Sayfa 257/412 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307357 ... SonSon
Arama sonucu : 3294 madde; 2,049 - 2,056 arası.

Konu: BOYP - Boyner Perakende

1. Emisyon pirimi olduğuna göre bizden değil aşağıdaki gibi paralı ortaktan yda bizden alacaklar. Ancak yeni bedelli yaptığına göre bedelsiz olabilir yada ben tam bilemiyorum bir üstat yanıtlar. benim bulduğum ekşi sözlükte aşağıdaki gibi anlatmışlar. ytd

kısaca özetleyelim/örnekleyelim;
    şirkete 10 milyon tl lazım ama sermaye artışı yapamıyorsunuz zira ortakların hepsi katılamıyor ve ortaklık yapınızı mutlaka korumak istiyorsunuz.
    %75 hisse sahibi olan ortakta para bok ve yeni yapılacak yatırımı bir an önce yapmak istiyor.
    %25 hisse sahibi olan ortak (ya da ortaklar) ise pinti/cimri/kolpa. yatırımı istiyor, destekliyor ama sadece lafla... elimi cebime atmam diyor. hadi günahını almayalım, belki durumu yoktur cidden

%75'lik ortak illa bu artışı istiyorsa şöyle yapılmalı;
    sembolik bir tutar sermaye arttırılıp, gerisi emisyon primi olarak %75'lik abiye kastırılmalıdır.
    şöyle ki;
    %75'lik ortak 75 tl sermaye artışı yapar ve 9.999.900 tl emisyon primi öder. (bkz: haşırt)
    %25'lik ortak ise 25 tl sermaye artışı yapar. (bkz: tilki) (bkz: çakal) (bkz: kolpa) (bkz: pinti)
    toplam 100 tl sermaye artışı olmuş ama yandan da babalar gibi 9.999.900 tl'lik emisyon primi oluşmuştur.

böylelikle ne oldu; ortaklık yapıları değişmedi ama şirkete gereken nakit aşılanmış oldu.
    eskiden aslan parçası ticaret sicili izin vermezdi ama nihayet gevşemişler bu konuda; negatif özkaynaklı şirketler de pozitif özkaynağa dönmek için bu numarayı çekebilirler.

son olarak yazalım, karışıklık olmasın, çok ufak da olsa sermaye artışı yapmak lazım, sadece emisyon primini bir ortağa kaktıralım diyerek olmaz bu iş, illa ki sermaye artışı eşliğinde yapılmalıdır.

2. AHADA BEYMEN halka arz oluyor belkide bir faydası olur bize!!
    UYANDIR BOLLAŞTIR KISMETİMİ YA RAB BELKİ BU SON NEFESİM

3. Bizdeki spek tam o çocukğu pintinin TEK’i

Tavan bekliyorduk ama fisss
    Oğlun güder,hatun sağarsa koyun olur...Türk atasözü

5.  Alıntı Originally Posted by alkan63 Yazıyı Oku
    Boyp iyi silkelemiş Ky bıkmış gitmiş ama Dip seviyeler buralardır. 8.21 altı kapanış kesin stoptur. RSI uyumsuzluğu da bayadır sürüyor.

Benim Ta Asla yatırım tavsiyesi değildir sadece hayal ürünümdür.
    10 gün önce paylaşmıştım. Kar satışları gelecektir. YTD

6. Bu arada çıkıp kozala girmiştim yüzde 13 kazanıp tekrar boyp geldim. Alış 9:82 beklentim 16 bakalım nasip var mı. Yoksa yine bizi terse mi yatıracak. Şu an sıfır dan girmiş gibi oldu.

MI 5s Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by alkan63 Yazıyı Oku
    10 gün önce paylaşmıştım. Kar satışları gelecektir. YTD
    Ne kadar yükseldi ki kar satışları gelsin..
    Zarardan kurtulacak şirket haber çok güzel bence
    Oğlun güder,hatun sağarsa koyun olur...Türk atasözü

8.  Alıntı Originally Posted by enigma Yazıyı Oku
    Ne kadar yükseldi ki kar satışları gelsin..
    Zarardan kurtulacak şirket haber çok güzel bence
    Enigma boyp da ky nin olmadığını sen ben biliyoruz arkadaş bilmiyordur. Barış Tansever le İstanbul portföy var bir tek.

MI 5s Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 257/412 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307357 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •