Sayfa 1/8 123 ... SonSon
Arama sonucu : 57 madde; 1 - 8 arası.

Konu: the art of PALA

the art of PALA

bazen gann, bazen elliott bazen neowave, bazen fibonacci ile piyasa ritmini resmetmek amacıyla topiği açıyorum.
    analiz için Gannalyst Professional ve dynamic trader programlarını kullanacağım. her ikisini de google den bulabilirsiniz.

ilk grafik viop endeks yakın vade günlük grafik (X30YVADE)
    186 işlem gününde 34,450 puanlık yükşelişin dip-tepe, tepe-dip, tepe-tepe ve dip-dip oluşum süreleri aşağıdaki grafikte. fibonacci sayıları malumunuz 1-3-5-8-13-21-34-55-89....
    pala fibonacci sayılarında dipleyerek yada tepeyi bularak trendi resmetmiş. rahmetli özal ne demişti zamanında "benim memurum işini bilir", bize düşen bir sonraki fibonacci gününde(barında) dikkatli olmak. burada birden fazla dip tepe olduğuna göre birden fazla fibonacci günü(barı) olduğunu hatırlatmak gerekir.

2. Hayırlı olsun sayın EWP sitede ilk yönleceğim topik olacak..paylaşımlarınızı dört gözle bekliyorum..daim olun inşallah..

sn. obsiwan tşkler
    şimdi biraz elliot ile uğraşalım. viop en yakın vade günlük için çoğu kişi aşağıdaki sayımı takip etmekte

grafikte kırmızı ile işaretlenen bölgede bir tuhaflık var. burada bir önceki zirve geçilmiş ama geçerken pala elini belli etmiş ve işaretli bölgeyi 3 dalga bırakmış. üstelik 15 bar 3325 puan ve 16 bar 3375 puanlık iki yükşelişle time=price=1 dengesini kurmuş.

Bu durumda, ilk grafikteki sayım taça çıktı.
    Son düzenleme : EWP; 08-06-2017 saat: 14:47.

4. (3) ü bi önceki tepeye alıp, oraya bi "x" koyduk mu ortodox paradigma devam eder..böylece huşu içinde ayin sürer..üsdadım.

sn. obsiwan sayımlar resim olarak gözüküyor mu sizde

6. bi ara gözükmedi ama şimdi gözüküyor..

7. Sn EWP ; bizler de graf paylaşabilir miyiz.? teşekkürler..Gerçi ne gülen yüz yapıştırabiliyorum nede graf yapıştırmak için seçenek var..saygılar.

Alıntı Originally Posted by Obsiwan Yazıyı Oku
    Sn EWP ; bizler de graf paylaşabilir miyiz.? teşekkürler..Gerçi ne gülen yüz yapıştırabiliyorum nede graf yapıştırmak için seçenek var..saygılar.
    elbette sn. obsiwan

Sayfa 1/8 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •