Sayfa 95/1078 İlkİlk ... 45859394959697105145195595 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 753 - 760 arası.

Konu: Sistem Takibi...

1.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Pek fazla haber izleme imkanım olmadığı için bu üst perdeden yapılan açıklamalrdan ne kast ettiğinizi anlayamadım. Biraz bilgi verirseniz araştırayım...

Ayrıca endeks için sanırım yeni bir çalışma yapmanın zamanı geldi. Benim hedefler bugün neredeyse gerçekleşmiş oldu...

Bugün vakit biraz geç oldu. Yarına derli toplu bir çalışma yapıp paylaşmaya çalışırım. Günlerdir Elliot sayımlarının içinden çıkamıyordum. Bir yerde kafama yatmayan bir olgu vardı. Çok şükür onu da belki -biraz zorlama olacak ama- inşaAllah çözmüşümdür. Eğer doğru çözümlemişsem kısa vade için değilse de bile orta/uzun vade için çok daha güzel günler bizim olacaktır...

Hocam borsa için fiyatların iyi olduğunu ve daha borsa 98000 lerdeyken Bistden 100.000 geçildikten sonra sıfır atmayı düşünüyoruz demeleri ve geçende konu hakkında çalışıyoruz demeleri, daha önceleri bazı siyasilerde aylar öncesinde borsa için hedef vermişlerdi ve tutmuştu, şimdide acaba dememe neden olan bir durum bu, bir de algım borsanın biraz pahalı olmaya başladığı yönünde olsada, her yeni gün gitmeyen bir kağıt gidiyor
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Şimdi müsade ile sohbete girerken
    10 km koştum mu der yoksa 10 bin metre mi
    Kendini çok kosmus gösteren kişi
    Borsadan sıfır atılması da buna benzer bence
    Yani çok uzun süre sıfır atmayadabilirler

Alıntı Originally Posted by leventdl Yazıyı Oku
    Hocam emekleriniz icin tesekkurler.

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
     Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Hocam borsa için fiyatların iyi olduğunu ve daha borsa 98000 lerdeyken Bistden 100.000 geçildikten sonra sıfır atmayı düşünüyoruz demeleri ve geçende konu hakkında çalışıyoruz demeleri, daha önceleri bazı siyasilerde aylar öncesinde borsa için hedef vermişlerdi ve tutmuştu, şimdide acaba dememe neden olan bir durum bu, bir de algım borsanın biraz pahalı olmaya başladığı yönünde olsada, her yeni gün gitmeyen bir kağıt gidiyor
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Şimdi müsade ile sohbete girerken
    10 km koştum mu der yoksa 10 bin metre mi
    Kendini çok kosmus gösteren kişi
    Borsadan sıfır atılması da buna benzer bence
    Yani çok uzun süre sıfır atmayadabilirler
    Öncelikle hayırlı ve güzel bir gün olmasını temenni ediyorum...

Grafikleri hazırlamaya başladım ama tamamını düzenlemem çok zaman alabilir. O nedenle önce buradan 1-2 konuda açıklama yapayım, devamında grafiklerle ilerleriz...

- Endeks 'den "0" sıfırların atılması olayı tamamen psikolojik. Hisselere bir etkisi olmaz. @Moruk arkadaşımızın dediği gibi tamamen algısal...

Peki bu durumda "endeks ve hisseler ne yapacak? sorusu eklımıza geliyor.

- Çok uzun zaman önce yaptığım Elliot ve benzeri analizler sonucunda ilk hedefin zamana bağlı olarak 103.500 - 105.000 - 108.500 olabileceğini aktarmıştım. Eğer Nisan sonunda bu hedef ulaşmış olsaydık 103.500 'de bu iş bitecekti ama Temmuza geldik ve halen yükseliyoruz ama son hedef olan 108.500 belki zorlama ile 110.000 seviyeleri görüldü/görülecek.

- Şimdi piyasalarda bir coşku var. Gitmeyen dandik dediğimiz senetler bile gitmeye başladı. Bu durum ve ikincil dediğimiz senetlerin daha yeni yeni yükseliş yapmaya başalamaları ve hepsinin de kendince bir formasyonu olması beni iyice düşündürüyor. Endeks doyuma ulaştı ise birincil hisseler nasıl olacak da daha fazla yükselecek. Bu durumda endeks de ister istemez yükselir. İkincil senetlere ise biraz zaman lazım. 2-3 ay kadar bir süre hedefler için yeterli olacaktır. Çünkü hepsi birden ve tavan tavan diye gitmiyor. Zaten öyle bir durum olursa iş bitmiş demektir...

Bu durumda (sesli düşünüyorum) olabilecek senaryo:

- Doyuma ulaşan senetler dinlenmeye geçecek belki bazıları ciddi düzeltme yapacak, bazıları üçgene saracak, bazıları yataya saracak ama bir oyalanma olacak. Fakat Endeks herkesin beklediği gibi düşmeyecek!!!

- Ben çok sert bir düşüş bekliyordum ve bunu grafiklerde de hep gösterdim ama şu anki durum ve yeni çözümlediğim Elliot sayımına göre bu beklediğim sert düşüş şu an için olmayacak gibi. Çünkü o sayım o gün için geçerli idi ama şimdiki durumda ortaya farklı bir durum çıktı. O zamanlar da aynı sıkıntıyı yaşıyordum ama taşları bir türlü yerine oturtamıyordum. Sayımlar hep bir traftan eksik kalıyordu. En olabilirini sizlerle paylaşmıştım.

- Olayı sadece BIST için düşünmemek lâzım. DJI ve diğer dünya borsaları için topluca düşünmek lâzım. Dikkat edilirse topluca bir hareket var. Bir dünya rallisi içindeyiz. Çok uzun zamandır DJI artık düşecek dediler ama her ne hikmetse Şubat 2016 'dan bu yana hep yükselişte. Bunun böyle olacağını DJI Endeksini çok uzun zaman dilimi içerisinde inceleyince görebiliyoruz. Evet bir düşüş gelecek ama bu düşüş de özellikle DJI için bir son olmaaycaktır. Devamı da var ve olacağını sanıyorum...

Sonuç itibari ile artık dünya yeni bir trendin içinde. Başlangıç tarihi Şubat 2016. Durumu buna göre analiz etmek ve dalgaları buna göre saymak lâzım. İşin tekniğine girersek işin içinden çıkamayız. O nedenle:

Sistemin bizi götürdüğü yere kadar dandik olmayan senetlerde devam ediyoruz. Baktık şu andan itibaren 110bin civarında bir sallantı var! tedbirimizi alıp düzeltmenin ne şekilde olacağına bakıyoruz. Muhtemelen yükselen bir düzeltme göreceğiz. Nasıl olacak derseniz? grafiği hazırlayabilirsem nasılını geçmişten örnekle göstereceğim... Sistem özellikle de haftalık bazda sıkıntıya işaret ederse satıp kenarda bekleyebiliriz. Dediğim gibi dandik senetlerde çok canınız yanabilir. O nedenle Sistem ile dandik senet takibi yapmayın!!!

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

4. Sn. T/A ellerinize sağlık, endeks düşecek diye millet hergün yaygara yaparken siz ve benim takip ettiğim 2,3 kişi daha bunun aksini söylemişti ve sonuçta sizler haklı çıktınız, şimdi yeniden görüyorumki sizin yorumunuz o belirttiğim kişi ile yakın/paralel, takipteyiz sayın hocam, tekrar teşekkürler.
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

aslında ben şunu demek istemiştim
    ne zamanki olası bir XU100 düşüşünde
    baktın 100K altına sarkacak o durumda anca at sıfırı kurtul tarzında yoksa 100 bilmem kaç bin daha ağzı doldurur telaffuzlu, yani daha iyi hava basabilin.
    nasılsa endeks milyonlara gitmeyecek herhal
    zate melmeketin durumu izin vermiş olsa dahi ki dunya konjonktoru eski abuk borsa yukselişlerine musaade etmez
    çıkar biraz daha belki sonra daha mazot bulamazsa tıkanabilir endekslerin yolu
    yatırım tavsiyesi değil

Grafikler Güncellenmiştir...

http://teknikanaliz.site/grafiklinkleri.html

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Öncelikle hayırlı ve güzel bir gün olmasını temenni ediyorum...

Grafikleri hazırlamaya başladım ama tamamını düzenlemem çok zaman alabilir. O nedenle önce buradan 1-2 konuda açıklama yapayım, devamında grafiklerle ilerleriz...

- Endeks 'den "0" sıfırların atılması olayı tamamen psikolojik. Hisselere bir etkisi olmaz. @Moruk arkadaşımızın dediği gibi tamamen algısal...

Peki bu durumda "endeks ve hisseler ne yapacak? sorusu eklımıza geliyor.

- Çok uzun zaman önce yaptığım Elliot ve benzeri analizler sonucunda ilk hedefin zamana bağlı olarak 103.500 - 105.000 - 108.500 olabileceğini aktarmıştım. Eğer Nisan sonunda bu hedef ulaşmış olsaydık 103.500 'de bu iş bitecekti ama Temmuza geldik ve halen yükseliyoruz ama son hedef olan 108.500 belki zorlama ile 110.000 seviyeleri görüldü/görülecek.

- Şimdi piyasalarda bir coşku var. Gitmeyen dandik dediğimiz senetler bile gitmeye başladı. Bu durum ve ikincil dediğimiz senetlerin daha yeni yeni yükseliş yapmaya başalamaları ve hepsinin de kendince bir formasyonu olması beni iyice düşündürüyor. Endeks doyuma ulaştı ise birincil hisseler nasıl olacak da daha fazla yükselecek. Bu durumda endeks de ister istemez yükselir. İkincil senetlere ise biraz zaman lazım. 2-3 ay kadar bir süre hedefler için yeterli olacaktır. Çünkü hepsi birden ve tavan tavan diye gitmiyor. Zaten öyle bir durum olursa iş bitmiş demektir...

Bu durumda (sesli düşünüyorum) olabilecek senaryo:

- Doyuma ulaşan senetler dinlenmeye geçecek belki bazıları ciddi düzeltme yapacak, bazıları üçgene saracak, bazıları yataya saracak ama bir oyalanma olacak. Fakat Endeks herkesin beklediği gibi düşmeyecek!!!

- Ben çok sert bir düşüş bekliyordum ve bunu grafiklerde de hep gösterdim ama şu anki durum ve yeni çözümlediğim Elliot sayımına göre bu beklediğim sert düşüş şu an için olmayacak gibi. Çünkü o sayım o gün için geçerli idi ama şimdiki durumda ortaya farklı bir durum çıktı. O zamanlar da aynı sıkıntıyı yaşıyordum ama taşları bir türlü yerine oturtamıyordum. Sayımlar hep bir traftan eksik kalıyordu. En olabilirini sizlerle paylaşmıştım.

- Olayı sadece BIST için düşünmemek lâzım. DJI ve diğer dünya borsaları için topluca düşünmek lâzım. Dikkat edilirse topluca bir hareket var. Bir dünya rallisi içindeyiz. Çok uzun zamandır DJI artık düşecek dediler ama her ne hikmetse Şubat 2016 'dan bu yana hep yükselişte. Bunun böyle olacağını DJI Endeksini çok uzun zaman dilimi içerisinde inceleyince görebiliyoruz. Evet bir düşüş gelecek ama bu düşüş de özellikle DJI için bir son olmaaycaktır. Devamı da var ve olacağını sanıyorum...

Sonuç itibari ile artık dünya yeni bir trendin içinde. Başlangıç tarihi Şubat 2016. Durumu buna göre analiz etmek ve dalgaları buna göre saymak lâzım. İşin tekniğine girersek işin içinden çıkamayız. O nedenle:

Sistemin bizi götürdüğü yere kadar dandik olmayan senetlerde devam ediyoruz. Baktık şu andan itibaren 110bin civarında bir sallantı var! tedbirimizi alıp düzeltmenin ne şekilde olacağına bakıyoruz. Muhtemelen yükselen bir düzeltme göreceğiz. Nasıl olacak derseniz? grafiği hazırlayabilirsem nasılını geçmişten örnekle göstereceğim... Sistem özellikle de haftalık bazda sıkıntıya işaret ederse satıp kenarda bekleyebiliriz. Dediğim gibi dandik senetlerde çok canınız yanabilir. O nedenle Sistem ile dandik senet takibi yapmayın!!!
    Sağolun hocam... Üşenmeyip bize bunca açıklamalar yaptığınız için size minnettarım

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Grafikler Güncellenmiştir...

http://teknikanaliz.site/grafiklinkleri.html
    Teşekkürler hocam...

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    aslında ben şunu demek istemiştim
    ne zamanki olası bir XU100 düşüşünde
    baktın 100K altına sarkacak o durumda anca at sıfırı kurtul tarzında yoksa 100 bilmem kaç bin daha ağzı doldurur telaffuzlu, yani daha iyi hava basabilin.
    nasılsa endeks milyonlara gitmeyecek herhal
    zate melmeketin durumu izin vermiş olsa dahi ki dunya konjonktoru eski abuk borsa yukselişlerine musaade etmez
    çıkar biraz daha belki sonra daha mazot bulamazsa tıkanabilir endekslerin yolu
    yatırım tavsiyesi değil
     Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Sn. T/A ellerinize sağlık, endeks düşecek diye millet hergün yaygara yaparken siz ve benim takip ettiğim 2,3 kişi daha bunun aksini söylemişti ve sonuçta sizler haklı çıktınız, şimdi yeniden görüyorumki sizin yorumunuz o belirttiğim kişi ile yakın/paralel, takipteyiz sayın hocam, tekrar teşekkürler.
     Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Sağolun hocam... Üşenmeyip bize bunca açıklamalar yaptığınız için size minnettarım

Teşekkürler hocam...
    İyi akşamlar...

Düşüncesini paylaşan herkese teşekkürler...

Neye dayanarak yukarıda yazdıklarımı merak ediyorsunuzdur. Daha önce sizlerle paylaştığım grafiğin güncel hali bu şekildedir. Ortada 2 farklı sayım ihtimali var ve aslında değişen bir sonuç da yok; aynı noktaya çıkıyor.

1. grafik ilk ihtimal ve 2. grafik ise 2. ihtimal. Her ikisinde de ortaya çıkan dalga yine uzun bir dalga olacak. Hedef ise 120bin 'li seviyelere işaret ediyor.

- Eğer 2003 yılında başlayan hareketin henüz sonlanmadığını düşünüyorsak endekse biçeceğimiz değer 330bin seviyesidir. Fakat dalganın zayıflayacağı ihtimalini düşünüyorsak dalganın tamamlaancağı seviye 148bin-150bin seviyesidir.

Günlerdir çizilen birçok kamavari formasyonlar çalışmadığı gibi endeksin düşüşünü bekleyenler düşüşten nasibini alamadı. Fakat endeks artık şişti ve her olumsuz durumda ani tepkiler veriyor. Tıpkı bugün olduğu gibi. Bu bir işarettir. İlk olumsuzlukta eller tetikte demektir. Satışlar hızla gerçekleşir demektir.

Ortada yine 2 ihtimal var. Ya 110bin ya da 120bin. Buralardan birinden mutlaka dönmesi lazım ama bu son değil. Daha öncede yazdığım gibi yükseliş düzeltme yaptıktan sonra devam edecektir diye düşünüyorum...

Benim ne yaptığımı merak ediyorsanız;

- Hızlı hareket edebilmek için kârda olduğum ve güven vermeyen senetleri (yükseliş formasyonunda olsa bile) satarak daha güvenilir ve bekletisi olduğunu düşündüm ve daha hızlı hareket edebileceğim (olmadı diyelim temettü beklentisi olan) 4 senede düşürerek yola devam ediyorum.

Temettüye değer mi? diyorsanız elimdeki lotlar düşünülürse değer... Yeterki temettü versinler. Zaten beklediğim kârı elde edebilsem tüm portföyü böyle temeli sağlam, düzenli temettü ödeyen hisselerden oluşturacağım. Şimdi amaç parasal değeri büyütmek. Rabbim müsâde ederse düşüncem gerçek olur... Herşeyin başı Allah 'ın dilemesi...

Sayfa 95/1078 İlkİlk ... 45859394959697105145195595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •