Sayfa 63/989 İlkİlk ... 1353616263646573113163563 ... SonSon
Arama sonucu : 7911 madde; 497 - 504 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. maşallah yeni biraz önce fabrikanın arka kısmından geçtim ülker dağıtım arabaları ful diğer tarafta 3 adet sülo dolum tesisi pırıl pırıl diğer tarafta perişan görünen fabrikanın bir tarafı boyanmış.çalışıyor mübarekler birde bizlere işler iyi gidiyor diye bir açıklama yapsalar burda boş yere .... haklarında kötü söz söylemeyiz ...

2. Hayat duygularımıza müdahele ediyor iyi kötü çirkin ama olsun agresif yazılarımızı çavuşoğlu erdemli kişiliğiyle iyi yaklaşacağına inanıyorum onun problemi bizden büyük.

3. Küple ilgili güzel bir cevap yazmıştım nasıl bir mantık olduğu ile mesajım gitti ama sitede göremedim önemli değil

4. 2) Payları borsada işlem görmeyen ortaklıkların payları için ayrılma hakkı kullanım fiyatı
    ile bu fiyatın adil ve makul olduğunun tespiti amacıyla Kurulun ilgili düzenlemelerine göre
    hazırlanacak değerleme raporu, önemli nitelikteki işlemin görüşüleceği genel kurul toplantısı
    gündemi ile birlikte açıklanır.

5. ADDE 2 – Aynı Tebliğin 11 inci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    “(1) 5 inci maddenin birinci fıkrasında sayılan önemli nitelikteki işlemlerden (ç) ve (d)
    bentlerinde belirtilenler için, bu işlemlerden yararlanacak olanlar tarafından, (a) bendinde
    belirtilenler için ise, devrolunan ve payları borsada işlem gören ortaklığın, payları borsada işlem
    görmeyen ve birleşmeye esas olan finansal tabloları itibariyle aktif toplamı daha büyük olan bir
    ortaklık ile birleşmesinde, devralan ortaklıkta birleşme işlemi öncesi hakim ortak konumunda
    olanlar ile bunlarla birlikte hareket edenler tarafından pay alım teklifinde bulunulması
    zorunludur. Bu durumda pay alım teklifi fiyatı 10 uncu maddedeki esaslar çerçevesinde belirlenir

6. Kamuya açıklanacak hususlar
    MADDE 10 – (1) Aşağıdaki hususlar Kurulun özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin esasları
    çerçevesinde, teklifte bulunan tar afından kamuy a açıklanır:
    a) Pay alım teklifinde bulunulmasına ka rar verilmesi.
    b) Pay alım teklifinde bulunma zorunluluğunun ortaya çıkması, muafiyet talep edilip edilmeyeceği,
    muafiyet talebinin bu Tebliğin hangi maddesi çer çevesinde yapılacağı.
    c) Pay alım teklifi fiy atı veya fiyatın nasıl tespit edileceği hakkında bilgi.
    ç) Pay alım teklifinde bulunma zorunluluğundan muaf tutulmak veya pay alım teklifinde bulunmak
    üzere fiilen Kurula başvuruda bulunulm ası.
    d) Kurula yapılan pay alım teklifinde bulunma veya pay alım teklifinden muafiyet başvurusunun
    sonuçlanması.
    e) Pay alım teklifi fiyatının tespiti amacıyla hazırlanacak değerleme raporlarının özet veya sonuç
    kısımları.
    f) Pay alım teklifi süresince her işlem günü sonunda borsadan ve borsa dışından alınan pay adedi ve
    tutarı ile pay alım teklifine karşılık v eren pay sahibi sayısı.
    g) Pay alım teklifi süresinin bitiminde, teklif süresince alınan toplam pay adedi ve tutarı ile pay alım
    teklifine karşılık v eren toplam pay sahibi sayısı.
    ğ) Pay alım teklifi sonr ası payları teklife konu olan or taklığın detaylı ortaklık yapısı ve yönetim durumu.
    h) Gönüllü pa y alım teklifi yoluyla pay toplama girişiminden v azgeçilmesi.
    ı) Fiyat eşitliğinin sağlanmasına ilişkin o larak yapılan işlemler.
    (2) Pay alım teklifi fiyatı veya fiyatın nasıl tespit edileceği hakkında bilgi, teklifte bulunulmasına karar
    verilmesi veya teklifte bulunma zorunluluğunun ortaya çıkmasına ilişkin hususun açıklanması ile eşanlı
    olarak kamuya açıklanır.
    (3) Pay alım teklifinde yatırım kuruluşu kullanılmasının zorunlu olduğu durumlarda, bu madde uyarınca
    kamuya açıklanması gereken hususlar yatırım kuruluşu tarafından da kamuya açıklanabilir. Bu durumda da
    sorumluluk teklifte bulunana aittir .

7. 2onur2 yazıyorsun zahmet edipte emek harcıyorsun bu bizim pr intaş için açıklamış bir bilgimi yoksa genel yönetmelik bilgilerimi bizim şirkette varmı böyle bir hareket hayan yapıyorum bak bir an tekrar borsaya dönücez veya hisseleri alacaklarmış gibi zannediyorum.varmı ufukta böyle bir ışık veya açıktan toplayan birileri varmı ...

8. Kapanıpta yeniden borsaya dönen var mı ??? Geçmiste...
    şu an yaptığımız havanda su dövmekten öteye geçmiyor... Geçmeyecekte ... Umutlandıkça bişey olmuyor ... Hep kendimiz kandırıyorz... Kabullenip şu ızdıraptan kurtulmam lazım... Yersiz yere umut vermemek lazım elinde delil olmadıkça... Lütfen arkadaşlar .... Yaramız kaşıdıkça kanıyor...

Sayfa 63/989 İlkİlk ... 1353616263646573113163563 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •