Sayfa 491/620 İlkİlk ... 391441481489490491492493501541591 ... SonSon
Arama sonucu : 4957 madde; 3,921 - 3,928 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

1. Kademeler alt pazarda işlem görmesi nedeniyle oldukça sığ. Bazen alış satış arasında 25-30 kademe boşluk oluyor. Piyasa da kötü olunca olmadık fiyatlamaları görmek mümkün olabiliyor. Aşağılara 300-500-1.000 artık Allah ne verdiyse yazıyorum. Şahsen şirketin geleceğine inanıyorum. Gerisi nasip...YTD
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

2.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Adamlar akıllı...Skumteck S.A firması nerede Norveç'te. Bir çoğumuz bilmeyiz ancak Norveç petrol rezervi açısından Dünya 18 ncisi ve üretim maliyeti devlet teşvikleri vs nedeniyle son derece uygun...

Peki, BRKSN'ın ürettiği malzemelerin hammaddesi nedir: PETROL !...Türkiye gibi "demokratik" bir ülkede yıllarca bürokratik işlemler, yatırım süreci ve maliyeti gibi tırışkadan geçecek süreleri bir kalemde geçip hazır fabrikadan üretecek sonra TR'de satacak...

Geleceğin SASA'sı gibi görüyorum bu şirketi...YTD
    norveçteki skumteck firması daha çok tünel izalosyonunda aktif olan bir şirket...norveç çok dağlık ve dolayısı ile tünellerin bol olduğu bir ülke..aynı zamanda da çok sulak bir ülkedir..dolayısı ile yalıtım çok önemli...brksn bu şirkete ortak olmak ile avrupaya açılan bir kapıyı elde etmiş olacak..oradaki pazara daha da güzel yayılabilecek...bence de bu iş gerçekleştiğinde brksn level atlar...

neden bu hisseyi aldım ?? bunun gerekçelerini önümüzdeki günlerde ayrıntısı ile anlatacağım...norveçteki şirket alımı bu nedenlerden biridir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Sevgili keko.senin aldığın hiçbir hisse bosa değildir. Zamanı gelince hepsini gördük. Atatp, birleşim,gesan , yeotek, kocaer...buda gidecektir.hele ki bu lot ve sermaye ile...

4.  Alıntı Originally Posted by karacabey60 Yazıyı Oku
    Sevgili keko.senin aldığın hiçbir hisse bosa değildir. Zamanı gelince hepsini gördük. Atatp, birleşim,gesan , yeotek, kocaer...buda gidecektir.hele ki bu lot ve sermaye ile...
    benim maliyetim 21,31 dir...hisse şu anda 19,60 tır ..bu gün 18,88 i de gördü...zaten çoğu sefer ben aldıktan çok sonraları dahi alan yatırımcılar benden daha uygun maliyetler yapmışlardır....benim atatp de ilk alışım 34,50 iken çok sonraları 30-33 aralıklarından dahi alış fırsatı vermişti...gesanda da ilk maliyetim 19,70 idi..sonradan 7-10 gün içinde 18,50-19,00 aralıklarından da alış fırsatı vermişti..kocaerde de 17,50 ilk alışım 16,50-17,00 aralıklarından fırsat vermişti...yeotk ise ilk aldığımda 67,00 idi....onda pek fırsat vermedi ama 67,00-75,00 aralıklarından çok fırsat verdi ki sonraları yeotk 285 leri görecek kadar çıkmıştı...

ben şefaf olmayı seviyorum...isteyen alır isteyen satar isteyen de tutar...karar daima yatırımcınındır...ben tüm ortaklara başarılar diliyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. Keko dostum seni tanımayanlarin ne dediğini boşver. Kimse ben zarar ettim diyemez senin olduğun hissede. Hep doğru yerdeydin. Buda gidecek hele bu lot ve sermaye ile.

6.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Değerleme farkından 150 milyon Tl gelecek. Ona göre...
    dostum iki değerlemenin toplamı 261 milyon tl yapıyor...bilançoda binalar 97 milyon ,duran varlıklar ise 128 milyon görünüyor...binalara göre değerlendirirsek 164 milyon değerleme farkı ortaya çıkar...duran varlıkların tümüne göre ise değerlendirirsek 133 milyon değerleme farkı ortaya çıkıyor...acaba yanılıyor muyum ?? bu rakamı sen nasıl hesapladın acaba ??

7. şu anda öz sermayesi 183 milyondur....son çeyrekte de 25 milyon kar yaparsa ! 208 milyon öz sermaye olur...bunun üzerine de 150 milyon değerleme karı gelirse toplam öz sermaye 358 milyon olur....şu anda PD/DD rasyosu 3,39 dur....bilançodan sonra aynı rasyoya gelmesi için (358 *3,39 =1,213 milyarlık) bir piyasa değerine çıkması gerekiyor...bunu da ödenmiş sermayeye böldüğümüzde olması gereken borsa fiyatı 39,14 tl dir...

8. berkosan çeyreklerde 20-25 milyon kar yapma potansiyeline ulaşmış...yıllık kabaca 100 milyon tl kar yapma potansiyeli demektir...fk 10 bile dersek (benzer bir çok şirket 20 fk da ) 1 milyar piyasa değeri olmalı...bunu da 31 milyon ödenmiş sermayesine bölersek kabaca 32,25 tl borsa fiyatı olmalı...tabi norveçte şirket alırsa ve oradan da büyümeye başlarsa karları çok artar...

pd/dd rasyosuna göre 39 tl şu anda norveçteki şirketin olası katkısı olmadan net karına göre 32,25 tl lik ederi var...tabi benzer küçük şirketler borsada çok daha fazla değerlemeler görüyor...çünkü bu tür şirketlerin büyümeleri çok hızlı...ileride bedelsiz potansiyelleri de çok artıyor...

şirketin 100 milyon tl de döviz fazlası var...ihracat oranı yüksek bir şirket...küçük civ civ bir şirket...tam da borsacı dedenin beğendiği hisselerin cinsinden...uzun vadeli tutulması gereken bir hisse....

Sayfa 491/620 İlkİlk ... 391441481489490491492493501541591 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •