Sayfa 1009/1009 İlkİlk ... 9509909959999100710081009
Arama sonucu : 8072 madde; 8,065 - 8,072 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by MESUTK Yazıyı Oku
    orta vadede dolar kalacağım.

daha bu düşer çıkar vs vs vs

ama dxy eğer yukarı yönlü büyük bir hareket başlatır ise ve biz bu kırılganlıkta olur isek pek hoş olmaz gibi.

bir de kısa vade trade edebilen ve başarılı olan arkadaşlar bu süreçte epey ekmek yer.
    Sayın Üye,geçtiğimiz 6 aylık dönemde bir iki ufak deneme yapmış ve bir miktar para kazanmıştım,ama bu süreçte pozisyon değiştirmek çok tehlikeli olabilir diye düşünüyorum..YTD..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    dolarin yukselisi ile getirdigi kazanc orantisi onemli olan..hala bazilarinin maliyetine bile anca gelmistir bekledikleri zaman ve zarar arti sagliklarindan da gitmistir..elde oyle firsatlar vardi ki ; 3.40 altina kirdiginda 3.25 e degmesi isten bile degildi lakin jolelinin kafa o kadar calisabildi veya oyle olmasini istediler orasi muallak..
    gelelim mevzuya; dolar yatirim araci degildir cunku getirisi azdir lakin bekledikten sonra zarar etmezsin (ihtiyar isi; babamda 2.65 den 13 k dolar, 3 ten 10 k avro var) bu meshur hareketini yaptiginda yalvardim sat diye, yok satmam dedi, tum krizleri yasamis bizimki
    yazdigim yorumlar veya nereye yazdigim gozukuyor, bntas diye bi firma var, oraya bi girdi yazmisim, 2.43 calisiyordu bntas.. -gecen hafta-
    su an 3.10
    3.40 dan dolar alip 3.80 den satacaksin yuzde 10 anca alacaksin, o kadar zahmete degmiyor..
    ayrica bi yakalandin mi semsiyeyi aciyorlar sonra daha kapanmiyor..
    haa olur elinde 100 k veya 1m dolar anlarim lakin 10k 15 k dolar alip bi sey kazanamiyorsun..
    su aralar yine tam gaz felaket tellaligi yapiliyor, 1.5 ay onceden fark ne.? bi fark yok, bu abd imis ab imis alayi kopek dovusu..3.6610 dan almistim en son dolari 3.74 sattim ; 8 kademe..10 k al sat yapsam 800 tl ver 100 tl sini bankaya kalan 700..
    kazanc /risk orani sacma sapan geldi yatmadi aklima..
    10 k dolari mevduat yapip bankaya koysam o da verir ayda 400 civari, 300 tl icin ne ugrasacaksin dedi ic ses..
    buralara dikkat edin, dolarda yukselis kacinilmazcilardan power en son 3.40 altina geldiginde topuklamisti burdan, ona gore alin..
    ytd
    Bir tek şey söyleyeceğim...

Öyle bir hisse işaret edip de şuradan şuraya geldi demekle olmuyor...

bntas'a 150.000 dolar koyabilir misin?

Koyarsan çıkabilir misin?

bilmem kaç lot almakla aynı şey değil servetini dolara yatırmak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Burada dolarını sattıktan sonra, dolara yatırımın yanlışlığını savunmaya soyunmak doğru değil.

Biz dolar tercihimizin nedenini kaç defa yazdık.

İhtiyar tip yatırım olabilir.

Gençliğimde neler, ne delilikler yaptığımı yazsam roman olur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Nasreddin Hoca kırkından sonra san çalmaya başlamış.

Kulak yok, kabiliyet yok hoca yok.

Sabahtan akşama kadar sapının bir yerinden tuttuğu sana darbeler atar, türkü söyle gibi yaparmış.

Karısı bu eziyetten bizar..

- Hoca demiş saz ustaları çalarken sol elinin parmakları sazın sapı üstünde gidip geliyor. Oysa sen hiç oynatmıyorsun.

Hoca bu hemen yapıştırmış..

- Hanım hanım...Onlar benim tuttuğum yeri arıyorlar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    İhtiyar olabilirim ama hesabım iyidir...

24 ünde vadesi gelen döviz hesabımın bugün itibariyle artısı, aynı para TL de olsaydı tam üç aylık faizi.

Neyi küçümsüyoruz anlayamadım?...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Savaş Bey en son yazın burada...

İki gün önceydi.

Yapma...

Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    Siz teknikten ayrilmayin dostlar burda ufurukcu cok stoplara kesin bagli kalin ve kesinlikle kapali piyasalarda islem yapmayin..hemen ucmaz bu meret adamlar bogazina kadar bistte malda oyle kacip gitmek eskidenmis, hadi iyi geceler..
    3.7450
    Bu noktaya dikkat..ytd

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bir tek şey söyleyeceğim...

Öyle bir hisse işaret edip de şuradan şuraya geldi demekle olmuyor...

bntas'a 150.000 dolar koyabilir misin?

Koyarsan çıkabilir misin?

bilmem kaç lot almakla aynı şey değil servetini dolara yatırmak.
    Cin bankasi 100 k lot alabiliyorsa vardir bi bildigi dedim.. belki galip aliyordur icb ustunden kim bilir.?
    150 k nakitim yok su an olursa ne yapardim diye dusundum yinede dolar almazdim, cunku bu film daha once oynadi..meral az daha palazlansin bakariz duruma derdim..ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,577
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Sayfa 1009/1009 İlkİlk ... 9509909959999100710081009

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •