde beklemektense hak ettiği fiyatlara bir türlü gelememiş hisseyi almayı veya bu hisse de beklemeyi daha uygun buluyorum.
    Teknik analize bu yazımda girmeyeceğim...
    Herkes bir resme bakar anlar ama herkes farklı anlamlar çıkarır misali teknik analizlerde kişiden kişiye değişir
    Yeni bir haftaya başlarken herkese bol kazançlı günler dilerim...

Yatırım Tavsiyesi Değildir

7. Sayın baybilirkişi merhaba.
    Gercekten sizin gibi benden başka ortağımızın topiğe rağbet etmediğini görmek şirketin halka açok olan bir milyon üç yüz bin lotluk hisseden nerdeyse kimsede olmadığının bu miktarın da en az bir milyon lotunun tahta yapıcıda olduğu intibaını bende oluşturuyor.
    Şirketimizi gerçekten tebrik ederim. On üç yıl boyunca tüm çimento şirketleri otuz kat civarında prim yaparken ve devasa miktarlarda her sene düzenli temettü öderken bizim şirket hiç primlenmemiş, temettü ödememiş, ciddi yatırımlara girişmiş, hisse fiyatını yükseltmeden piyasadaki hisselerimizi büyük sabırla piyasadan güçlü ellere geçmesine sebep olmuştur.
    Çimentaş dediğiniz gibi altındır ve elmastır. Böyle bir şirketin ortağı olduğum için gelecek on yılda çok ciddi kazanç elde edeceğimi düşünüyorum Yüce Rabbimin izniyle.
    Bütün çimento şirketleri özsermayelerinin üç katı civarında ortalama ile işlem görürken bizim çimentaşımız özsermayesinin yarısından işlem görmesi olması gereken rakamların en az nereler olduğunu bana işaret ediyor. Mesela 30 tl. Yanılmadığımı yaşarsak şayet gelecek on yıl içinde buradan defalarca göstereceğiz. İlginiz için ben de teşekkür ederim sayın bay bilirkişi. İyi akşamlar...YTD...

8. Şirketimiz bağlı ortaklıklarından ve iştiraklerinden, Recydia Atık Yönetimi,
    Yenilenebilir Enerji Üretimi, Nakliye ve Lojistik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret
    A.Ş., Hereko İstanbul 1 Atık Yönetimi Nakliye Lojistik Elektrik Üretim Sanayi
    ve Ticaret A.Ş., Elazığ Altınova Çimento Sanayii Ticaret A.Ş. ile Bakırçay
    Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketleri Türk Ticaret Kanunu'nun 136. ve
    devamı maddelerinde düzenlenen devralma suretiyle birleşme hükümleri
    çerçevesinde, Recydia Atık Yönetimi, Yenilenebilir Enerji Üretimi, Nakliye ve
    Lojistik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde birleşme kararı
    almışlardır. Bu birleşme ile hedeflenen temel amaç, bir yandan Grubun atık
    yönetimi faaliyetleri ile çimento üretimi faaliyetleri arasında sinerji
    yaratırken diğer yandan Grup içindeki organizasyonel yapıda sadeleşme
    sağlamaktır. Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun
    yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu
    konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını,
    bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili
    bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları
    gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz

Sayfa 103/196 İlkİlk ... 35393101102103104105113153 ... SonSon

Yer İmleri