Sayfa 757/790 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767 ... SonSon
Arama sonucu : 6316 madde; 6,049 - 6,056 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1. 3 ncü çeyrek bilançoda gelecek rekor kârı da bir görelim... bakalım o zaman aşağıya basabilecekler mi...
    az kaldı bilançolara...
    Yıl sonu 40 larda buluşmak üzere... o zamana kadar artık yorum yok...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

2. Haftalık Grafiksel görünüm...
    Haftalık RSI 66,17

Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

3. Merhabalar,
    Duran varlık değerlemesi bu yıl içinde olur mu sizce ?

4. Cemts güzel bilanço açıkladı, %57.73 Bucim kasasına girecek, eh çimento, beton ve de liman işinden de bir şeyler yazarsa muazzam bir rakam gelebilir, bu fiyatlarda çimento şirketi mi kaldı, Tarman beyin şirketleri hep ucuz her nedense.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

5. Dün taban olan hisse bugün tepki bile vermiyor, paralı birileri alırsa malını görürsen sen tahtacı, bilançoya kadar 10 üstüne atmalı.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --tam kapasiteye geçilemediği için çimento-beton cirosu beklediğimden düşük geldi...diğer kesimlerde sürpriz yok...3. çeyrekten itibarek ciro ve yüksek brüt kar marjına başlayacağımızı umuyorum...

--son günlerde ciddi mal alanların bu bilaçodan habersiz olmaları bence mümkül değil...bizim bilmediğimiz bir bektentinin (yeni yatırım?) olduğunu düşünüyorum...
     Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    ...İ.Tarman, bu piyasanın en dürüst sanayicilerindendir...

--en açıklayıcı ve en doyurucu bilançolar bursa çimento ve cemtaş ta...

--insanımız böyle eli ayağı düzgün namuslu kız var iken, oynakların peşine düşer...bu borsada da böyle...sağlam hi,sseye yatırım yapmaktan ise, çoğu tavan tavan giden fiyatların 5-10 kat artmış, dandik-teknik iflas sınırındaki şirketlerin peşinde...

--son gelen CEMTS bilançosundan sonra BUCİM bilançosu da en geç 9 kasım da gelecek.. cemts sektörün para kazanamadığı bir dönemde ciddi ciro ve kar elde etmiş...

--BUCİM bu çeyrekten itibaren ciddi karlar elde edeceğini düşünüyorum...

her çeyrekte yaklaşık

--45 milyon dolar gelir çimentodan
    --43 milyon dolar gelir CEMTS dan
    --22 milyon dolar gelir hazır betondan

yılda 440 milyon dolar düzenli gelir ..

--brüt kar 130
    --genel yönetim-satış/pazarlama-arge=20
    --faiz gelir-gider farkı pozitif olur ama sıfır kabul edelim
    --vergiye de 10

-RADO limanı karı ile cemts yansıyacak karın %42 sini (ana ortaklık dışı) nötrleyelim...

--net kar 100 milyon dolar....olması gereken piyasa değeri= 1 ile 1.2 milyar civarı...

mevcut piyasa değeri 500 milyon dolar...6-9 aylık bir sürede bu piyasa değerini görebileceğini düşünüyorum...

--yatırımları bitmiş, en son teknoloji, en kaliteli çimento, pazar sorunu yok, limana yakınlığı ile ihracat şansı yüksek... borçsuz-harçsız bir şirket...

--not= çimentonun 3 milyon ton üretim (yeni yatırım ile) -satışına göre hesaplandı...50 kg çimento 220 tl. den hesaplandı...

tekniği pek bozulmamış nadir şirketlerden, 9.80 nin üzerinde kapanışlarda yukarı ivme hızlanır diye düşünüyorum...

8.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    tekniği pek bozulmamış nadir şirketlerden, 9.80 nin üzerinde kapanışlarda yukarı ivme hızlanır diye düşünüyorum...
    Sn. FT-2, umarım açıklamalarınız gerçekleşir ve iyi yerlerde görürüz. 2024 sonuna kadar sermaye tavanını 2,5 milyar a çıkarma durumu söz konusu bu yüzden %66 bedelsiz potansiyelini de barındırmakta. Sizce varlık değerlemesini bu sene sonuna kadar yapar mı ? yoksa 2024 e mi bırakacak? yorumlarsanız sevinirim.

Sayfa 757/790 İlkİlk ... 257657707747755756757758759767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •