Sayfa 694/1009 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 5,545 - 5,552 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. dostum
    *
    kerkük musul u ülke topraklarına katıp petrol sahibi zorla olsakta şu an trollerin dillendirdiği şekilde ne olur ?
    *
    ambargo yersin o rakamlar mümkün değil.
    *
    ülke toprağını genişletmeden hazine mi bulacağız bütçe rakamları borç rakamları meydanda.
    *
    gökten melek hazine mi indirecek ?
    *
    bu kuru 3.53 indirebilmek için hem faiz hem vatandaş hem kurumlar hem devlet döviz alacaklarını tl ye çevirdi kamu kurumları ve şirketlere ellerindeki dövizi sattırdı. ihracatcıya 3.53 kur rakamından tl döviz kredisi ödeme getirdi.
    *
    şimdi reel analizi bir kenara koyup çizgi çekip ha 2.90 orda
    *
    malesef bu şekil katılamıyorum
    *
    üzgünüm.

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    FED ne dedi ,bilanço küçülecek faizlerde artacak...........Bu da dolar indexi yukarı taşır....Mevcut pozisyonlar faizleri içerse de bilanço küçülmeyi içermemektedir.........O da fiyatlanırsa bana göre Dolar/TL de en kötü senaryom 2 li tepedir.... Belki millete kitlemek için 4.0x leri gösterirler.............
    ECB, ABD gibi ''taper'' yapmadıktan sonra bence 4'ü görmesi zor ama..

Bugün Trump vergi reformunu açıklayacaktı..şu ana kadar ses yok..olumlu karşılanır, hatta bir süre sonra yasalaşabilirse, şirketlere vergi indiriminden 2.5 trilyon dolar civarında bir miktarın ABD'ye dönmesi bekleniyor..buda DXY açısından olumlu ve henüz fiyatlarda yok sanırım..

3. cevap için teşekkür.

casaubon hocanın sistemini bilen vardır mutlaka.

haftalık grafiklerde 69 ho civarı genelde dip olmuş.

bazen biraz altına sarkmış.

şimdi 3.38 civarından geçiyor.

geçmişe göre dibe yakınız.

geleceği ise bekleyip göreceğiz.

4.  Alıntı Originally Posted by Omerva Yazıyı Oku
    Sn derinlikler şu işi bana öğret nolur....
    Hazır bakmışken birde LIDFA ya bakıp topigine yapıştırirsan Benden hayır duası da alırsın bilesin
    5.45 üzeri güvenli bölge..

5.  Alıntı Originally Posted by derinlikler Yazıyı Oku
    3.5560 üzerinde kaldıkça eli mahkum gidecek zaten.3.5885 ilk direnç şu an.

6. Salınan vergiler ile bütçe açığı %3 ten %2 ye iniyor gibi gözüküyor. Şimdi bütçe açığının %2 ye düşmesi dolar için aslında frenleyici bir unsur olmaz mı?. Burada çelişkiye düştüm.
    Tamam bugün açıklanan vergiler acı reçete ama acı reçeteyi içenler için acı, sonuçları açısından acaba o kadar kötü mü?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Salınan vergiler ile bütçe açığı %3 ten %2 ye iniyor gibi gözüküyor. Şimdi bütçe açığının %2 ye düşmesi dolar için aslında frenleyici bir unsur olmaz mı?. Burada çelişkiye düştüm.
    Tamam bugün açıklanan vergiler acı reçete ama acı reçeteyi içenler için acı, sonuçları açısından acaba o kadar kötü mü?
    O zaman her zorda kalınınca vergi salınacağı düşünülebilir..ancak bir noktada vergilerin büyümeyi frenlediğini düşünürsek..ciddi borç yükü yapan kesimlerin borçlarını ödeyememe sorunu çıkar?..yine büyüyemeyince vergi toplanamaz olur..bütçe açığı yine artar..bu durumda dolar ne olur..

8. Vergi artışı=biz yedik hesabı siz ödeyin demektir....
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Sayfa 694/1009 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •