Sayfa 136/990 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236636 ... SonSon
Arama sonucu : 7919 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. Spkdan gelen yazı 18/4/2018 de gönderilmiş.

2. Spk'dan gelen yazıda " Şirketin kottan çıkarılmasına sebep olan kişiler hakkında hukuki yollara başvurulması mümkündür " deniyor. Cezayı herkesten önce devletin kesmesi lazım.Madur ettiği kişilerin haklarını edebiliyorsa telafi etmeli, telafi edemiyorsa şirketi ellerinden alınmalı.Bizim bireysel olarak yapabileceğimiz etkili bir hamlemiz olamaz.

3.  Alıntı Originally Posted by 2onur2= Yazıyı Oku
    Şirketin bir açıklaması olmadı ama bir dayanağı var kanunlardan kaynaklanan yazıda kamuyu ilgilendiren kısmı diye bir atıfta bulunuyor.
    Teşekkür ederim. Sağ olasın.

4.  Alıntı Originally Posted by garibanca Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim. Sağ olasın.
    Sende sağol.

V3_5580_Dual cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Böyle dolandırıcı patronlar yöneticiler varken borsada bastığın yeri toprak diye geçmeyeceksin.Bundan sonra A grubu hisseleri takip edicem.B ye düşeni sallantıda olduğunu anlayıp satıp kurtulacam.Bir daha böyle dolandırıcılarla karşılaşmak istemiyorum.

6. Zamanında çbslerde imkb 30-50-100 işlem gördü. Sonra gözaltı sonuç borsa dışındayız.

7. Oyların ve payların %75ne ulaşıldığında yönetim tasfiye kararı alabiliyor fakat ttk 553 te tasfiye memurlarınında sorumlu olduğuna atıfta bulunuluyor diğer pay sahipleri ne karşı sorumluluğu var. Acaba şirketleri tasfiye edip paraları cebe indirmiş olabilirlermi bir çok bağlı ortakları var insanın içini kemiriyor spk yazıda tasfiye memurlarından bahsetmiyor Ttk nın orjinali bu. V - Kurucuların, yönetim kurulu üyelerinin, yöneticilerin ve tasfiye memurlarının sorumluluğu

553 - (1) Kurucular, yönetim kurulu üyeleri, yöneticiler ve tasfiye memurları, kanundan ve esas sözleşmeden doğan yükümlülüklerini kusurlarıyla ihlal ettikleri takdirde, hem şirkete hem pay sahiplerine hem de şirket alacaklılarına karşı verdikleri zarardan sorumludurlar. [2012/6335]

(2) Kanundan veya esas sözleşmeden doğan bir görevi veya yetkiyi, kanuna dayanarak, başkasına devreden organlar veya kişiler, bu görev ve yetkileri devralan kişilerin seçiminde makul derecede özen göstermediklerinin ispat edilmesi hâli hariç, bu kişilerin fiil ve kararlarından sorumlu olmazlar.

(3) Hiç kimse kontrolü dışında kalan, kanuna veya esas sözleşmeye aykırılıklar veya yolsuzluklar sebebiyle sorumlu tutulamaz; bu sorumlu olmama durumu gözetim ve özen yükümü gerekçe gösterilerek geçersiz kılınamaz.

8. 2 onur2 2018 gelmeyecek güzel haber .baharamı kaldı beklenti sence yoksa eski taş eski hamam ali bey bildiğini okuyacak yasalarda o nu koruyacakmı.

Sayfa 136/990 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236636 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •