Sayfa 145/193 İlkİlk ... 4595135143144145146147155 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 1,153 - 1,160 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

1. Çok saolun yalın hocam. Teşekkürler. Benim düşüncem f/k bir müddet daha 15 üzeri gider gibi. Taki çeyreksel karlarda düşüş olma durumu olana kadar. Dediğiniz gibi düzeltme olunca herkes kızıyor. Ama bu borsanın doğasında var.

2. Arçelik beklentilerin son derece altında bir yıl sonu finansal tablo açıkladı.ciro tarihinin en yüksek seviyesine çıkmasına rağmen hatta efk geçen yıla göre artmış olmasına rağmen neden net kar böyle oldu cevabına dipnotlardan bakalım isterseniz:

2016 satışların maliyeti oranı:%67
    2017 satışların maliyeti oranı: %69 burada %2'lik bir artış mevcut.
    yine pazarlama giderleri geçen yıla göre yaklaşık 800 milyon tl artmış.
    ve geçen yıl hisse satışından gelen 418 milyonluk tek seferlik gelir bu sene yok.

ve finansman giderlerinin de artması sonucu böyle bir tablo ile karşı karşıyayız.

sonuç: piyasa kısa vadede bu tabloya negatif tepki verecektir. lakin uzun vade için temettüsü, kurumsallığı ve sektörel yatırımları hasebiyle sıkıntı yoktur.

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

3. temel analizden anlayan arkadaşlar benimle iletişime geçebilirmi. bana temel analiz konsunda yardımcı olanlara bende teknik analiz konusunda yardımcı olabilirim.
    twitter/borsasihirbazi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
    EREGL

2017 yılını çok verimli geçirdi. 2018 yılı için de iyimser düşünüyorum. 2017 son çeyrekte olduğu gibi 2018 ilk çeyrek dönemi için de 5 milyar TL üzerinde ciro ve %20 üzerinde kar marjı ile hisse fiyatının da güncel değere göre prim potansiyeli barındırdığını düşünüyorum.

Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

5.  Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku
    EREGL

2017 yılını çok verimli geçirdi. 2018 yılı için de iyimser düşünüyorum. 2017 son çeyrekte olduğu gibi 2018 ilk çeyrek dönemi için de 5 milyar TL üzerinde ciro ve %20 üzerinde kar marjı ile hisse fiyatının da güncel değere göre prim potansiyeli barındırdığını düşünüyorum.

kordsa hakkindaki fikrinizi alabilir miyim ?
    ve hatta mumkunse gelecegi hakkimda da dusuncenizi soylerseniz sevinirim...

6. Sn.Yalın hocam,

FFKRL hissesi temel olarak çok cazip olduğu kanaatindeyim. Zira, hissenin faaliyet karı ve özsermayesi ciddi manada yükselme trendi içerisindedir. Kısaca sizin de görüşünüzü istirham edebilir miyim? Teşekkürler,
    Yazdığım mesajlar şahsi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by MATESİS+ Yazıyı Oku
    kordsa hakkindaki fikrinizi alabilir miyim ?
    ve hatta mumkunse gelecegi hakkimda da dusuncenizi soylerseniz sevinirim...
    Yeni yatırımları ile beraber zayıflayan mali yapısına rağmen son bir kaç yıldır agresif olmasada satışları artan, efk ve net kar büyümesi sağlayan bir performansı var. Ama görebildiğim kadarıyla bu performansını hisse fiyatına yeteri kadar yansıtamamış. Hisse fiyatının geride kalmasında SA etiketinin etkisi olduğunu düşünüyorum. Normal şartlarda büyüme hikayesi barındıran bir şirket ama bunu fiyata yansıtabilme kısmında kısırlık yaşayabilecek bir şirket olarak görüyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by faruko Yazıyı Oku
    Sn.Yalın hocam,

FFKRL hissesi temel olarak çok cazip olduğu kanaatindeyim. Zira, hissenin faaliyet karı ve özsermayesi ciddi manada yükselme trendi içerisindedir. Kısaca sizin de görüşünüzü istirham edebilir miyim? Teşekkürler,
    Haklısınız mali verileri düzeliyor ama C grubunda işlem görüyor olması hisseye ilgiyi kısıtlıyor sanırım.

Sayfa 145/193 İlkİlk ... 4595135143144145146147155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •