Sayfa 543/1078 İlkİlk ... 434434935335415425435445455535936431043 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 4,337 - 4,344 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Sn. T/A mesaj kutunuz dolmuş hem giden hem gelen kısmını silmeniz gerekiyor sanırım
    Gereği yapılmıştır...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2. 240 Min

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Borsa neden düşüyor?

Döviz düşüyor borsa düşüyor, döviz çıkıyor borsa yine düşüyor. Hal böyle olunca
    vatandaşın kafası karışıyor.

Merkez Bankası foreks piyasasında eskiden 1:100 olan kaldıraç oranını 1:10 a,
    bayram tatili süresince de 1:1 e çekmekle iyi yaptı. Spekülatörlerin elindeki
    silahı aldı ve elin taşıyla elin kuşunu vurma imkanını ortadan kaldırdı. Böylece
    iyice açılan kur makası son birkaç günde nispeten daraldı.

Yine BDDK nın bankaların TL verip döviz alma şeklinde yürüttüğü takas (swap)
    işlemlerini bankaların özsermayelerinin önce % 50 si ardından % 25 i ile
    sınırlandırması da işe yaradı. Dövizin spekülatif bir şekilde yükselişinin önü
    kesildi.

Ancak bu arada piyasayı yönlendiren oyuncular nakit bulamaz, kredi alamaz
    duruma düştü. Taahhütlerini yerine getirmek için çareyi ellerindeki hisse
    senetlerini fiyat gözetmeksizin satmakta buldu. Sonuçta borsa aşağıya geldi.

Tacirler işi biliyor; yükseltip satıyor, düşürüp alıyor, bir şekilde para kazanmanın
    yolunu buluyor. İnşallah dövizle oynamaktan yorulunca borsayı dansa kaldırırlar.
    https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Borsa neden düşüyor?

Döviz düşüyor borsa düşüyor, döviz çıkıyor borsa yine düşüyor. Hal böyle olunca
    vatandaşın kafası karışıyor.

Merkez Bankası foreks piyasasında eskiden 1:100 olan kaldıraç oranını 1:10 a,
    bayram tatili süresince de 1:1 e çekmekle iyi yaptı. Spekülatörlerin elindeki
    silahı aldı ve elin taşıyla elin kuşunu vurma imkanını ortadan kaldırdı. Böylece
    iyice açılan kur makası son birkaç günde nispeten daraldı.

Yine BDDK nın bankaların TL verip döviz alma şeklinde yürüttüğü takas (swap)
    işlemlerini bankaların özsermayelerinin önce % 50 si ardından % 25 i ile
    sınırlandırması da işe yaradı. Dövizin spekülatif bir şekilde yükselişinin önü
    kesildi.

Ancak bu arada piyasayı yönlendiren oyuncular nakit bulamaz, kredi alamaz
    duruma düştü. Taahhütlerini yerine getirmek için çareyi ellerindeki hisse
    senetlerini fiyat gözetmeksizin satmakta buldu. Sonuçta borsa aşağıya geldi.

Tacirler işi biliyor; yükseltip satıyor, düşürüp alıyor, bir şekilde para kazanmanın
    yolunu buluyor. İnşallah dövizle oynamaktan yorulunca borsayı dansa kaldırırlar.
    Yerinde ve güzel tesbitler Üstadım...

5.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku

Benim çizgilere göre de muhtemel senaryom şöyle Bist100 , 34 haftalık EMA ve 50 haftalık SMA yı aşağı kestikten sonra her seferinde en alt mavi çizgiyi dip yapmış. ( Uzatmalı baktığımda 2009 başındaki kriz çukuru hariç ) MACD ise her seferinde barlar maviye ulaştıktan sonra ikili dip yapmış. MACD'ın ikinci dibinden sonra barlar istisnasız 1-1,5 sene boyunca sürekli yükselen dipler yapmış. Benzer senaryoyu uygulayacaklarını tahmin ediyorum. MACD kuvvetle muhtemel ikili dip yapacak. Buna bağlı ilk dip oluşumu için haftalık barları önce yukarıda 34 EMA ya da 50 SMA ya dokundurabilirler... 103 veya 107 bin civarları... Akabinde MACD için ikinci diple beraber barların en alt mavi çizgiye dokunuşu gelebilir ve sağlamlaştırma tamamlanmış olur ... Çilenin bitişine dair son teyit için 34EMA-50SMA yukarı kesişimini takip ediyorum. En alt kalın mavi çizgi üzerinde yukarı kesişim geldi mi yeni senaryo başlar. Kabus senaryosu yazmak isterlerse yani 2009 kriz çukurundan bi tane de bu sene yapmak isterlerse barlar muhtemelen mavinin altında alçalan en üst kırmızı çizgiye dokunmak ister ... Böylece 2017 başında çok zor kurtulduğu alçalan kırmızı pitchforku tekrar test ederler. Ama kalın mavi çizgiye dokunuş benim senaryomda dip.

Bizim de tuzumuz olsun deyip kaçayım... Herkese Sevgiler... Saygılar...

Sadece haftalık son durumu paylaşıp kaçayım ... Bu arada unutmadan öncelikle başlık sahibi Sn. T/A akabinde müdavimlerine sevdikleri ile beraber şimdiden hayırlı bayramlar dilerim ... Sevgiler...Saygılar...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

Grafikler ve Veriler Güncellenmiştir...

Temel Tablolar da güncellenmiştir...

Site Grafikler Linki: http://teknik-analiz.com/grafikler.html

NOT: Tabloların güncellenmesi için sayfayı yenileyin...

Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Sadece haftalık son durumu paylaşıp kaçayım ... Bu arada unutmadan öncelikle başlık sahibi Sn. T/A akabinde müdavimlerine sevdikleri ile beraber şimdiden hayırlı bayramlar dilerim ... Sevgiler...Saygılar...
    Teşekkürler...

Size de hayırlı Bayramlar...

Sayfa 543/1078 İlkİlk ... 434434935335415425435445455535936431043 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •