Sayfa 128/322 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228 ... SonSon
Arama sonucu : 2575 madde; 1,017 - 1,024 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

Alıntı Originally Posted by akturus Yazıyı Oku
    Dediğiniz doğru olmalı Sn RLC44. Mesela daha yeni kasko yaptırdım 870 TL civarına ama 2000 liranın üzerinde teklif veren bir sürü şirket vardı. Bir de daha önce yüzde yüz kusurlu kaza yapınca kasko primi 2000 liraları geçmişti. Aynı araca riskli sürücü ise şirketler daha yüksek prim istiyor. Yani kaskoda tamamen serbestlik esas.
    Allianz ile yapıyorum ev araba dask zorınlu trafik herşeyi bitince adaya geçeceğim.yapay zekadan teklif alacağım ve yaotoracağım. Bir borsacı yatırım yaptığı şirkete parasını kaptırır

2.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Sn.diproyal yolladığınız linki bir daha okudum. Biliyorsunuz sigortacılık anlamak çok çok zor
    Devlet diyorki sigorta şirketlerini güçlendirmek için. KMTZTS KARAYOLLARI MOTORLU TAŞITLAR ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI yani herkeein mecbur olduğu zorunlu teafik için zam oranını 2021 için aylık yüzde 1 zamma çıkarıyor, şu an yüzde 0.75! Ayrıca yapabileceğin zorunlu trafik sigortasını özsermayenin 4 katından 5 katına çıkarıyor. Ve diyorki dışardan kaynak getir 5 katı daha ekleyip sana zorunlu trafik sigortası yaptırıcam.
    Ama burda başka diğer hiçbir kasko türü için şu zam yapabilirsin demiyor.özel kaskom, sağlık kaskom, ev kaskom, dask , tamamlayıcı sağlık vs. İçin sigortaya şu zammı yapabilirsin demiyor. Devlet diyorki piyasadaki nerdeyse 20 milyon araç zorunlu trafik sigortası yapacak, ben bunu aranızda özsermayenize göre pay edecemki adaletsizlik olmasın, ha git dışardan para getir onunda 5 katını limit vericem zorunlu sigorta için. Ve her ay yüzde 1 zam yap, izin var bence olay sadece bu, özel kasko demiyor
    Dikkatinize sunarım, sizlerde okuyun, ben öyle anladım, yanlışım varsa düzeltin.
    Yoksa geçen sene sıfırı 150 bin olan arabaya 1500 tl kasko varken aynı araba şimdi 250 bin yüzde 1 12 aydan yüzde 12 1630 tl ye 250 bin kasko yapsa hepsi batar. Kişisel kaskolar dahil değil, primlerimiz önümüzdeki süreçte deli artacak bence.
     Alıntı Originally Posted by akturus Yazıyı Oku
    Dediğiniz doğru olmalı Sn RLC44. Mesela daha yeni kasko yaptırdım 870 TL civarına ama 2000 liranın üzerinde teklif veren bir sürü şirket vardı. Bir de daha önce yüzde yüz kusurlu kaza yapınca kasko primi 2000 liraları geçmişti. Aynı araca riskli sürücü ise şirketler daha yüksek prim istiyor. Yani kaskoda tamamen serbestlik esas.
    Sn. RLC44 ve akturus,

Gönderdiğim link trafik sigortasında karşı taraf sorumluluğu için uygulanan fiyatlardır. Dediğiniz gibi kasko farklı trafik sigortası farklıdır. Orada yanlış ifade ettiysem özür dilerim. Sn akturus'un dediği doğrudur. Hepimiz bir birimizden öğreniyoruz.

Ak sigorta yatırımcı sunumunda geçen "Motor Third Party Liability" sigortası fiyatına kamu müdahale ediyor. Ancak "Motor Own Damage Gross" (kasko) kısmına müdahale etmiyor.

Motor Third Party Liability prim üretimi yıllık %12 büyümüş.
    Motor Own Damage Gross prim üretimi yıllık %25 büyümüş.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. RLC44 ve akturus,

Gönderdiğim link trafik sigortasında karşı taraf sorumluluğu için uygulanan fiyatlardır. Dediğiniz gibi kasko farklı trafik sigortası farklıdır. Orada yanlış ifade ettiysem özür dilerim. Sn akturus'un dediği doğrudur. Hepimiz bir birimizden öğreniyoruz.

Ak sigorta yatırımcı sunumunda geçen "Motor Third Party Liability" sigortası fiyatına kamu müdahale ediyor. Ancak "Motor Own Damage Gross" (kasko) kısmına müdahale etmiyor.

Motor Third Party Liability prim üretimi yıllık %12 büyümüş.
    Motor Own Damage Gross prim üretimi yıllık %25 büyümüş.
    Aman kasko büyüsün. Bu fiyatlarla trafik sigortasında kar etmek zor. Yüzde 1 artış da hem dolar hem enflasyon artışının çok altında kalır. Yüzde 3 olursa gerçek enflasyon ve kur artışına ancak yetişir.

4. Kasko büyümek zorunda araç kasko bedelleri ve parça servis giderleri de ciddi büyüme gösteriyor, benim odagim prim poliçe yani müşteri bazında büyümede ki buda son çeyrekte daha da artacaktır, fiat ile özel anlaşması var fiat akıllı yol arkadaşım sistemi,zaten 250 bin ve üzeri araç alım satım zayıf asıl alımın yogun olduğu bölümde aktif olmaları olumlu ak sigorta açısından, bunların hisse fiyatına yansıması daha yavaş olabilir ama pandeminin işleri kotulestirmedigi hatta iyileştirdiği görüldü 2.ceyrekte, bu nedenle defansif bir hisse görünümünde son çeyreğe girerken

Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    Kasko büyümek zorunda araç kasko bedelleri ve parça servis giderleri de ciddi büyüme gösteriyor, benim odagim prim poliçe yani müşteri bazında büyümede ki buda son çeyrekte daha da artacaktır, fiat ile özel anlaşması var fiat akıllı yol arkadaşım sistemi,zaten 250 bin ve üzeri araç alım satım zayıf asıl alımın yogun olduğu bölümde aktif olmaları olumlu ak sigorta açısından, bunların hisse fiyatına yansıması daha yavaş olabilir ama pandeminin işleri kotulestirmedigi hatta iyileştirdiği görüldü 2.ceyrekte, bu nedenle defansif bir hisse görünümünde son çeyreğe girerken
    Aynen sn alikkk bir arkadaşım hayıflanıyordu keşke geçen sene egea 78 binken alaydım diye şimdi 120 bin filan olmuş dedi, alacam inşallah dedi. Alım gücü bitik ne yazıkki, 2 donanım hele almansa 250 bin den başlıyor, passat en düşük model bile 340 bin olmuş.
    Son çeyrek a1 telekonferans notlarından 100 milyon finansal kar bekleniyordu. Diproyalın attığı linkten 3.q 20 milyon teknik kar vardı. İkisi bi total 10 m artsa 130 milyon son çeyrek beklentim var. 477 m ile kapatırız hadi olsun 475 diyelim. Hisse başı 1.55 tl net kar eder. Fk mız 4.52 olur 7.02den.

6. Arkadaşlar, araç fiyatlarının aşırı derecede yükselmiş olması sigorta şirketi için aslında risk teşkil etmiyor mu? Zira önceden 100.000 TL lik bir riski üstlenirken şimdi aynı araç için 200-250 bin TL lik risk altına girilecek. Her ne kadar tahsil edilen kasko primi de artıyor olsa da, oradaki riski kompanse eder mi emin değilim? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

7. Aksigorta nin borcu var mi yok mu? Bilenler yesillendirirse burayi sevinirim

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, araç fiyatlarının aşırı derecede yükselmiş olması sigorta şirketi için aslında risk teşkil etmiyor mu? Zira önceden 100.000 TL lik bir riski üstlenirken şimdi aynı araç için 200-250 bin TL lik risk altına girilecek. Her ne kadar tahsil edilen kasko primi de artıyor olsa da, oradaki riski kompanse eder mi emin değilim? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
    Kasko fiyatı araç fiyatı ile aynı oranda artarsa karda aynı oranda artar.havuz değişmez. Aslında araba pahalılaştığı için kaza frekans oranı düşer. İnsanlar kasko yaptırsa bile malın değeri kazalı diye düşşün istemez. Daha dikkatli kullanır. Mal biriktirme kolay değil artık. Arabaya odaklanıyoruz ama tamalayıcı sağlık, ev kaskoları vs. Geliri çok yüksek kar yazan branşlar. Sitede oturuyorum. Ne bileyim birisi tüpünü açık unutupta yangın çıkarmayacak vs. 50 daire var. Evim gitsin istemem. Mutlaka ev kaskomu yaparım. Benden deli para kazanırlar.
    Bunun aksağlık, tamamlayıcı trafiği, ev kaskoları, işsizlik vs. Tomarla ürünü var. Bunlar karlı branşlardır

Sayfa 128/322 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •