Sayfa 143/193 İlkİlk ... 4393133141142143144145153 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

1. Yalın hocam twiter hesabınız yok mu...sizi takip etmek istiyoruz...Tşk paylaşımlar için...

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by metamorfoz100 Yazıyı Oku
    Yalın hocam twiter hesabınız yok mu...sizi takip etmek istiyoruz...Tşk paylaşımlar için...
    @AzizSerin_YALIN

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,017
     Alıntı Originally Posted by akko Yazıyı Oku
    Yalın Hocam, yeni puanları ne zaman açıklayacaksınız ?
    hocamız üçüncü çeyrek sonuçlarına göre sektörel değerlendirmeler de yapmadı henüz, işlerinin yoğunluğundan herhalde, Allah sağlık versin kendisine ve hepimize

4. yalın hocam kasımda sasa yı sormuştum size.sizde orta vade de çok iyi kazançlar sağlar demiştiniz.Araştırdım ve giriş yaptım sasaya,tabi sizin dediğiniz gibi uzun vade düşünerek.Tahminimden çok daha kısa sürede inanılmaz bir hız aldı.yılı 11,49 dan kapattı.siz yada sayfadaki diğer arkadaşlar bir bilanço değerlendirmesi yapabilirmisiniz lütfen?şundan dolayı ısrarla istiyorum hocam.geçen seneye göre 3.çeyrek karı patlama yaptı.biten bi yatırım nedeniylemidir?bunu çözemedim.siz daha iyi çözebilirsiniz bu durumu.50 milyon liralık geri alım yapacak şirket,ayrıca iki Polimer fabrikasının yapımı ile ilgili yabancı bir firma ben yapıcam(THYSSENKRUPP) dedi.son haberi ise teşvik ile ilgili.birkaç internet sitesinde 3,5 milyar dolar teşvik geleceği şirkete.Net bir rakam değil tabi yazılanlar.Fakat bu durumu güçlendiren bir gelişme olmuştu bundan birkaç ay önce.Oda ekonomi ve maliye bakanlığı ile ilgili yatırım görüşmesi toplantısına girilmiş,girişde 7,5 milyarlık bir yatırım düşünüldüğü basına söylenmiş fakat toplantı sonrası açıklama da rakam 12,5 milyar tl ye çıkmıştı.Üretilecek hammaddeler %70 oranında yurt dışından ithal ediliyor hocam.Bu durum çok olumlu bence.Ayrıca devletimiz üretilecek olan ürünlerin bir kısmına(POLİESTERLERDEN TEKTURE İPLİK) özellikle hindistan ve tayvandan gelen bu ürünlere önleme getirmiş ve süre uzatımı ile ilgili yeni bir karar çıkmak üzere.Son bir ekleme,SASA nın sahibi MERİNOS unda sahibi.neden önemli;çünkü SASA üretiyor,MERİNOS halıya dönüştürüyor hammaddeyi.Tabi çıkan her ürün MERİNOS a gitmiyor,bunuda belirteyim.Ama istikrar açısından bir artı olarak düşünüyorum.Daha çok araştırmam var tabi.patronlara çalışan işçilere kadar araştırdım ben.Ve çok güvendim.kesinlikle amacım yönlendirmek değil lütfen yanlış anlaşılmasın,zaten ben devlet memuryum efendim.Öyle büyük yatırımlar yapmadım.Sadece bu forumu okuyanlara fayda sağlamak amacıyla yazdım.kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir diyerek bitireyim.Sizinde katkınızla ortaya güzel bir çalışmanın çıkacağını düşünüyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by Bihrat Yazıyı Oku
    yalın hocam kasımda sasa yı sormuştum size.sizde orta vade de çok iyi kazançlar sağlar demiştiniz.Araştırdım ve giriş yaptım sasaya,tabi sizin dediğiniz gibi uzun vade düşünerek.Tahminimden çok daha kısa sürede inanılmaz bir hız aldı.yılı 11,49 dan kapattı.siz yada sayfadaki diğer arkadaşlar bir bilanço değerlendirmesi yapabilirmisiniz lütfen?şundan dolayı ısrarla istiyorum hocam.geçen seneye göre 3.çeyrek karı patlama yaptı.biten bi yatırım nedeniylemidir?bunu çözemedim.siz daha iyi çözebilirsiniz bu durumu.50 milyon liralık geri alım yapacak şirket,ayrıca iki Polimer fabrikasının yapımı ile ilgili yabancı bir firma ben yapıcam(THYSSENKRUPP) dedi.son haberi ise teşvik ile ilgili.birkaç internet sitesinde 3,5 milyar dolar teşvik geleceği şirkete.Net bir rakam değil tabi yazılanlar.Fakat bu durumu güçlendiren bir gelişme olmuştu bundan birkaç ay önce.Oda ekonomi ve maliye bakanlığı ile ilgili yatırım görüşmesi toplantısına girilmiş,girişde 7,5 milyarlık bir yatırım düşünüldüğü basına söylenmiş fakat toplantı sonrası açıklama da rakam 12,5 milyar tl ye çıkmıştı.Üretilecek hammaddeler %70 oranında yurt dışından ithal ediliyor hocam.Bu durum çok olumlu bence.Ayrıca devletimiz üretilecek olan ürünlerin bir kısmına(POLİESTERLERDEN TEKTURE İPLİK) özellikle hindistan ve tayvandan gelen bu ürünlere önleme getirmiş ve süre uzatımı ile ilgili yeni bir karar çıkmak üzere.Son bir ekleme,SASA nın sahibi MERİNOS unda sahibi.neden önemli;çünkü SASA üretiyor,MERİNOS halıya dönüştürüyor hammaddeyi.Tabi çıkan her ürün MERİNOS a gitmiyor,bunuda belirteyim.Ama istikrar açısından bir artı olarak düşünüyorum.Daha çok araştırmam var tabi.patronlara çalışan işçilere kadar araştırdım ben.Ve çok güvendim.kesinlikle amacım yönlendirmek değil lütfen yanlış anlaşılmasın,zaten ben devlet memuryum efendim.Öyle büyük yatırımlar yapmadım.Sadece bu forumu okuyanlara fayda sağlamak amacıyla yazdım.kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir diyerek bitireyim.Sizinde katkınızla ortaya güzel bir çalışmanın çıkacağını düşünüyorum.
    Selamlar sayın Bihrat

Geç cevap için kusura bakmayın.

Artan karların nereden kaynaklandığını sormuşsunuz.

SASA şirketinin karları faaliyetlerinden kaynaklanıyor ve evet biten yatırımlarının da bu kar büyümesinde katkısı var.

Şöyleki; aşağıdaki tabloya bakarsanız artan yatırımlar ile beraber satışlar artıyor ve faaliyet kârı ile net kar birlikte yükseliyor.

Zaten gelir tablosunda da net bir şekilde görülüyor artan karların faaliyet kârı olduğu.

Bahsettiğiniz haberler ise piyasa tarafından da pür dikkat takip ediliyor ve sanırım ciddiye de alınıyor ki şirketin piyasa değeri hatırı sayılır ölçüde yukarılar taşındı bile.

Bence de ciddiye alınması gereken gelişmeler yaşanıyor bu şirkette...

Ben bu şirketin gelecek yıllarına olumlu derim demesine de şimdi yarın bir gün bir düzeltme yerse gene gelip twitter da biri salça olur diye korkuyorum sözüm size değil ama yeri gelmişken ben de bir rahatsızlığımı dile getirmek istiyorum; gerel için benim adıma inci adayı demiştim hisse yükselirken iyiydi hoştu ama o çılgın yükselişin düzeltmesi de çılgın olunca gelip vatandaşın sızlanması hoş olmuyor yani.

Velhasıl zaten ben yıllardır söylüyorum yatırım yapacağınız şirketi kendiniz seçin ve kendiniz analiz edin ve tek başınıza karar verin diye.

Ben kendi adıma beğeniyorum sasa şirketini ve kendime göre hedeflerim kriterlerim vs var. Mesela benim hedefimi belirleyebilecek bir kriterden bahsedeyim size hatta benim hedefimin sonunu siz getirin, beyin jimnastiği yapmış olalım. (siz derken bütün forum ahali yani)

Bu şirketin kısmen biten yatırımları var, devam eden yatırımları var, alabilmesi yüksek ihtimal teşvikler var vs. vs. tüm bunların ışığında şirketin yanlış hatırlamıyorsam 2019 sonunda 1 milyar dolar ciro hedefi var... Elbette bu hedefi ne kadar ciddiye alırsınız yada almazsınız sizin bileceğiniz bir kısımdır ama varsayım da olsa doğru çıkacağını farzedelim ve 2019 sonunda 1 milyar dolar ciro elde ettiğini şimdiden kabul edelim... Peki 1 milyar dolar ciro elde ederse acaba bunun ne kadarı kâr olarak şirkete kalır ve bu ciro ve kar ile şirketin piyasa değeri ne olur?

Hadi buyrun cevapları sıralayın
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
    Ayrıca sasa ve farklı bir çok şirketin çok detaylı analizlerini bulabileceğiniz şu hesabı takip etmenizi öneririm.
    https://twitter.com/alltimeinvest

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by akko Yazıyı Oku
    Yalın Hocam, yeni puanları ne zaman açıklayacaksınız ?
    Hocam o kadar yoğunumki anlatamam, akşam eve geldiğimde çuval gibi yığılıp kalıyorum forumu günlerce okuyamadığım dahi oluyor. Bu sıra biraz böyle gidecek

Alıntı Originally Posted by metamorfoz100 Yazıyı Oku
    Yalın hocam twiter hesabınız yok mu...sizi takip etmek istiyoruz...Tşk paylaşımlar için...

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sevgili legolas cevaplamış sağolsun

Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku
    @AzizSerin_YALIN
     Alıntı Originally Posted by özmen Yazıyı Oku
    hocamız üçüncü çeyrek sonuçlarına göre sektörel değerlendirmeler de yapmadı henüz, işlerinin yoğunluğundan herhalde, Allah sağlık versin kendisine ve hepimize
    Halden anlayan adam başka oluyor, çok teşekkürler anlayışınız için

Amin.

8. Egeeen, Konya karton bu yıl birisi bedelsiz açıklayacak bakalım hangisi ama ?

Sayfa 143/193 İlkİlk ... 4393133141142143144145153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •