Sayfa 899/1009 İlkİlk ... 399799849889897898899900901909949999 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 7,185 - 7,192 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by banucann Yazıyı Oku
    şöyle yapalım, 20-09-2017 tarihi başlangıç olarak. 3.6158 ortalama ile fiziki DOLAR istifine başlamış bulunuyorum. fiziki altın istifi ortalamam 117 TRY/GRAM.. Dolarda yükseliş kacinilmaz... fiziki altın istifine ara verdim. 9 yillik istif yeter, 9 yilda ömrümüz varsa. dolar istifleyecegim. cash. dolar
    Fiziki altın istiflemenizi anlarım da..fiziki dolar biraz farklı..şu an ABD'de tüketici enflasyonu yıllık 2,23..bu resmi olanı, günlük hayatta biraz daha yüksek olabilir..

Tamam dolar güçlenebilir, bunda da sıkıntı yok ama nihayetinde bu kadar borcun eritilebilmesi için globalde enflasyonu bir şekilde yaratmak zorundalar..yani fiziki dolar tutmak zor bir konu..tabiki siz bilirsiniz, yazım sadece bilgi amaçlıdır..

Not olarak ekliyeyim: dolar faizi , altın enflasyonu gördümü şımarır...

2. 10 yıllık süre bile aynı.......

Aynı habere göre, Türkiye Varlık Fonu'nun, Çin bankası ICBC'den 5 milyarlık kredi istediği belirtildi. Konuyla alakalı bir kaynak, Türkiye Varlık Fonu Başkanı Himmet Karadağ ve yönetim kurulu üyesi Yiğit Bulut'un, ICBC Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen ile 4 Ekim'de İstanbul'da 10 yıllık kredi üzerine görüştüğünü söyledi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,408
     Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Niye doğru olmasın ? Neresinde yanlışlık var ki ? Siz varlık fonununu Türkiye için ve bizi yönetler için ne anlama geldiğini anlamamışınız derim. 15 yıldır Türk Telekomdan Tüpraşa tüm ülke varlıklarını hatta oda yetmedi ülke topraklarını satan vatan evlatları için varlık fonu demek yenilecek ülke varlığı demektir.
    Umut abi kızma ...ben doğru değil demedim..sadece felaket olacağını belirtmek istedim.sn.rxpu zaten dürüst ve sağlam bilgileri olan çok saygı duyduğum biri..yanlış anlaşılmasın.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Umut abi kızma ...ben doğru değil demedim..sadece felaket olacağını belirtmek istedim.sn.rxpu zaten dürüst ve sağlam bilgileri olan çok saygı duyduğum biri..yanlış anlaşılmasın.

Yok katiyen sizi yanlış anlamadım ben sizin ironi`nize karşılık yazdım. Sizi alıntılamam bundan dolayı... Saygılar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,408
     Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Yok katiyen sizi yanlış anlamadım ben sizin ironi`nize karşılık yazdım. Sizi alıntılamam bundan dolayı... Saygılar
    Umutabi bende saygılarımı sunarım.

Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    10 yıllık süre bile aynı.......

Aynı habere göre, Türkiye Varlık Fonu'nun, Çin bankası ICBC'den 5 milyarlık kredi istediği belirtildi. Konuyla alakalı bir kaynak, Türkiye Varlık Fonu Başkanı Himmet Karadağ ve yönetim kurulu üyesi Yiğit Bulut'un, ICBC Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen ile 4 Ekim'de İstanbul'da 10 yıllık kredi üzerine görüştüğünü söyledi.
    Sonrada niye fiziki altin topluyorsunuz sisteme surun deniyor. Nasil sureyim sisteme olan uc bes akcemiz de peskes mi cekilsin. Degerini enflasyona karsi altin kadar koruyan hangi akce var

TEB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Canevi, faizlere dışarıdan müdahalenin faydalı olmayacağını belirtti.

Canevi, "Faiz bir sonuçtur. Enflasyon düşmediği sürece faizler düşmez. Faizlere dışarıdan müdahalenin faydalı olacağını sanmıyorum. KGF, esnaf kredilerinde Halkbankası'na verilen destek gibi özel teşvikler vermek suretiyle belli sektörleri destekleyecek faiz sübvansiyonu yapılabiliyor ama genel olarak faiz seviyesini düzenleyen enflasyon oranıdır. Türkiye'de enflasyon oranıyla mücadele başarılı olursa faiz kendiliğinden düşecektir" diye konuştu.
    Ne diyorsuuuuuuun..faiz bir sonuçmuş..

Sen reisten iyimi bileceksin, faiz bir sebeptir..yakar walla......

8.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Ne diyorsuuuuuuun..faiz bir sonuçmuş..

Sen reisten iyimi bileceksin, faiz bir sebeptir..yakar walla......
    Aslında politikacıya da hak vermek lazım şöyle ki, Aslında faiz bir cezadır. Yüksek faiz ekonomik sistemin yaptığınız yanlışlar sonucu size daha yüksek bir ceza kesmesidir. Durum böyle olunca politikacı bu durumu halka yansıtmanın bir formülünü bulmalıdır. Eğer faizin cezai bir sonuç olduğu savını kabullenirse bunu halka anlatamaz. Zira halk o zaman kendisine soracaktır faiz bir cezai sonuç ise bu cezayı üstümüze yükleyecek ne yanlışlar yaptın diye.

Politikacılarda bu algıdan sıyrılmanın yolunu faizi bir sebep olarak kurgulayarak bulabilirler. Zira bu kurgulama özellikle muhafazakar kesimin faiz hassasiyetinden dolayı kabul görecektir. Hiç bir zaman politikacıların gerçeği bilmediği fikrine kapılmamalıyız. Sadece halka neyin gerçek olduğunu anlattıkları dil ile kendilerinin de zaten bildiği doğruların aynı olmasını beklememeliyiz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 899/1009 İlkİlk ... 399799849889897898899900901909949999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •