Sayfa 500/909 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon
Arama sonucu : 7267 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: CEMAS - Cemas Döküm

1. seviciadam Allah tuttugunu altın etsin inşallah .

2.  Alıntı Originally Posted by master2005 Yazıyı Oku
    seviciadam Allah tuttugunu altın etsin inşallah .
    kardeşim umarım kısa sürede zararlarınızı çıkarırısınız,3-4 tl e çıkardığında bir kısmını sat aşağıdan almaya çalış,bir yukarı aşağı yapacaktır
    FİKİRLERİM BENİ BAĞLAR Y.T.D

3. aynı yazı banada gelmiş şikayet etmiştim
    İlgi:*25.03.2018*Tarihli Başvurunuz
    İlgi'de kayıtlı başvurunuzda özetle; Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. (CEMAS, Şirket) ortağı olduğunuz belirtilerek, Kurulumuz tarafından söz konusu Şirket paylarının açığa satış ve kredili menkul kıymet işlemlerine konu edilmemesine ve yatırım kuruluşlarının Şirketpay piyasasında internet üzerinden emir kabul etmelerinin yasaklanmasına karar verildiği, söz konusu uygulamaların küçük yatırımcıların zarara uğramasına sebep olduğu ifade edilmiş olup, konuya ilişkin olarak gerekli incelemelerin yapılması talep edilmiştir.*Kurulumuzun*21.03.2018*tarih ve*2018/13*sayılı Bülteni ile kamuya açıklandığı üzere; Şirket pay piyasasında 16.01.2018-16.03.2018 döneminde gerçekleştirilen işlemlerin incelenmesi sonucunda,*6362*sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun (SPKn) 107/1maddesinde sayılan*fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle, SPKn'nun 1'inci maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen;*a)SPKn'nun*128.1-(a) ve 101'inci maddelerine dayanarak, yapay piyasa oluşturmaya yönelik işlemlerin engellenmesi amacıyla, CEMAS pay piyasasında*22.03.2018*tarihli işlemlerden başlamak üzere 6 ay süre ile, yatırım kuruluşlarının müşterilerinden*CEMAS pay piyasasında internet üzerinden emir kabul etmelerinin yasaklanmasına, CEMAS paylarının açığa satış ve kredili menkul kıymet işlemlerine konu edilmemesine ve CEMAS pay piyasasındaki işlemlerde brüt takas uygulanmasına,*b)*SPKn'nun*101/1*maddesi ve V-101.1*sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği'nin 5/1 ve 6/1 maddeleri uyarınca; anılan Bülten'de bilgilerine yer verilen üç gerçek kişi şahıs hakkında borsalarda*6 ay geçici işlem yasağı uygulanmasına, karar verilmiştir. İlgi başvurunuz Kurulumuz tarafından kayda alınmıştır. Kurulumuza ulaşan ihbar ve şikâyetler, sermaye piyasalarında gerçekleştirilen işlemler ve sermaye piyasası araçlarına ilişkin gelişmeler, SPKn'nun*88'inci maddesi çerçevesinde değerlendirilerek gerekli görülen hallerde Kurulumuz tarafından ayrıntılı inceleme yapılmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda mevzuata aykırı bir durum tespit edilmesi halinde incelemelerin kamuyu ilgilendiren sonuçları KurulumuzBültenleri aracılığıyla kamuya duyurulmaktadır.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.

Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Spk nın cevap günü heralde.En azından ilgilenilmiş.
    : 26.03.2018 Tarihli Başvurunuz
    İlgi'de kayıtlı başvurunuzda özetle; Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. (CEMAS, Şirket) ortağı olduğunuz belirtilerek, Kurulumuz tarafından söz konusu Şirket paylarının açığa satış ve kredili menkul kıymet işlemlerine konu edilmemesine ve yatırım kuruluşlarının Şirket pay piyasasında internet üzerinden emir kabul etmelerinin yasaklanmasına karar verildiği, söz konusu uygulamaların küçük yatırımcıların zarara uğramasına sebep olduğu ifade edilmiş olup, konuya ilişkin olarak gerekli incelemelerin yapılması talep edilmiştir. Kurulumuzun 21.03.2018 tarih ve 2018/13 sayılı Bülteni ile kamuya açıklandığı üzere; Şirket pay piyasasında 16.01.2018-16.03.2018 döneminde gerçekleştirilen işlemlerin incelenmesi sonucunda, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun (SPKn) 107/1 maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle, SPKn'nun 1'inci maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen; a) SPKn'nun 128.1-(a) ve 101'inci maddelerine dayanarak, yapay piyasa oluşturmaya yönelik işlemlerin engellenmesi amacıyla, CEMAS pay piyasasında 22.03.2018 tarihli işlemlerden başlamak üzere 6 ay süre ile, yatırım kuruluşlarının müşterilerinden CEMAS pay piyasasında internet üzerinden emir kabul etmelerinin yasaklanmasına, CEMAS paylarının açığa satış ve kredili menkul kıymet işlemlerine konu edilmemesine ve CEMAS pay piyasasındaki işlemlerde brüt takas uygulanmasına, b) SPKn'nun 101/1 maddesi ve V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği'nin 5/1 ve 6/1 maddeleri uyarınca; anılan Bülten'de bilgilerine yer verilen üç gerçek kişi şahıs hakkında borsalarda 6 ay geçici işlem yasağı uygulanmasına, karar verilmiştir. İlgi başvurunuz Kurulumuz tarafından kayda alınmıştır. Kurulumuza ulaşan ihbar ve şikâyetler, sermaye piyasalarında gerçekleştirilen işlemler ve sermaye piyasası araçlarına ilişkin gelişmeler, SPKn'nun 88'inci maddesi çerçevesinde değerlendirilerek gerekli görülen hallerde Kurulumuz tarafından ayrıntılı inceleme yapılmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda mevzuata aykırı bir durum tespit edilmesi halinde incelemelerin kamuyu ilgilendiren sonuçları Kurulumuz Bültenleri aracılığıyla kamuya duyurulmaktadır.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.

5. bence en azından internet üzerinden işlem yasağı kalkabilir o bile hisseye hareket getirir

6. yani ben bekleyin duyuru yapacağız gibi anladım hissettim KAP üzerinden

7.  Alıntı Originally Posted by abdtor Yazıyı Oku
    yani ben bekleyin duyuru yapacağız gibi anladım hissettim KAP üzerinden

Hangi cümleden anladın

SM-G955F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. arkadaşlar şirkete destek olmak için bende spkaya dilekçe yazdım en azından 6 aylık bürütün 3 aya düşürülmesi bile hisseye hareketi getirir .normalde araştırmalarıma göre genelde hep 3 aylık bürüt vermiş bize 6 aylık verilmiş bunda bir düzeltme olabilir kanaetindeyim zaten şurda on gün 11 sonra 1 ayını tamamlıcaz 3 aya inerse brüt o bile çok şeyi toparlar inşallah güzel bir haber gelirde bu ızdıraptan kurtuluruz

Sayfa 500/909 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •