Sayfa 464/464 İlkİlk ... 364414454462463464
Arama sonucu : 3711 madde; 3,705 - 3,711 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

Beyefendi

1) fiziki altin aliminin, BES"teki altin fon alimindan daha fazla getirisi var dedi: Aksini ornek olarak gosterdim. Allianzi takip ettigim icin elimde ovar. Eminim diger altin fonlari da, fiziki altin yatirimindan getirisi iyidir.

- tarihleri degistirerek, grafik vs atti. Beyefendinin gosterdigi tarihleri baz alarak, fonun getirisine baktim. Yine daha iyi idi fon. Bu sefer de "vay efendim stopaj var, vay afendim 10 sene durman lazim 56 yasina glemen laizm" vs ye cevirdi.

2) Sen BES"te parani eritmeye devam et dedi. BES portfoyumun getirisini gosterdim. 18% yiliik getiirm var dedim

- Vay efendim 18% lik dolar cinsi getiri TR'de bir sey ifade etmez, enflasyon cok daha fazla dedi.

3) TR'de yatirim yapilabilecek turlerden birinin de vadesine kadar tutarsan eurobon yatirimi yazdi. CDS en tepedeyken alsan eurobondu 10% getirin var dedim. 18% lik getiriden az dedim.

-bu seferde, CDS ler asagi inince satip, getirisini katladigini iddia etti

4) TR enflasyonunu yenemedigime karsit ornek olarak, gittim 1 ocak 2014 yilindaki araba fiyatini buldum, hesap kitap yaptim. o gunku bir araba yerine su an 2.67 araba alabiliyorum dedim(Reel Getiri)

Bakalim ne gelecek simdi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,391
    Anlamıyorsun kardeşim anlamıyorsun...... eurobond alınırkende satılırkende iyi bir planlama ile bu ülkede muazzam kar edebilirsin..edenleride gördüm... işim buydu çünkü...ama sana anlatamıyorum... sanal bir getirin var.... dolar yükseldiğinde bu dolar bazlı getirin sanal olabilir... 56 yaşına gelince %5 stopaj kesintin olacak, diğer kesintilerle bu %10 olması muhtemel..önce çıkarsan durum daha da vahim... Ha Yatırım yapamayan için güzel enstrüman..Ama işi biraz bilenler için gerek yok diyorum.. Sen sırarla şöyle böyle diyorsun.

NE HALİN VARSA GÖR..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Seni muhatap almak yanlış....yanlış benim yani.....Enflasyonu araba fiyatları ile ölçen adama ne diyeceksinki..neyse ortam seviyesi iyice düşecek..değmez.. herkese bol kazançlar.sürçü lisan ettiysek affola..
    ))))

araba fiyatinin icinde 1000lerce farkli tedarikcinin, 100 lerce farkli endustrinin girdisi var. Hatta devletin koydugu vergiler bile var.
    Gayet de iyi bir ornek araba enflasyon olcumlemesi icin.

Soyleyin d eonla olcelim.

Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku

4) TR enflasyonunu yenemedigime karsit ornek olarak, gittim 1 ocak 2014 yilindaki araba fiyatini buldum, hesap kitap yaptim. o gunku bir araba yerine su an 2.67 araba alabiliyorum dedim(Reel Getiri)

Bakalim ne gelecek simdi?

Arba fiyatinin, enflasyon olcumlemesi icin iyi bir ornek olmadigi geldi

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Anlamıyorsun kardeşim anlamıyorsun...... eurobond alınırkende satılırkende iyi bir planlama ile bu ülkede muazzam kar edebilirsin..edenleride gördüm... işim buydu çünkü...ama sana anlatamıyorum... sanal bir getirin var.... dolar yükseldiğinde bu dolar bazlı getirin sanal olabilir... 56 yaşına gelince %5 stopaj kesintin olacak, diğer kesintilerle bu %10 olması muhtemel..önce çıkarsan durum daha da vahim... Ha Yatırım yapamayan için güzel enstrüman..Ama işi biraz bilenler için gerek yok diyorum.. Sen sırarla şöyle böyle diyorsun.

NE HALİN VARSA GÖR..
    Pardon reis, biz marabalar olarak isi bilenlerden ogrenmeye calisiyoruz. Isi buymusmus.
    Ukalaya bak.

6. Arkadaşlar, bu başlık bu tarz tartışmalara uygun değil, rica ediyorum.

Her yatırım çeşidi herkese uygun olmayabilir. Ama evrensel gerçekleri de göz ardı etmeyelim. Çok da iddialı konuşmaya gerek yok. Kendimizi bile yedekleyelim. Yani 50 de çok başarılı aktif bir portföy yönetiyorken, 60 da bu başarı çok düşebilir. Bu nedenle fon ları da bilmek, yeri geldiğinde güzel fonlar seçerek de portföyde gayet tatminkar getiriye ulaşılabilir.

Bir de getiri tek başına hiç bir şey ifade etmez. 8 sene önce hasbelkader sasa ve hektaş alıp tutan adam portföyünü 6 sene de dolar bazında 40 a katladı, ama son iki senede de 4 te birine indi. Yani 6 senede efsane sonuç alan 40 a katlayan, 8 senede 10 a katlamış be iyi bir getiri de kalmış oldu. Belki 8 sene daha tutsa vasat bir getiriye düşmüş olacak.

Bazen dolar bazlı yıllık %20 getiri, %50 getiriden daha değerli olur benim için(alınan risk ve getirinin istikrarla devam etme durumu). Bunu son 6 yılda yıllık ortalama dolar bazlı %50 getirisi olan biri olarak söylüyorum. Bana 20 yıl İçin dolar bazlı %20 getiri garanti etsinler, %50 performansıma bakmam, %20 ye ok derim
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,391
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, bu başlık bu tartışmalara uygun değil, rica ediyorum.

Her yatırım çeşidi herkese uygun olmayabilir. Ama evrensel gerçekleri de göz ardı etmeyelim. Çok da iddialı konuşmaya gerek yok. Kendimizi bile yedekleyelim. Yani 50 de çok başarılı aktif bir portföy yönetiyorken, 60 da bu başarı çok düşebilir. Bu nedenle fon ları da bilmek, yeri geldiğinde güzel fonlar seçerek de portföyde gayet tatminkar getiriye ulaşılabilir.

Bir de getiri tek başına hiç bir şey ifade etmez. 8 sene önce hasbelkader sasa ve hektaş alıp tutan adam portföyünü 6 sene de dolar bazında 40 a katladı, ama son iki senede de 4 te birine indi. Yani 6 senede efsane sonuç alan 40 a katlayan, 8 senede 10 a katlamış be iyi bir getiri de kalmış oldu. Belki 8 sene daha tutsa vasat bir getiriye düşmüş olacak.

Bazen dolar bazlı yıllık %20 getiri, %50 getiriden daha değerli olur benim için(alınan risk ve getirinin istikrarla devam etme durumu). Bunu son 6 yılda dolar bazlı %50 getirisi olan biri olarak söylüyorum. Bana 20 yıl İçin dolar bazlı %20 getiri garanti etsinler, %50 performansıma bakmam, %20 ye ok derim
    Kusura bakma üstadım... Lafı fazla uzattım... Gereğide yoktu. haklısın..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 464/464 İlkİlk ... 364414454462463464

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •