Sayfa 163/989 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon
Arama sonucu : 7907 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. istifade resen tescil...çbs satış pazarlama ticaret sicil gazetesin ne anlama geliyor..

2. Bu yazı bana kalırsa eksik atıfta bulunduğu bir kanun maddesi olması gerekir. Resen kelimesi çok yerde kullanılıyor ticaret sicilinin resen silinmesi mesela içi boş olan tasfiye edilmiş uzun süredir faliyeti alacağı ve borcu olmayan şirket cumhurbaşkanı kararıyle(resen) ticaret sicili silinir. Yöntim kurulu kararları ile mahkeme kararı ile sicil müdürlüklükleri ile bir dayanağı olması lazım alınması çıkarılması ile ilgili bundan ben anlam çıkaramadım .

3. Mevzu şu;İTO kayıtlarında çbs satış ve pazarlamada aş yönetim kurulu üyesi olan k.sami özerin istifa etmesi ile alakalı kayıt.

4. İFLAS HALİNDEKİ ŞİRKET, BİLEREK MAHKEMEYE BİLDİRİLMEDİ

Savcılık, şüphelilerin ‘hileli iflas’ suçunu işleyip işlemediğinin tespiti için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan ÇBS Dekoratif Boyalar Üretim ve Pazarlama AŞ.’nin incelenmesini istedi. Bakanlık müfettişleri, şirketle ilgili 26 Mart 2013’te 40 sayfalık rapor ve 357 sayfalık eklerini savcılığa teslim ettiler. Raporda şirketten alacağı bulunan şahısların alacaklarını alamadıkları, şirketin ana sermayesinin gizlenmesi veya değerinin azalması durumunun söz konusu olduğu anlatıldı.

2 onur 2 bu davanın sonucu belli oldumu bilgin varmı?

5. Bakanlık Teftiş raporuna göre gerçeğe aykırı muhasebe oyunları ile şirketin hesapları, başka hesaplara aktarıldı. 2003 yılında şirketin ödenmiş sermayesi 16 bin 304 lira olmasına rağmen geçmiş yıl zararı 4 milyon 849 bin 549 lirayı buldu. Bu şekilde şirketin aktifleri, şirketten alacağı bulunan kişilerin alacaklarını karşılamaya yetmedi. Şirket sermayesinin oluşan zararları ile alacaklar tamamen karşılıksız kaldı. Bu durum 2004 yılından 2008 yılına kadar devam etti. Şirket daha önceki bir zamanda fiilen iflas durumunda olduğu halde bu durum mahkemeye bildirilmedi ve şirket borçlanmaya devam ederek mağduriyet yaşayan alacaklıların artmasına sebebiyet verildi. Bu arada bazı şirketler hakkında mahkemeden iflasın ertelenmesine ilişkin mahkeme kararı alınarak faaliyetlerini sürdürüldü. Buna karşılık şikayetçi Dursun Eroğlu gibi mağdurlar yaratıldı. Şüpheliler ana sermayenin şirket alacaklarını karşılamaya yetmediğini bildikleri halde şirketin faaliyetlerini devam ettirdi

böyle bir şirket yöneticileri neler yapmaz çıkamıyorum karanlık odadan kumandayıda çbs satış pazarlamaya koymuşlar bence bir çok işleri sanırım ordan yürütüyorlar diye seneryo yazıyorum.bizim tosunları bunlar kesip yer bence .

6. BOYA sektörünün önde gelen isimlerinden ÇBS Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eşref Çavuşoğlu'na hileli iflas ve dolandırıcılık suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
    Boya sektörünün önde gelen isimlerinden ÇBS Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eşref Çavuşoğlu (56), Burhan Çavuşoğlu (47), Orhan Çavuşoğlu (57) ve Bülent Tomaç'a (49) hileli iflas ve dolandırıcılık suçlamasıyla 15'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Şirketin Ankara Bölge Temsilciliği'nde çalışan Dursun Eroğlu (33), işten çıkarılıp alacaklarını alamadığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. İcra takibi başlatan Eroğlu'nun avukatı, haciz için gittiği ÇBS'nin Gebze'deki fabrikasında 'şirket iflas etti' yanıtını aldı.

Ancak fabrikada imalat yapıldığı görüldü. Şüphelilerin çok sayıda şirkete ortak olduğununun görülmesi üzerine Eroğlu bu kez "hileli iflas" ihbarı yaptı. .

BİRDE BU VAR BİLİNEN GERÇİ AMA ÇÖZÜLMEYEN İŞLERİ ZOR BUNLARI KESİN ÇÖZÜP ONURUNU KURTARMASI GEREK ZAMAN KISALIYOR BENCE..

7. Bu yazıyı hayal meyal hatırlar gibiyim sonucu hakkında bilgim yok 2013ten buyana bir şey olmadığına göre savcılık dava açmaya gerek görmedi. Benim düşüncem daha çok spk 2017 1.ve6. Ayda yapılan suç duyruları savcılık ne yaptı asıl haber bunlarda . Bunlardan nasıl haber alabiliriz. Konular ciddi ihbar değil suç duyrusu.

8. Bir iş insanı için çok olumsuz ve sıkıntılı bir durum.tüm fikirlerim şu anda değişti.bu dava sonucu ne çıkacak ihtimali ile ilgili hareket ediliyor olabilir.sanırım bizim akibetimizide belirleyebilir bu hileli iflas dava sonucu.çünkü hiç istemem allah korusun ama hapse kadar gidecek bir son dahi olabilir.umarım yönetim bu durumu savuştururlar.biz neler düşünürken görüldügü üzere mahkemenin giyotini boyun etrafında dolanıyor.kolay değil.inşallah hep beraber atlatırız.

Sayfa 163/989 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •