Sayfa 497/1078 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597997 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 3,969 - 3,976 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Bu kadar düşüş yeterli ise artık dönme zamanı geldi demektir...
    İhtimaller ihtimaller (XU050)

* Mavi eğri turuncunun üzerine geçerse
    * Kırmızı barın rengi yeşile dönerse
    * Şırınganın iğnesi kaba etimiz yerine omzumuzu yönelirse
    * Bay Yeşil Bay Mavi'nin üst katına taşınırsa

yükselişe geçtik demektir.

https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    İhtimaller ihtimaller (XU050)

* Mavi eğri turuncunun üzerine geçerse
    * Kırmızı barın rengi yeşile dönerse
    * Şırınganın iğnesi kaba etimiz yerine omzumuzu yönelirse
    * Bay Yeşil Bay Mavi'nin üst katına taşınırsa

yükselişe geçtik demektir.

Grafiğe göre ise daha yeni başlıyoruz...

D*****n kuyruğunun kopmasına az kaldı.

Şu anda hiç endişe etmiyorum ama 92.000 altında

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,969
    Aslına bakarsanız yeni kabine falan filan, başkan ya da cumhurbaşkanı, mesele biraz farklı,
    Şöyleki; elbetteki milliyetçilik açısından vatana millete,toprağa bağlılık elzem bunun üstünde bir şey yok. Biz tanımıyoruz. Bizlerin yanlış yaptığı şey şu :
    Bizler onlarında (yani kısaca yabancılar diyelim) aynı bizim gibi bir dine inandıklarını ve bir Tanrıları var diye düşünüyoruz. H A Y I R !!
    Hayır arkadaş, onların dinleri imanları Amerikan yeşili olan dolarları, Tanrıları da olup olmadığı konusunda emin değilim.
    Biz olduğumuz yerden, olduğumuz gibi onları onlara bakmaya ve tanımlamaya çalışıyoruz. Neden ?
    Onlar gibi bakmaya, onlar gibi görmeye ve değerlendirmeye çalışmadığımız sürece biz yanlış yapıyoruz.
    Onlar için, alınan varlıkların bir değeri yok. Tıpkı bir bilgisayar oyunundaki mantıkla düşünüyorlar. Evet-Hayır
    Öyleyse; sevgili üstadım neyi arıyoruz biz?
    "WM Sistem" adını verdiğiniz sistem birçok kez doğru yerlerde doğru sinyaller verdi.
    Eğer biz sistemin hareket etme mantığını kavrabildiysek zaten sorun teşkil etmeyecektir diye düşünüyorum.
    Değişime karşı "İSTEMEZÜK" tavrımdan değil. Zinhar
    Asıl mesele istediğimiz şeyin çok detaylı olmasından kaynaklanıyor. Dikkat ettiyseniz biz yorumlar yaptıktan sonra sistem yorumlardan çıkan sonuçları zaten veriyor. Önemli olan onu uygulayabilecek irademiz olup olmaması,
    Sistem sana aldırırken tamam en dipten alşdırmıyor belki ama, nisbeten senin göremeyeceğin bir noktayı uygun bulup dibini onayladığı yerden aldırıyor.
    Zirveyi görmüşsün yeter deyip satamıyorsan hata sistemde değil sende,
    Diye düşünüyorum.
    Bir anektodu paylaşayım daha net anlaşılacaktır.
    Yakın tarihte Sevgili üstadıma XXX hissenin sistemde bir çok kez al verdiği va taşıman gereken yerde iken tekrar "AL" verdiğinden hareketle soru sordum. O da sistemin verdiği "AL" SİNYALİNE RAĞMEN OLUMSUZ GÖRÜŞ BEYAN ETTİ. Dikkat!! aslında benim beklediğim cevapta buydu. Yani sistem al vermesine rağmen bireysel fikirler mevcut durumun "SAT" a DÖNECEĞİNİN DAHA UYGUN OLDUĞUNU.
    Siyasi yada ekonomik ortamın gerginliğin arttığı dönemi gözardı edememesi gibi bir sorun oluyor.
    Burada o hassasiyeti gdermek için yapılacak dokunuşlar asıl mimariyi etkilemesin
    Aslında "WM SİSTEM in eksiliğinden değil. oluşacak ortamı göremeyişinden kaynaklanıyor. Bunun içine bunu nasıl katabiliriz. Aylar öncesinden seçim, Afrin Harekatı, Munbiç Harekatı gibi meselelerimiz vardı. Ne oldu onlara. Fiyatladı.
    Peki şimdi borsa neyi fiyatlıyor.
    Cumhurbaşkanı?
    Kabine ?
    Gene yanılıyoruz. Söyleyeyim.
    Şimdi başımızı kaldırıp ileri bakalım.
    Eski sistemde (Türkiye Cumhuriyeti) farklı bir durumda idi. Sık sık arızalar çıkaran siyasi yönetimin sorunları vardı. Başkanı beğenip beğenmeme meseli değil Sistemimn kendisi ile iligili idi bu sorun. Zamamında Sayın Demirel ve Sayın Özal da buna benzer bir sistem sorununundan sözediyordu. Başaramadılar. Çeşitli komplo teorileri üretebiliriz. Asıl meselemiz bu değil, yani komplo teorileri. Başaramama sebepleri irdelemek , düşünmek gerek.
    Daldan dala atladığımı düşünüyorsunuz ama başka bir bakış açısı sağlamaya çalışıyorum. Yahu bizim istediğimiz sistemsel değişiklik değil miydi?
    Değiştirdik.
    Kabineye bakın bakalım ne göreceksiniz.
    Eski Dışişleri Bakanı aynı
    Eski İçişleri Bakanı aynı
    Eski Genel Kurmay Başkanı Milli Savunma Bakanı (Bakan olması muhtemel en iyi, hatta en mükemmel aday)
    Spor Bakanı (Kimse bilmeyebilir, Ben söyleyeyim, kendisi Eski Spor-Toto Teşkilat Başkanı, yani spor un asıl merkezinden yani fırından geliyor. Paranın gerçek kaynağından, Belki bilginiz olamayabilir, ama Türkiye de birçok benim diyen firmadan daha çok gelir üreten, ve daha çok teşkilat ağına sahip bir yerden geliyor. Düşünsenize Türkiye en çok şubesi olan bir teşkilatın başından. A101 marketlerin Türkiyedeki sayısı kaç? Spor-toto bayililerinin sayısı kaç?
    Milli Eğitim Bakanı (Özel okul sahipliğinden geiyor sanırım bu konuda emin değilim)
    Turizm Bakanı (Turizm işletmecisi)
    Maliye ve Hazine Bakanı (Yorumsuz)
    diğerlerinide arada kontrol ederiz. Benim pek fırsatım olmadı.
    Asıl oyunu görmek adına söylüyorum. Başkan ilk ziyaretlerini nereye yaptı?
    Elbette Türkiye için vazgeçilmez olan Azerbaycan, Kıbrıs?
    Sonra ?
    NATO..
    doğru okuma yapmalıyız diye düşünüyorum. Sorun "WM SİSTEM" de DEĞİL. . SORUN BİZDE ..
    Buraya kadar okuma zahmetine katlandığınız için teşekkür ediyorum. Değerli zamanınızı aldığım içinde hakkınızı helal etmenizi rica edeceğim

4. Bu en iyi alıcıda bir nevi taşeron diye biliyorum ben, kendi sattığının yarısını kendisi yada benzerleri mi karşılamış...???
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Grafiğe göre ise daha yeni başlıyoruz...
    D*****n kuyruğunun kopmasına az kaldı.
    Şu anda hiç endişe etmiyorum ama 92.000 altında
    Çubuk ve mum grafiklerinde istisnalar var ama
    Ashi Amca 9 Temmuz saat 15:00 ten bu yana
    mahallenin çocuklarına mütemadiyen vişneli
    dondurma dağıtıyor.
    Arz talebin önüne geçtiğinden
    fıstıklı dondurma yemek ne zaman kısmet olur
    kimse bilmiyor.

XU050

6. Ülkemiz vatandaşligina geçen 30K niteliksiz suriyeli.oysa ülkemizden göç eden başka ülkenin vatandaşlığına geçen ise 77 K türk insanı ise nitelikli paralı insanlar bazıları beyin göçü baziları da artik ulkede olup bitenlere dayanamadığı canlarina tak ettikleri için göç ettiler.yazık ki ülkemizde ne hukuk, ne eğitim ne adalet ne de ekonomi kaldı.yazacak o kadar çok şey var ki ben gidenkere bir diyeceğim yok ama kendilerince bana göre de haklılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Kargaya yavrusu kuzgun görünürmüş, bizim ki de o hesap.
    Kendimize ait olanı göklere çıkarırken başkalarına ait olanı yerlerde
    süründürüyoruz.
    Bu mantıkla hareket ettiğimiz müddetçe karşılaştığımız engelleri aşamaz,
    problemleri çözemeyiz.
    Ne aşağıya, ne yukarıya, her şeyi aynı hizaya koyarak değerlendirme yapmalıyız.
    Bizim dilimiz, dinimiz, tarihimiz .... bizim için ne kadar kıymetliyse yabancıların da
    dili, dini, tarihi onlar için o kadar değerli.
    Dedemiz, babamız geçmişte şunu yaptı, bunu yaptı diyerek böbürlenip duruyoruz.
    Kendimiz bir değer ortaya koyabilsek kendi yaptıklarımızı dile getirir;
    beceriksizliğimizin üstünü böyle örtmeye kalkmazdık.
    Madem o kadar muteber bir kitleyiz. O zaman niye bunca insan suç işliyor,
    cezaevlerinde mahkumları koyacak yer bulamıyoruz?
    Uyulması için kurallar, kaideler, kanunlar koyuyor ancak ertesi gün bunları
    değiştirmek, ihlal etmek için can atıyoruz.
    Dünyanın en mükemmel yasalarını çıkarıp en mükemmel sistemini de kursanız
    onlara uyacak, o sistemin gereklerini yerine getirecek insanınız yoksa boşa
    gayret sarf etmişsiniz demektir.
    Bunca olumsuzluğa rağmen üzerinde yaşadığımız bir ülkeye, başımızı sokacak
    bir eve, akşam içecek bir tas çorbaya sahip olduğumuz için Yaradan'a
    şükretmeliyiz.

8. Zaten milleti aza kanaat etmeye şükürcü bir toplum olmaya ittiler. Ben tüm bu olanlara karşıyım çünkü birileri şükür edecek birilerine biat edecek ki sistem işlesin araştıran okuyan haksızlığa başkaldıranın bizim ülkemizde yeri yok. Cezaevlerinin doluluğu ülkenin eğitim sistemiyle çok yakından ilgilidir. Sizce ülkemizde okullar öğretmenler yeterlimi eğitim sistemimiz nasıl iversutler luse gibi oldu keza adalet, sağlık sistemi nasıl yıllar süren davalar 1 sene sonrasına emar için gün verilmesi hak mı işte tüm bunlara binaen parası olan insanlar yurtdışına kaçıyolar.

Sayfa 497/1078 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •