Sayfa 186/989 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286686 ... SonSon
Arama sonucu : 7911 madde; 1,481 - 1,488 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1.  Alıntı Originally Posted by turbulans Yazıyı Oku
    Benim tahminim eğer bir dönüş yapacaklarsa ,gelişmelerden sonra yani bir ortaklık yada sermaye işlemi gibi bir hareketten sonra yeni kayıtları borsaya müracat ederlerler.
    Bana kalırsa borsanın payı var şirkette ve en ince detaya kadar inceliyorlar. O yüzden böyle sıkıntı çekiyoruz diye düşünüyorum yoksa borsada neleri işlem görüyor.

2. Himmet karadağ varlık fonunun başındayken bist tin halka arzı 3. Çeyrekte olacaktı piyasada dolar fırlayınca vaz geçildi bu yıl çok farklı olur. Finans piyasalar çok güçlü dikkatinizi çekiyordur bankalardaki haraketler arkasından dalga dalga reel sektöre yayılacaktır.

3. İnşallah top borsadadır ve iyide ediyorlardır yani ince eleyip sık dokusunlar.bu bize yarar.bu arada evet haklısın reel sektöre büyük teşvikler ve destekler var.bir şirketin borsata girmesi demek paraya ulaşması anlamıba gelir ve bu teşvik ediliyor .duam budur.iyi geceler olsun.selametle..

4. 2 onur 2 çbs oto boya arsanın kayıtlı olduğu şirkette pay dağılımı nasıldı .

5. Arsanın 48 dönümü oto boyaya kayıtlı kalan hangi şirkette bilmiyorum. Oto boyada Pay dağılımı çoğunluğu printaşta

6.  Alıntı Originally Posted by turbulans Yazıyı Oku
    Çooook eskilerden!!!!

Gayrimenkul Satisi.
    Bigpara Haber04 Ocak 1999 - 00:00:00
    CBS BoyaKimya Sanayi ve Ticaret, sahibi oldugu gayrimenkulleri CBS Oto Boyalari san.ve Tic.`e satiyor. Sirket, 26 bin 827 metrekare gayrimenkulun toplam 4 trilyon 352 milyar 390 milyon lira ve 16 bin 694 metrekare gayrimenkulun toplam 1 trilyon 549 milyar 630 milyon lira karsiliginda vadeli olarak CBS Oto Boyalari san.ve Tic.`e satilacagini acikladi. soz konusu satistan elde edilecek kazancin tamaminin CBS Boya`nin sermayesine ilave edilecegi kaydedildi. Ayrica, CBS Oto Boyalari sanayi`nin unvaninin Ocak 1999 ayi icinde CBS Gayrimenkul Yatirim A.S. olarak degistirilmesine, 1999 yili icinde Gayrimenkul Yatirim Ortakkligina donusturulmeku zere sirket statusunun sermaye ve ortak yapisinin bu duruma uygun hale getirilmesine ve bu amacla SPK`ya basvurulmasina karar verildigi bildirildi. Ote yandan, CBS Holding`in istirak portfoyunde bulunan 4 milyar 869 milyon 500 bin lira nominal degerli CBS Oto Boyalari hisse senetlerinin CBS Boya Kimya Sanayi`ye devredilecegi belirtildi. (DUNYA)
    Çbs gayrimenkul adı çbs oto boya dediğin gibi çok eskiden değişmiş ismi unutmuşum okuyunca hatırladım.

7. Aslında çbs oto boyalarının çbs gayrimenkul e dönüştürme taahüdü var ama bildiğim kadarıyla bu olmadı ve hala çbs oto boya olarak devam ediyor....aklıma şuda gelmiyor değil yıllar önce verilmiş bu taahüd acaba takyidatsız ve tertemiz olan oto boyaları ,gayrimenkul e mi dönüştürülecek ve bunun üzerindenmi gidilecek(printaş tarafı)diger taraftanda boya ve oto ürünleride çbs satış ve pazarlama olarak(çbs boya tarafı)...eger varsa bir anlaşma çbs satış ve paz .ya ortaklık yada belli bir süreliğine isim halkını o hepimizin bildiği malum firmaya kiraya verilmesi tabi tüm isim hakkıyla....diğer taraftan gayrimenkul tarafıda o meşhur A.B.O.(Y) ya ..

8. yıllar önceden plan yapılmış çbs boya ve diğer firmaların arsa payları oto boyada toplanmış.oto boyanın etkili ortağı printaş.printaşın hisselerini kim topladı.tahsisli sermaye arttırımındaki hisseler kimde .ben tahmin ediyorum.dönüş tekrar printaş üzerinden yapar çünkü toplamış oldukları baya hisse ve arsa nin hisseleri kim ne derse printaşta çabuk yatırımcı çeker çbs boya daki hisselerini satıp nakit girdisi sağlarsa printaş tosuncuk üzerindende ilk beş yıllık satışların bu şirket üzerinden olursa kardan pay alıcak.oto boya işinide patlatır ise müthiş bir güven tazeler arsa ellerinde olduğu için arsanın 2023 değerleri ve ordaki arazi durumların net lik kazanacağını düşünürsek ikinci müthiş beklentiyi oluşturur 2 onur 2 arkadaşımızın beklentileri olur benim düşüncem .ben a.b.o. 'nun yerinde olsam böyle bir plan yaparım .bakalım bilanço gelirse şekillenir beklentim .

Sayfa 186/989 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286686 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •