Sayfa 33/990 İlkİlk ... 2331323334354383133533 ... SonSon
Arama sonucu : 7915 madde; 257 - 264 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. Allah bir kapıyı kapatırsa, görünmezden bir diğerini açar.

Vaktiyle birbirini çok seven iki kardeş varmış.
    Büyüğü Halil, küçüğü ise İbrahim.
    Halil evli ve çocuklu, İbrahim ise bekarmış.
    Ortak bir tarlaları varmış iki kardeşin.
    Ne mahsul çıkarsa çıksın, iki pay ederlermiş.
    Bununla geçinip giderlermiş.
    Bir yıl, yine harman yapmışlar buğdayı, her zamanki gibi ikiye ayırmışlar.
    İş kalmış taşımaya. Halil, kardeşine bir teklif yapmış :
    İbrahim kardeşim; Ben gidip çuvalları getireyim, sen buğdayı bekle.
    Peki, abi demiş İbrahim.
    Ve Halil gitmiş çuval getirmeye.
    O gidince, düşünmüş İbrahim: Abim evli, çocuklu. Daha çok buğday lazım onun evine, böyle demiş ve kendi payından bir miktar atmış abisinin payına. Az sonra Halil çıkagelmiş. Haydi İbrahim demiş, önce sen doldur da taşı ambara. Peki abi demiş İbrahim, kendi yığınından bir çuval doldurup düşmüş yola.
    O gidince, Bu defa Halil düşünür der ki: Çok şükür, ben evliyim, kurulu bir düzenim de var. Ama kardeşim bekâr. O daha çalışıp, para biriktirecek. Ev kurup evlenecek. Böyle düşünerek, kendi payından atar onunkine birkaç kürek. Velhasıl, biri gittiğinde, öbürü, kendi payından atar diğerininkine. Bu durum, böylece sürüp gider. Ama birbirlerinden habersizdirler. Nihayet akşam olur ve karanlık basar. Görürler ki, bitmiyor buğdaylar ve hatta azalmıyor bile.
    Hak teâlâ bu hali çok beğenir ve buğdaylarına bir bereket verir, bir bereket verir ki
    İki kardeş günlerce taşır ama bitiremezler buğdayı.
    Şaşırırlar bu işe, aksine çoğalır buğdayları.
    Dolar taşar ambarları. Bugün Halil İbrahim bereketi denilince, bu iki kardeş akla gelir.
    Bu bereketin adı ise ;Halil İbrahim Bereketidir .
    Allah (Celle Celâluhü) bu hikayeyi okuyan her kese (Halil İbrahim Bereketi) versin. (ÂMÎN)

2. yokmu araştıran meraklı.

3. 5 gun once bahaus a gittim, orda eski bir cbs boya calisani vardi. Cbs nin halen uretim yaptigini ama uretimin GURSOY Boya kimya sanayi tarafindan yapildigini ve CBS nin halen en cok tuketilen boya markasi oldugunu soyledi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Valla bende dün kapısının üzerinde ÇBS BOYA tabelası gördüğüm bir boya malzemeleri satan dükkana girip sordum hala çbs boya satılıyor mu? dedim.Sorduğum kişi "2 sene önce fabrikası tamamen kapandı sadece buradaki tabelası kaldı" dedi.

Zaten süresiz borsadan atılmıştı.Demek ki bir daha geri dönme şansı yok anlaşılan.Umarım tekrar geri dönsün.
    Borsa olmuş bataklık çamuru gibi.Kıpırdadıkça batıyorsun.

5. 460.000 şirket kredi garanti fonundan yararlanmış,sgk ve vergi borçları için yeniden yapılandırma imkanı verildi(peşin ödeme yapıldığı anda borç neredeyse ana paraya düşüyor)şirket iflasları zorlaşıyor,şirketlerin taşınmazlarına yeniden değerleme yapmak üzere eksiye geçmiş özsermaye bu imkan şartıyla artıya geçebilecek.internet üzerinden satış yapan tüm sitelerde çbs ürünleri var ve tüm inşaat malzemeleri satan dükkanlarda çbs boyaları mevcut.bu sabah duydumki çbs nin olduğu E5 üzerindeki fabrika arsalarının imar çalışmaları bitmiş.

Tüm bu imkanlar içinde eğer hala bir gelisme olmazsa yazıklar olsun.daha bunlar için ne yapılmalı bilemiyorumki

6. Sayın turbulans; Mazeretleri bir kenara bırakırlarsa artık kazanma zamanı geldi diyebilir miyiz.

7. Tam 10 yıl once almistim bu hisseyi. Alırken hiç böyle bir şey başıma gelir diye düşünmemiştim. Demekki oluyormuş. Koskoca çbs. İyi niyet olsa bu marka yeter zaten. Bu şirketin sahipleri ya yasadiklari sure boyunca beddua alıp hesabıda ebedi hayata bırakacaklar yada hesabı burada kesecekler ve biz mağdur yatırımcılarla helalleşecekler. Kendileri bilir artık.

8. Yerli otonun boyasida printastan olursa .hayale bak be ...acaba şirket mudurleride dusunuyormu benim gibi ..fabrikanın yüzde yüzü kiraya verilmiş üretimde fason yapılıyor bir pazarlama kaldı onun içinde boya ve printasin yeni pazarlama şirketi var.umarım iyi olur.

Sayfa 33/990 İlkİlk ... 2331323334354383133533 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •