Sayfa 600/616 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610 ... SonSon
Arama sonucu : 4927 madde; 4,793 - 4,800 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

1.  Alıntı Originally Posted by harun_hb Yazıyı Oku
    Usta keşfedilmek için güzel bir bilanço yeterli mi ?
    akıllı adam için bilançolar yeterdir artar bile...ekstra kap haberlerine de gerek yok...su akar yolunu bulur...bu bebekten hemen büyümesini beklemek haksızlık..peyder pey...zamanla olacak bir şeydir bu...her dönem gelecek bilançolar ile kalitesini gösterecektir...egeen hissesi öyle bir iki yılda 10 binlere gelmedi...berkosan iyi yolda...ciroları ve karları arttıkça piyasanın dikkatini çekecektir...bir iki yılda artık bedelsiz potansiyeli için bile olsa müşteri çekecektir...öz kaynakları hızla artıyor...

geçen tüm yılda 19 milyon kar yapmış iken bu yıl 90-100 milyona dayanacak...tam 5 katlık bir büyüme söz konusu olacak...sonraki yılda da benzer bir büyüme sağlarsa ?? bu hisse borsada çok konuşulacaktır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. berkosan sırbıstandaki fabrikasının kapasitesini artırdı..ispanya ve sırbıstandaki fabrikaları ile ciro ve karları çok artacak...avrupa piyasası artık rezesyondan çıkmaya başlıyor...oradaki işler daha da canlanacak...ispanyadaki fabrikanın seat otomobillerinin bagajlarına yalıtım ürünleri üretiyormuş...ayrıca aldığımız duyumlara göre togg otomobillerine de benzer ürünler üretiliyor...tabi bu duyumları şirkete sorarak netleştirmek lazım...veya bizzat yerinde araştırıp teyit ettirmek gerekiyor...yalnız bu duyumların güçlü duyumlar olduğunu söylemek istiyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. ben borsaya 2006 yılında girdim...o yıldan önceki olayları bilmiyorum...ama çok eskiler egeenin ilk borsaya geldiğini çok iyi hatırlıyorlar...hatırlayanlar egeenin ilk borsaya açıldığında çok küçük bir şirket olduğunu ama zamanla kaliteli üretim ile yurtdışı büyük şirketlere de üretim yapıp ihracat yapmaya başladıktan sonra ise çok büyüdüğünü ve yıllar içinde bu günkü yüksek ciro,yüksek kar,yüksek ihracat yapan bir şirkete dönüştüğünü söylüyorlar..sanırım egeen hatırladığım kadarıyla 1986 yılında halka arz olmuş...bebek bir şirketken bu gün oldukça gösterişli bir şirket olmuş...şu anki fiyatı da 17 000 tl dir ve 575 kişi de çalışanı var...

4. Olması gereken seviyeye çok hızlı döndük,56 zirveyi kırıp bilanço ile beraber yeni zirveler görülebilir..
    2024 enflasyon muhasebesi sebebiyle bilançolar geciktiği için geriden geliyoruz fiyatlamada..
    2023 son çeyrek gelmediği gibi 2024 ilk çeyrek performansı bile bitti 2024 ikinci çeyreğin içersindeyiz aslında..
    Dolayısıyla 2024 yılında 1 milyar tl ciro ve 200-250 milyon tl beklerim..
    Prospektif f/k 6,4..
    Prim potansiyeli min.X2,5..

5. 90-100 milyon tl gelecek 2023/12 bilanço sonrası yukarı trend hızlanabilir..

Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    90-100 milyon tl gelecek 2023/12 bilanço sonrası yukarı trend hızlanabilir..
    80 milyonada razıyız.. yeterki çok hızlı koşmasın.. Bu hisseyi en az beş yıl beklemeli ki istenen performans yakalansın.. Ama 2024 iyibilançolara gebe gibi.. Tüm ortakların Ramazan Bayramı kutlu olsun.. Sağlık huzur ve mutluluk içinde geçsin

7.  Alıntı Originally Posted by Alidelta Yazıyı Oku
    80 milyonada razıyız.. yeterki çok hızlı koşmasın.. Bu hisseyi en az beş yıl beklemeli ki istenen performans yakalansın.. Ama 2024 iyibilançolara gebe gibi.. Tüm ortakların Ramazan Bayramı kutlu olsun.. Sağlık huzur ve mutluluk içinde geçsin
    61+30 gibi düşünün,son çeyrek için 90 değil..

Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    61+30 gibi düşünün,son çeyrek için 90 değil..
    Tabi ki sayın Kazankapısı ben de 61+19=80 milyon tl demek istemiştim

Sayfa 600/616 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •