Sayfa 690/790 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740 ... SonSon
Arama sonucu : 6318 madde; 5,513 - 5,520 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1. Ne olacak bu buçimin sonu?

2. Dışarıya baktım acaba taş mı yağıyor diye !

3. 2 ileri 1 geri, mehter takimi misali, kayıtlı sermaye tavanini 2.5 milyar TL.yaptilar, bu sermaye artirimi demek, yeni yılda sermaye artirimi olabilir diye sesli düşünüyorum, bedelli olurmu? 90 milyon Eur yatırım bugünkü kurla yaklaşık 1 milyar TL., bir onceki sermaye artirimindan elde edilen fon yetersiz bu yatirimi finanse etmeye, ozkaynakla da çözülebilirmi? 2 yılda bitecek bu yatırım, ancak mevcut nakit para+2 yilda elde edecegi kar yetersiz kalabilir, bir anda kayitli sermaye tavanini 2.5 milyar TL. yaptiklari icin ufukta bedelli sermaye artirimi muhtemel gözüküyor,
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Bedelli yapacaksa koparması lazim bu fiyatlarla olmaz

SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    nasip....

5.  Alıntı Originally Posted by sakura Yazıyı Oku
    Bedelli yapacaksa koparması lazim bu fiyatlarla olmaz

SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu fiyatlarla olmaz kesinlikle, malın %80 i topluyken birde, İ.T. bu fiyatta bırakmaz, yukarı alır, oradan mali boşaltır, bedelli parasını bedavaya getirir,

6.  Alıntı Originally Posted by BLACKM Yazıyı Oku
    Bu fiyatlarla olmaz kesinlikle, malın %80 i topluyken birde, İ.T. bu fiyatta bırakmaz, yukarı alır, oradan mali boşaltır, bedelli parasını bedavaya getirir,
    İsmail TARMAN bir tek lot bile satmaz geçen yıl bedelli sermaye parası için Oyak çimento hissesini satmıştı ben şahsen bu yıl yine bir bedelli sermaye artışı bekliyorum ama sanki bu sefer biraz bedelsiz 'de ekleyebilir. Daha önceki her iki sermaye artışı kararı kasım ayında gelmişti Kayıtlı sermaye tavanın onaylanması için genel kurul 26 Ekimde yapılacak Genel kurul kararlarının onaylanması vs. işlemler kasım ayı başında sonuçlandıktan sonra her an yeni bir sermaye artış kararı gelebilir.
    Eğer bedelli sermaye artışı olacaksa dediğin gibi inşallah fiyatı yukarı çeker bizede faydası olur geçen yıl ben geçte olsa rüçhan tutarı kadar o fırsatı değerlendirdim adet bazında % 13 civarında satış yaparak rüçhan bedelini karşıladım
    Benim bucim 'den beklentim halen değişmedi İsmail TARMAN elindeki hisseleri ya toplu olarak satacak veya bir ihtimal daha var bu modernizasyonu yaptığı için M.Celal GÖKÇEN , Asmar holding ve birkaç kişi daha var eğer onlar ile fiyat konusunda anlaşırsa kalanları toplayıp % 95 bulup kottan çıkarmak yıllar önce bir röportajında orta ölçekli bir çimento fabrikasına sahip olmak istediğini söylemişti

'' Yatırım Tavsiyesi Değildir''

7. Kayıtlı sermaye tavanina 5 yılda ulaşma durumu var maksimum süre bu, şimdi bir anda 500 milyondan 2.5 milyar TL.yapamaz, yapsa yapsa tahminim 1.25 milyar TL.ye çıkarır sermayeyi, ,%150 bedelli demek yani, veya %100 bedelli %50 bedelsiz gibide olabilir,o zaman sermaye 1.25 milyar TL.olur,
    1 yıl sonrada %100 bedelli daha yapar ve 2.5 milyar TL.ye ulaşır diye düşünüyorum,

8.  Alıntı Originally Posted by BLACKM Yazıyı Oku
    Kayıtlı sermaye tavanina 5 yılda ulaşma durumu var maksimum süre bu, şimdi bir anda 500 milyondan 2.5 milyar TL.yapamaz, yapsa yapsa tahminim 1.25 milyar TL.ye çıkarır sermayeyi, ,%150 bedelli demek yani, veya %100 bedelli %50 bedelsiz gibide olabilir,o zaman sermaye 1.25 milyar TL.olur,
    1 yıl sonrada %100 bedelli daha yapar ve 2.5 milyar TL.ye ulaşır diye düşünüyorum,

Kayıtlı sermaye tavanına belirtilen tarihe kadar ulaşma zorunluğu yok eğer o tarihe kadar ulaşmasa sürenin sonuna doğru tekrar 5 yıllık uzatma talebinde bulunabilir. şuan için modernizasyon için kur farkınıda göz önünde bulundurursak tahminen kalan miktar 550-600 milyon TL civarında Modernizasyon için CETA makine ile yapmış olduğu sözleşmenin detayını Kap' ta yayınlamadı yayılanmış olsaydı o zaman kalan miktarı daha net bir şekilde görürdük Yatırımcı ilişkileri aradım ancak karşı taraf sözleşmenin yayınlanmasını istemedikleri için yayınlamamışlar ama bucim lehine iyi bir anlaşma yaptıklarını söyledi
    Bedelli sermaye artışı yapmak için yatırım yapması lazım öyle kafasına göre yapamaz şimdilik ilk etapta modernizasyon için en fazla % 130 yapar bunun yarısı veya yarıya yakını bedelsiz olur Kayıtlı sermaye tavanı miktarına ulaşmak için ancak olurda Roda Limanının kalan % 50 kısmını alırsa olur

'' Yatırım Tavsiyesi Değildir''

Sayfa 690/790 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •