Sayfa 284/322 İlkİlk ... 184234274282283284285286294 ... SonSon
Arama sonucu : 2575 madde; 2,265 - 2,272 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

1. Bir arkadaşım demişti hisse en az 10 TL.eder diye, o zaman inanmamıştım, 2011 yılındaki satış tutarina bakınca ve şimdiki piyasa değerine bakınca ve 2011 deki rakama göre şu an 1/5 gibi bir değerden işlem görürken 10 TL.eder diyen arkadaşıma bu nedenle hak verdim, 10 TL.eder veya etmez ama şu kesin şimdiki piyasa değeri 150 milyon USD, 2011 yılındaki yapılan devire göre sirketin tamamı 709 milyon USD,
    Tek diyeceğim sabancı hissene sahip çik, Ageas hissene sahip çık,

Alıntı Originally Posted by BLACKM Yazıyı Oku
    Bir arkadaşım demişti hisse en az 10 TL.eder diye, o zaman inanmamıştım, 2011 yılındaki satış tutarina bakınca ve şimdiki piyasa değerine bakınca ve 2011 deki rakama göre şu an 1/5 gibi bir değerden işlem görürken 10 TL.eder diyen arkadaşıma bu nedenle hak verdim, 10 TL.eder veya etmez ama şu kesin şimdiki piyasa değeri 150 milyon USD, 2011 yılındaki yapılan devire göre sirketin tamamı 709 milyon USD,
    Tek diyeceğim sabancı hissene sahip çik, Ageas hissene sahip çık,
    Hocam sus fazla dillendirme, ne güzel topluyoruz işte ufak ufak. Elbet bunun da zamanı gelecek
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

3. Arkadaşlar bilen varsa yazabilir mi ?
    Akbank kredi başvurularında Hayat sigortası poliçesi Agesa adına.
    Aksigorta bu segmente bulaşmıyor mu yoksa Hayat poliçesi kesiyor mu.
    Kap gönderisinde ki primlere baktım kredi adı altında primler gözüküyor ve aylıkta düşüş gerçekleşmiş poliçe tutarında.
    Eğer hayat sigortası poliçesi kesiyor ise Akgrt Sabancı gurubu bilinçli olarak agesaya mı yönlendiriyor Şube poliçelerini.
    Kafamda deli sorular Agesa nın Ortağı Aksigorta nın ortağı ile aynı ama Agesa net karı çok iyi iken Akgrt son çeyrekte berbat geldi.
    Sebebi bu olabilir mi yani kredili hayat poliçeleri ? Daha önceleri Akgrt mi kesiyordu acaba kredili hayat poliçelerini.
    Bilinçli olarak Agesaya yönlendirme mi yapıldı ?

4. Akgrt yönetimini Sabancı aldı diye biliyorum Rekabet kuruluna başvurarak.
    İş bölümü parçalanması mı yaşandı acaba ? Kredili hayat poliçeleri bence pastanın büyük kısmı net kar aşamasında.
    Akbank Aksigorta ya ağırlığını vermiş olsa kredili Hayat poliçesi olarak net kar katlanması içten bile değil gibi.

5. Kar payı avansı

Alıntı Originally Posted by BLACKM Yazıyı Oku
    Bu haber 2011 yılında ait, yani Sabancı holding Ageasa Akgrt hisselerinin %31 ini 220 milyon USD ye devir etmiş, %31 I 220 milyon USD ise tamamı 709 milyon USD yapıyor o günkü tarihte, aradan 11 yıl geçmiş, şimdi bir degerleme yapılsa herhalde 1 milyar USD olabilir diye sesli düşünüyorum, şu anki piyasa değeri 150 milyon USD, la bi gidin aq, damga mi geçiyorsunuz, milleti mi öpüyorsunuz, bir arkadaş yazmış Genel kurulda 84ncü madde eklenmis, niye? Kar payı dağıtım avansı eklenmiş, yani? 2022 ve sonraki yıllardaki kar avans şeklinde verilebilir demek, ne olduda bu madde eklendi? Bencede Sabancinin yabancı ortağından yada başka yatırımcılardan talep gelmiş olabilir, 2021 yili kârinı madem dağıtamıyorsunuz o zaman bir formül bulun yeni yillarin kârlarini dağıtın bir sekilde dediler galiba, gayette mantıklı, bu kârı avans şeklinde vermeyecekse bu maddenin burada ne işi var??
    Bunlar kâr payı dağıtım avansi verecekler gibime geliyor, ama ne zaman belli olmaz, yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir,
    Yukarıdaki yazıyı ben yazmıştım bu firma 1960 kuruldu 62 yıl sonra birden kar payı avansı maddesi şirket tüzüğüne eklenince dikkatimi çekmişti saygılar

6. Yapı kredi ilk çeyrek tahminini paylaşmış...

CPH1951 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Vesbe bundan gerideydi şimdi 10 lira oldu, bu kağıdın bölündüğünü hesaba katarsak 5 lira olması büyük fantezi gibi.Gelmiş geçmiş olsun.

8. Foreks haber ankete göre 120 milyon zarar.....doğru tahmin mi bu ya,yönetim ne yapmaya çalışıyordur acaba !!

CPH1951 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 284/322 İlkİlk ... 184234274282283284285286294 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •