Sayfa 403/412 İlkİlk ... 303353393401402403404405 ... SonSon
Arama sonucu : 3294 madde; 3,217 - 3,224 arası.

Konu: BOYP - Boyner Perakende

1.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Evet süreç sonunda kesin fiyat 8.13 tl oluyor sayın NewsTR. Şirket yetkilisinin söylemı ve tebliğe göre max 1 ay süresi var.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Elimizde kalmasın sayın balıkadam ?

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Hisse senedinde garanti diye bir şey yoktur. Taban taban açarsa nasıl satmayı düşünüyorsunuz?

Dikkat edin mal elinizde kalmasın sonra
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

2.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Elimizde kalmasın sayın balıkadam ?
    Sayın vivatrader in boyp ta ki olaydan haberi yok sanırım. Normal şartlar altında dediği doğru hisse senedi yatırımı yüksek risk içerir. Ama Boyb ta olay farklı. Şirket resmi olarak açıklama yaptı diğer ortaklardan 8,13tl den aldım aynı fiyattan küçük yatırımcılardan da almak istiyorum diye.

Normalde bu fiyatın son 5 yıllık ortalama fiyat olan 6 tl civarında olması bekleniyordu ama Katarlı şirket Myhoola ortaklar arasında adaletsizlik olmasın diye kendi isteğiyle böyle bir uygulamaya gitti. Bu açıklamayı yapan Türk şirketi olsaydı şüpheli yaklaşabilirdim. Ben daha önce bu tür süreçlerde bulundum ve sorun yaşamadım. Bundan önce dgzte yi 5 tl den alıp temettü dahil 9,05 tl ye demirörene devrettim. Uluse yi 15.75 tl ye alıp 20,74 tl ye yabancı patrona devrettim.

Bu süreçlerde piyasa genellikle hemen fiyatlamayı yapmıyor ama süreç sonuna doğru belirlenen fiyata geliyor. Boyp ta da bu şekilde olacağını düşünüyorum.

3. Iş Yatırım İn sitesinde duyurularda satma hakkı formun koymuş. Fakat iki gündür kimse karşılık vermemiş. Niye ki?

G3221 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by adku Yazıyı Oku
    Iş Yatırım İn sitesinde duyurularda satma hakkı formun koymuş. Fakat iki gündür kimse karşılık vermemiş. Niye ki?

Kimsenin elinde yok demek ki.

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Evet önce satma hakkı sonra ortaklıktan çıkarma olacak diye tahmin ediyorum. Ama ortakliktan çıkarma fiyatı düşük olabilir. Satma hakkı fiyatı 8.13 tl olarak aciklandı. Usd 5.79 tl ustüne çikarsa bu fiyat artacak.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    spk yönetmeliğinde satış döviz cinsinden yapılmış ise anlaşmanın yapıldığı günde merkez bankası alış kuru baz alınır.ve devir işleminin başlayacağı günden bir gün önceki merkez bankası döviz alış kuru ilk kurdan yüksekse yüksek olan kurdan devir yapılır.Bu iki tarihe bakarak fiyat belirlenir.Şu anda devir yapılabiliyorsa fiyat sabitlenmiş demektir.Şayet yeterli orana ulaşırlarsa zorunlu devir hakkı gerçekleşir.Toplayamazlar ise çağrı fiyatını yükseltme yapabilirler.Bu konuda spk yönetmelikleri açık ve net.Yani dolar arttıkça fiyat artacak diye birşey yok.8.13 tl baz fiyat .daha düşük fiyattan devir söz konusu değil.Daha fazla bilgi için ULUSE FORUMUNDA AYNI KONU İŞLENMEKTEDİR.oRADADA DEVİRLER 20,74 DEN DEVAM EDİYOR.

6. 40 gün bekleyip 8,13 Satacağıma 8 civarına yaklaştığında satarım düşünmem.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür,al sat tut tavsiyesi değildir.

7. Nihayet satma hakkını kullanan bir babayiğit çıktı.

8.  Alıntı Originally Posted by zar Yazıyı Oku
    40 gün bekleyip 8,13 Satacağıma 8 civarına yaklaştığında satarım düşünmem.
    8 lirayı geçti syn zar

Sayfa 403/412 İlkİlk ... 303353393401402403404405 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •