Sayfa 62/226 İlkİlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon
Arama sonucu : 1803 madde; 489 - 496 arası.

Konu: CELHA - Çelik Halat

1.  Alıntı Originally Posted by PakBaris Yazıyı Oku
    Arkadaşlar her yatırımcı kurumda binlerce bireysel yatırımcı var. Dolayısıyla birileri alıyor, birileri satıyor, fakat takaslarda sadece o yatırımcı kurumu görüyoruz.

Yani takaslardaki yatırımcı kurumları tekil veya bireysel olarak yorumlamamak lazım.

Bu arada hissenin ucuz kaldığı aşikar. Taa 2009 senesinde 4tl idi bu Celha.
    B grubunda olması ana sebeptir, hisseye olan bu ilgisizliğin.

Fakat A grubu hisseler içinde de Çelik Halat gibi ucuz herhangi bir sanayi hissesi kalmadı. Dolayısıyla iyi bir bilanço dikkatleri muhakkak çeker. Sanıyorum 2017 son çeyrek bilançosu da güzel gelecek, 1 aya kalmaz açıklanır ki o zaman F/K ve DD değerleri de cazibesine cazibe katacak bu saklı kalmış hissenin.

Arazi satışı, yönetim değişikliği gibi beklenmedik haberler de ralli getirir.

Şirket Yönetimi biraz atak ve girişken olsa, potansiyeli çok büyük bir firma. Hem pasifleri, hem aktifleri yeterince değerlendiremiyor mevcut yönetim. Tek handikap bu, benim gördüğüm kadarıyla Çelik Halat'ta.
    Takaslara bakış amacımız sanırım alıma geçen birileri var mı ona bakmak.
    Sürekli aynı aracı kurum yüklü miktarda alış yapıyorsa hissenin ilgi çektiğini gösteriyor.
    Hisse hakkındaki görüşlerinize katılıyorum.
    12 aylık bilançosunu ben de olumlu bekliyorum.
    Foruma yazmamın nedeni böyle ucuz kalmış hisselere dikkati çekmek.
    Küçük yatırımcı kazanmak istiyorsa temel ve teknik olarak olumlu hisselerde yatırım yapmalı.
    Hisse hareketlendiği zaman zaten hedefe yaklaşmış oluyor.

PakBaris Guest
    Çok doğru, bu fiyatlardan alıp da biraz sabreden muhakkak orta vadede kazanır. Hisse ralliye geçtikten sonra pahalı fiyattan almanın riski de büyük olur, kazancı da az olur.

PakBaris Guest
    Meşhur milyarder yatırımcı Warren Buffet yatırımcılara tüyolar konusunda aynı şekilde tavsiyede bulunuyor nitekim. Hisseyi ucuzken alın, bekleyin, hedef fiyatınıza gelince de satın diyor. Daha da gider diye açgözlülük etmeyin diyor.

4. Bu hissede temel sorun yapkredi,iş,garantinin aynı grubun oldugunu hissenin sıığ olduğu ,bu nedenle bu aracı kurumlar bugun biri satıyor diğer gün baskası satıyor .satıslar satarken asagıya gitsin diye karsılıklı olarak satılıyor.Burda Seker yatırım farklı bir grup olarak düsünüyorum ve seker ani satıslarda stop yaptırıyor.iş ,yapıkredi ve garantideki arkadaslar seker yatırımın farkındalar herhalde bundan rahatsız gibiler.bu benim düsüncem yanlıs olabilir.Birtek deniz yatırm yok 2 biançoda oda satmıstı.oda gelirse tam senlik.Böyle olmasa satacak mal kalmadı adamlar hergun stop yaptırmak için sat sat sat cıkar sat yapıyorlar .Birtane dısardan sağlam giriş olsa mal değere biner.mal değerli değil sat sat sat sonrada düsüğünden nasılsa kendilneri alıyor.5 veya 6 rakamlara gelmesi lazımdı sağlam giriş yok bunu b grubu hisse olmasıda etkiliyor.haber akısı yok.degerlemede arsa degeri nerdeyse bedava.herkes görüyor.Artık Nükleer santralin baslaması belki böyle gider belki bunu bekliyorlar. bazı hisseler giderken satıp baska hisselere geçiyorlar.buda yukardaki üç aracı kurumun işine geliyor.Ben tekrar ediyorum yukardaki üç kurum aynı kişiler bunlardan sadece denizdeki arkadaş bazen destek atıyor.tiyatroyu ben hergün emekli bir kişi olarak 1 seneden beri takip ediyorum.ytd

5. Son zamanlarda hisse yukarda açıyor.mal toplu olduğunun göstergesi yukardan aç az az asagıdan al.cok değil ama böyle.ytd

6.  Alıntı Originally Posted by Fethiye Yazıyı Oku
    Bu hissede temel sorun yapkredi,iş,garantinin aynı grubun oldugunu hissenin sıığ olduğu ,bu nedenle bu aracı kurumlar bugun biri satıyor diğer gün baskası satıyor .satıslar satarken asagıya gitsin diye karsılıklı olarak satılıyor.Burda Seker yatırım farklı bir grup olarak düsünüyorum ve seker ani satıslarda stop yaptırıyor.iş ,yapıkredi ve garantideki arkadaslar seker yatırımın farkındalar herhalde bundan rahatsız gibiler.bu benim düsüncem yanlıs olabilir.Birtek deniz yatırm yok 2 biançoda oda satmıstı.oda gelirse tam senlik.Böyle olmasa satacak mal kalmadı adamlar hergun stop yaptırmak için sat sat sat cıkar sat yapıyorlar .Birtane dısardan sağlam giriş olsa mal değere biner.mal değerli değil sat sat sat sonrada düsüğünden nasılsa kendilneri alıyor.5 veya 6 rakamlara gelmesi lazımdı sağlam giriş yok bunu b grubu hisse olmasıda etkiliyor.haber akısı yok.degerlemede arsa degeri nerdeyse bedava.herkes görüyor.Artık Nükleer santralin baslaması belki böyle gider belki bunu bekliyorlar. bazı hisseler giderken satıp baska hisselere geçiyorlar.buda yukardaki üç aracı kurumun işine geliyor.Ben tekrar ediyorum yukardaki üç kurum aynı kişiler bunlardan sadece denizdeki arkadaş bazen destek atıyor.tiyatroyu ben hergün emekli bir kişi olarak 1 seneden beri takip ediyorum.ytd
    Bilgi için teşekkürler.
    Eğer 12 aylık bilançosu iyi gelirse ki olumlu bir bilanço bekliyorum hisseyi bu fiyatlarda tutamazlar.
    Al satla nereye kadar gidebilir ki?
    Ben her gün az az alıyorum ve almaya devam edeceğim.
    Keşke daha aşağılara verse diyorum ama vereceklerini sanmıyorum.
    Yaklaşık üçyüz hissenin bilançosunu araştırırım, bu hisse ucuz diye düşünüyorum.
    Ucuz hisse kalmadı, bu kar devam etsin bu fiyatlarda tutamazlar.
    İlk hedef 4.50, sonrasında gelen bilançoya göre 5 ve daha ötesini konuşuruz.

7. Bazı kardeşlerimin senet hakkında şu alıyor şu satıyor yorumlarında sanki alanlar ve satanların ayrı kişi ve guruplar olduğu izlenimi içinde olduklarını görüyorum.Bu görüşlere saygı duymakla beraber katılmıyorum.
    Bunlar spekin ayrı aracı kurumdan yaptığı ve yatırımcıyı satışa yönlendirmek için yaptığı haraketlerdir.
    Piyasada toplam 3.401.895,46 Lot olan bu senedi en küçük çaplı bir spekin bile toplayamaması olası mı?
    Şu an piyasada spek harici lotların 400 bin lottan fazla olduğunu düşünmüyorum.Diğer spek lotlarının da %5 ve üzeri görünmemesi için farklı kişilerin hesaplarında olduğu kanaatindeyim.
    Spek her saniye tahta kontrolünü yapıyor.Arada bir kademe kaldırıp,arada bir biraz agresif veriyor.Hergün tıpatıp aynı hareketler.
    Senette gerek kar artışı gerek farklı başka oluşumlar olmadığı sürece buraları mesken tutacağız görünüyor.Bize lazım olan olumlu bilanço ve haberdir.

8.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Bazı kardeşlerimin senet hakkında şu alıyor şu satıyor yorumlarında sanki alanlar ve satanların ayrı kişi ve guruplar olduğu izlenimi içinde olduklarını görüyorum.Bu görüşlere saygı duymakla beraber katılmıyorum.
    Bunlar spekin ayrı aracı kurumdan yaptığı ve yatırımcıyı satışa yönlendirmek için yaptığı haraketlerdir.
    Piyasada toplam 3.401.895,46 Lot olan bu senedi en küçük çaplı bir spekin bile toplayamaması olası mı?
    Şu an piyasada spek harici lotların 400 bin lottan fazla olduğunu düşünmüyorum.Diğer spek lotlarının da %5 ve üzeri görünmemesi için farklı kişilerin hesaplarında olduğu kanaatindeyim.
    Spek her saniye tahta kontrolünü yapıyor.Arada bir kademe kaldırıp,arada bir biraz agresif veriyor.Hergün tıpatıp aynı hareketler.
    Senette gerek kar artışı gerek farklı başka oluşumlar olmadığı sürece buraları mesken tutacağız görünüyor.Bize lazım olan olumlu bilanço ve haberdir.
    Ben onu anlatıyorum yorumlarında.8 aydan beri buralarda mümkümmü tutmaları.aracı kurumlardaki işlemler incelendiğinde büyük satıslar karsılanmıs fazla asagıya gelmeden arada panikleyenleri alarak .yuzde onluk marjda gidiyor.oyunu gercekten hariçten biri girse bu bilançoyla bizim ağalar panikleyip yukarıya sürebilirler.ytd

Sayfa 62/226 İlkİlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •