Sayfa 136/193 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

http://www.hisse.net/topluluk/showth...21#post1258221

Haftalık hisse yarışmamıza tahminlerinizi alalım.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. Sayın yalın ben sasa yı sormak istiyorum. Önümüzdeki 8 yılda 12buçuk milyarlık bir yatırım yapacaklar. Son bilançosunu değerlendirme şansınız varmıdır acaba?şimdiden tşkler.

3.  Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku
    Oooo değerli abim

Asıl sen uğramaz oldun, nerelerdesin? Görüşelim birara.
    Yalınım, iş güç malum... sende de olduğu gibi... zaman olmuyor forumlara, takiplere falan.
    Biraz zamanım oldu hafta sonu baktım da... Aygaz'a ne dersin?
    4 ç te...50-55 krs hbk çıkarabilir gibi (neden olmasın? satışlar az çok stabil gibi) ...bu da 2,10-2,20 gibi topl hbk yapar fk 8 le bile 17 lere denk geliyor... fk 9 bile olasılıklar dahilinde herhalde. son 1-2 senenin fk gidişatına bakabilsem alt üst rakamları belirliyebilirim.
    Ayrıca ciddi temettülere de başlamış...evladiyelik portföyüme yakışan bir aday gibi. ;)

4.  Alıntı Originally Posted by epikur Yazıyı Oku
    Yalınım, iş güç malum... sende de olduğu gibi... zaman olmuyor forumlara, takiplere falan.
    4 ç te...50-55 krs hbk çıkarabilir gibi (neden olmasın? satışlar az çok stabil gibi) ...bu da 2,10-2,20 gibi topl hbk yapar fk 8 le bile 17 lere denk geliyor... fk 9 bile olasılıklar dahilinde herhalde. son 1-2 senenin fk gidişatına bakabilsem alt üst rakamları belirliyebilirim.
    Ayrıca ciddi temettülere de başlamış...evladiyelik portföyüme yakışan bir aday gibi. ;)
    Hocam 2011 den beri f/k ların ortalamasına baktığımda f/k oranı10,09 a geliyor. (Yıllıklandırılmış olarak her ceyrek hesaplıyorum )

5. PGSUS

Şu anda 2,6 milyar TL PD si var.

Hisse bu dönem hızlı bir ciro artışı içinde.Havacılık sektörü 3. ve 4. çeyrekler iyi geçer.Yıllık bazda %40 lık ciro büyümesi gerçekleştirirse şayet 2017 sonu için sunumlarda bekledikleri FAVÖK marjını (%23-%24) yakalarsa 1-1,20 milyar TL favök yazması içten bile değil.

Kaç F/k ya denk geliyor,bi an hesaplayamadım

http://www.pegasusyatirimciiliskiler...unumu_2017.pdf

Halka arz edildiğinden beri endekse göre %10 primli.

Komik fiyatlandığını düşünüyorum.
    Stop Wishing Start Doing

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    933
    Blog Entries
    1
    Ülke o kadar bıcak üstü bir duruma geldi ki borsada yatırımcı olmak "kumar oynamak" ile eş değer bir kelime oldu. Hiçbir hissenin temel analiz verilerine bakasım gelmiyor.

Endeksin +30bin fazlası var bence. Yatırım yapılabilir seviyeye inmesi için 77bin altına gelmesi gerekiyor. 2018 in yatırım için fırsatlar yılı olacağını düşünüyorum. Bol kazançlar herkese.
    Z a m a n ı S a t ı n A l a m a z s ı n !

7.  Alıntı Originally Posted by epikur Yazıyı Oku
    Hoşgeldiniz sn hocam..

Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku
    neden kimse TKFEN ile ilgilenmiyor yahu

temel guzel, teknik ondan da guzel

buyrun; http://www.hisse.net/topluluk/showth...58#post1183758

sanirim hala ilgilenen yok

Sayfa 136/193 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız