Sayfa 135/623 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235 ... SonSon
Arama sonucu : 4982 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

1. Adam tüpünü sağlama almıştır.Tüpsüz yemek mi yapılır?

2. Açıkçılar yukarı çekip aşağı basmasın.

3.  Alıntı Originally Posted by talebe37 Yazıyı Oku
    Bende 2.54 'den sattıklarımı sizin gibi 2.32 ort ile yerine koymuştum.
    Yarın eksi de 2.20 lere gelirse bir alım daha yaparım. Daha düşüp 2 ye gelirse son alımımı yapar beklemeye geçerim.

Hisse teknik olarak ucuz görünüyor. Zamanın da çok üst seviyeleri görmüş bir hisse. Şu anda tepelere çok uzak dibe yakın konumda.
    Yıllık bazda endeks yüzde 35 artarken Brksn sadece yüzde 8 prim yapabilmiş.

Endeks altında getiri sergilediği 2017 yılında sanılanın aksine temel olarak da güzel işler yapılmış.

Ciro da %28 artış sağlanırken faliyet karında %105 dönem karında da %118 artış yakalamış. Ayrıca ciro daki ihracat payıda %37 den %43 e çıkmış.

Tüm bu olumlu artışlarda euro/dolar paritesinin 1.06 lardan 1.24 lere gelmesinin etkisi olduğunu düşünüyorum. Çünkü şirket mamullerin büyük kısmını dolar bazlı alıp ihracatı euro bazlı yapıyor. Bu da parite yükseldikçe kar marjını yükseltiyor.

Sene sonunu 62 milyon tl ciro ile kapattığını varsayarsak 35 milyon tl piyasa değerinden işlem görmesine pahalı demek acımasızlık olur.

Şuanda şirketteki 2 sıkıntıdan biri hala yüksek f/k oranı ve iyi olan faliyet karını düşüren finansal giderler.
    Son 2 çeyrekte bu sıkıntılarda da hafif düzelme işaretleri var.

Parite 1.20 lerin üzerinde kaldıkça geleceğinin daha iyi olacağını düşünüyorum. Endeks de ciddi bir çöküş olmadıkça fiyatının yükseleceğine dair ümidimi korumaktayım.

Tüm yazdıklarım tamamen şahsi çıkarımlarımdır.
    Ytd

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Çok güzel özetlemişsiniz. Tşk.

4. Gün sonu iyi bitti.Daha iyisi inşallah yarına.

5. Son zamanlardaki 2 tepeyi de salı günü yaptı, en yoğun günüm diye ikisinde de satamamistim

6. Dünkü detaylı temel yorumlardan sonra spek utandı biraz herhalde 2.32 lere çekti

Dow jones eksi 4 olmasa yarın önce 2.44 sonra 2.60 direncini bile test etmesini bekleyebilirdim ancak bizim endeksin de eksi olacağını düşünerek yarın daha yeni geçtiği 2.31 direncini destek yapmak için uğraşabilir belki de tekrar 2.26 yı bile test edebilir gibi geldi bana.

Inş beni yanıltır da en azından 2.44 direncini test edip günü artı da kapatır.
    Ytd

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Bilanço ne zaman açıklanacak

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Helal talebe

Sayfa 135/623 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •