Sayfa 49/1009 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 385 - 392 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    GÜNEŞE ATEŞ EDENLERİN DİYARI
    Gönderi
    1,151
    An itibariyle $$ 3.6364
    KUMARI HER ZAMAN OYNATAN KAZANIR ! KAZANMANIN ANAHTARI iSE MASADAN ZAMANINDA KALKMAK İLE MÜMKÜNDÜR !!!

2.  Alıntı Originally Posted by ROULETTE Yazıyı Oku
    An itibariyle $$ 3.6364
    50 kuruş olacak demedi demeyin.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

Alıntı Originally Posted by sermo Yazıyı Oku
    Sayın Enki,

Yellen teyze çaktırmadan bir numaralar çeviriyormuş.

Mealini sizden rica etsek. Amacı ne?

Bizi öpmek ise sorun yok. Dövmesinde.

As such, I think Ms. Yellen’s “running quietly in the background” scenario would be possible even if the fiscal deficit were effectively doubled as long as the majority of bond market participants remained unaware of it.

https://ftalphaville.ft.com/2017/07/...body-about-it/
    Merhabalar Sn.Sermo..

Kayıt istediğinden yazıyı okuyamadım ama yazdıklarınızdan bond pazarındakilere çaktırmadan FED'in bütçe açığını arttıracak bir uygulama peşinde olduğunu anladım..bildiğim kadarıyla FED'in bütçe açığını arttırmak gibi bir faaliyeti yada yetkisi olamaz..isterseniz bu durumu birde Sn. DowJones'a sorun..

Fakat FED için ''no way out'' gözüküyor..

Aşağıdaki grafiğe göre FED'in sıkılaştırması çok iyi gelir..

Yellen'den seçmeler: Washington Washington duy sesimizi..

4. ''Dört Arap ülkesi Katar'a yeni yaptırımlar uygulayacak''

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-40527745

anlaşılan kırk katır mı ?
    kırk satır mı ?

''Tarzan zorda ''
    Tekniğe inanma,Tekniksiz kalma.

Fed'in Yönetim Kurulu Üyesi Powell, "Konut finansmanındaki mevcut durum bugün rahat görünebilir ancak sürdürülebilir değil" dedi

ABD Merkez Bankası (Fed) Yönetim Kurulu Üyesi Jerome Powell, ülkedeki konut finansmanı sisteminin vergi mükellefleri için risk teşkil etmeye devam ettiğini söyledi.

Powell, Washington merkezli düşünce kuruluşu American Enterprise Institute'da düzenlenen "Konut Finansmanı Reformu" temalı konferansta konuştu.

Konut finansmanında yaklaşık 10 yıl önce yaşanan 2007-2008 finansal krizine yol açan risklerin hala sürdüğünü belirten Powell, "Konut finansmanındaki mevcut durum bugün rahat görünebilir ancak sürdürülebilir değil" dedi.

Powell, federal hükümetin konut finansmanında şu an finansal kriz öncesine kıyasla daha fazla role sahip olduğuna işaret ederken, şunları kaydetti:

"Yeni konut kredilerinin büyük çoğunluğu, federal hükümetin desteğiyle yüksek derecede menkulleşmenin yaşandığı bir piyasada çıkarılıyor. Bu durum bizi hem vergi mükelleflerine potansiyel yükümlülük hem de sistematik risklerle birlikte bırakıyor. Eski sistemin çökmesinden doğru dersleri çıkarmamız önem taşıyor."

Konut finansmanı sisteminin acilen reforma ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Powell, federal hükümetin finansal krizin ardından ABD'li mükelleflerin ödediği vergileri kullanarak kamulaştırdığı Fannie Mae ve Freddie Mac adlı kuruluşların statülerinin yeniden ele alınması gerektiğine işaret etti.

Fed'in Yönetim Kurulu Üyesi Jerome Powell, "gelecek birkaç yılın, konut finansmanına ilişkin kritik reformları gerçekleştirmek için son fırsat olabileceğini ve bu fırsatın kaçırılmasının geçmişte yaşanan hataların tekrar edilmesiyle sonuçlanabileceğini" sözlerine ekledi.
    Demek ki çok fazla değişen bir şey yok..-ceğiz-cağız derken bu işler hal yol olmalı, yoksa..

Birde benim anladığım yeni düzende faiz arttırmak sıkılaştırma değilmiş..

yoksa...

Washington Washington duy sesimizi..

Fed's Fischer says US government should boost 'dismal' productivity growth

http://www.cnbc.com/2017/07/06/feds-...ty-growth.html

7. Dolar yükseliş trendinde, altında öyle. SP & Nasdaq, dow gibi önemli borsalar fena çizilmiş, avrupa desen o da öyle. Msci turkey 3 gündür eksi gösteriyor, korku endeksi yüzde 15 fırlamış. Avrupa birliği müzakereyi askıya almış. Katar sorunu... Ama borsamız hacı yatmaz gibi ula jöleli bunun altından çıksa çıksa ancak senin gibi aklı üç kağıda çalışan biri çıkar. Bir şeytanlıklar dönüyor gibi anlayamadım, anlayan varsa, sohbet edebiliriz

Bugün yine istihdam verisi..en az 2-3 yıldır kitlediler milleti bu istihdam verisine..zaten öyle yada böyle(resmi olarak) istihdam hedefine varıldı değil mi?

Peki ya enflasyon, peki ya ücret artışları(wage growth) ve hatta yukarıdaki ''productivity growth''..

Düşük enflasyon ekonomide cansızlık demek..cansız ekonomilerde faiz artışları iyi gider, değil mi?

Ya ücret artışlarının yetersiz olması..o zaman kim harcamaları arttıracakta ekonomi büyüyecek..hatta faizleri arttırda millet yemeden içmeden kesilsin değil mi?

Neyse gerçekler ayrı, rüzgarın yönü ayrı..izlemeye devam..o yüzden YTD..

Daha ortada fol yok, yumurta yok..MB'larının açıklamalarıyla ortalık karıştı..mini, hatta minicik kriz uyartımları bunlar..birde gerçeleşmeler başlasa..

The recent turmoil in bonds offers a good example of what's to come as the global economy recovers and central bankers curb stimulus.

Sayfa 49/1009 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •