Sayfa 85/214 İlkİlk ... 3575838485868795135185 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 673 - 680 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    big short

düzeltilmiş fiyattandan ibaret değil.

TV nin hesaplanma tarzında hısse fıyatı var.

Hisse fiyatı 3 ayda bir değişmiyor her gun değişiyor.

Tuşa bugun bastıgında cıkan hısse ıle yarın bastıgında cıkan hısseler değişiyor.

üstelik arada sadece 1 gunluk degısım olmasına ragmen

çünkü TV formulu fıyatla hesaplanıyor.

----human yaptıgın yontem ıyı bırsey en azından senı koruyacak bır yontem ;) umarım bu sekılde basarıya ulasırsın.
    Erhan bey,

Burada yazan kişilerin algoritmalara sahip olmadığını, repaint hakkında bilgisi olmadığını, hayatında gördüğü ilk formüle balıklama atladığını düşünmeniz komik olmuş. Tv, sadece bu başlıkta üzerinde durulan ve Dünya üzerinde test edilmemiş yada kullanılmayan bir konu değil. Tv, pazarlaması yapılacak bir konu da değil. Sizin random grafik üreten yazılımınız gibi başka ülkelerde aynı koşullarda oluşturulan portföyler istikrarlı kazançlar göstermese inanın burada anlatmaya çalışmazdım. Anlatmamda da bir karım yok. Bir platform önermiyorum, bir kurum önermiyorum, bir program önermiyorum, bir hisse de önermiyorum. Nasıl ki, oluşturulan sistemler arasında performansı ve uygulanabilirliği en yüksek olan sistemi alıp işletmeye başlıyoruz, burada da farklı ülkeler ve piyasalarda yapılan testler neticesinde performansı en yüksek ve uygulanabilir tv çıktığı için onun üzerinden gidiyoruz .

Burada kullanılan algoritma, sadece tv değil. Algoritmanın içeriği; sizin de yukarıda söylediğiniz gibi tuşa bugün basılıp liste oluşturuluyor ve önceden belirlenen periyotlarda tv kriterine göre bu işlem tekrarlanıyor. Tuşa basılıp liste elde edildikten sonra, yeni liste tarihi gelene kadar yarın yada ondan sonraki gün çıkan hisselerin hiçbir önemi yok. Tuşa basmak tanımını siz yaptığınız için kullandım, burada asla o yada bu programı kullanın demiyorum.

Şunu üstüne basa basa söylemem gerekir. 2007-2008'de Dünya'nın batmasını en son bekleyeceği firmalar silindi gitti fakat halen düzenli temettü ödemeye ve düzenli getiri sağlamaya devam eden firmalar var. Bu nedenle hisse sayısını çok düşük tutmamak gerekiyor. Bu durum, sistemlerin karlı işlem sayısının toplam işlem sayısına oranına ve k/z oranına benzetilebilir.

Herkese bol kazançlar diliyorum.
    Son düzenleme : flexy; 09-10-2017 saat: 02:30.

2. Benim portföy konuşulmuş. Ben de merakla bekliyorum sonucunu. Ama kıyasımız nedir?

Sistemi eleştirenler yerine ne koyuyor. Bu on kağıt daha iyi gidecek ve bu sebeplerden mi diyorlar?

Kısa vadede borsa sıçtı. Hangimizin sistemi başarılı bunu uzun vade göstermez mi?

Bu arada ben bahsedilen programı kullanarak kendime başka bir formül uygulamaya da başladım.

O formül ben de saklı kalsın. İlerde bir gün ömrümüz olur da başarılı olursak yazarım

O formüle göre alınan hisselerim de şunlar. Bugün başladım

Alkim
    Alka
    Anele
    Despc
    Erbos
    Petkm
    Tekfen
    Uluse
    Ereğli
    Tüpraş

Temettü ve bunu uzun süre devam ettirmeyi düşünüyorum. Temettü de disipline bağlı kalmaya niyetim yok ama bu hisselerde disiplini bozmayacağım

Temettü portföyünde yüzde 3 kar eden olursa satıp listeden elimde olmayanı ve en ucuz olanını almayı planlıyorum. Yani orda da hep malda kalacağım ama böyle kar edeni satarak. Bakalım ya nasip

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. bugün itibariyle bende denemeye başladım 10gündür deniyordum farklı şeyleri ama düşünmek istemeyerek denemeye karar verdim.

Bist100
    tv>=3
    banka, sigorta, faktoring, gyo, mkyo,
    çimento beton hariç şekilde düzenledim

hergün farklı farklı denememe rağmen hep aynı hisseleri verdi bu sistemde. bugünkü düşüşle birlikte girdim bakalım hepimiz için hayırlısı.

4. Sayın cesar ;

umarım siz ve sayın hayri71 temettü portföyünüzü yayınlamaya devam edersiniz, ama okuyucuların bu bilgileri YATIRIM KARARLARINDA KULLANMAMALARI DA ÇOK ÖNEMLİ. Sonuçta sistem bir şekilde test edilmeli, fakat bunun UZUN VADELİ BİR YATIRIM TARZI OLDUĞUNU UNUTMADAN : Daha önceleri 2000 zirvesinde başlayanlar 5 yıl, 2007 zirvesinde başlayanlar yaklaşık 3 yıl bir getiri görememişlerdi unutmayın. Belki bu zamanlar da böyle bir dönemdir kim bilir? Bu nedenle her fırsatta DİSİPLİN, SABIR VE İYİMSERLİK vurgusu yapmaya çalışıyorum. Eğer gereken sabrı, disiplini gösterebilirsek kazançlı çıkacağımızdan kuşkum yok.

"Kısa vadede borsa sıçtı" demişsiniz ; acaba hangi yatırımcı "tipi" bu piyasada ekrana bakma gereği hissetmiyordur dersiniz ? Bu bile sistemi "özümseyenler" için büyük bir ARTI sayılmaz mı?

TV-REPAİNT konusunda tecrübelerim yazılanlardan "farklı". Benim tecrübeme karşılık karşıt görüşlü arkadaşların teknik analiz-robot yazma temelli, bana göre teorik, argümanları var. Benim elimdeki örnek sayım 12 gibi az bir sayı olduğundan bir şey yazarken dikkat etmeye çalışıyorum, ama sayı 40'a yaklaştıkça daha net konuşabileceğim. Şimdilik TV yatırımında en çok UYARI AMAÇLI yazı yazan arkadaşın temettüye İNANMAMASI DA hoş bir ironi... Azıcık düşünülse olay çok net aslında, ben değişik defalar yazdım en azından ; ama sanırım yazılanlar kafalardaki düşüncelere uymayınca görmezden geliniyor ; çünkü başka türlü cevap olarak yazılan çoğu iletinin yazılmaması gerekirdi. Beyin böyle çalışıyor maalesef. Zamanla beynin nasıl çalıştığı ve önemli zaafları öğrenildikçe bu yazılanların çoğu daha doğru değerlendirilecektir diye düşünüyorum.

Topiği bugünkü aklımla açacak olsaydım linkteki gibi TV İÇERMEYEN bir formülle başlar TV'ni kendime saklardım : http://www.hisse.net/topluluk/showth...t=10089&page=2

Bol kazançlar dilerim..
    Son düzenleme : DRİZM; 09-10-2017 saat: 18:42.

5. Flexy ve DRZİM hocam

Sizce biz buraya ne için yazıyoruz programın düzgün calısmasını saglamak yanlışları varsa bunların ortaya cıkması ve dogru olan dogru calısan rasyoların kullanılması için yazıyoruz. BAKIN OKURKEN DAHİ KACIRDINIZ NE DEDİĞİMİ LÜTFEN TEKRAR OKUYUN USTTE NE YAZMISIM DOGRU CALISAN RASYOLARIN KULLANILMASI DIYORUM DIKKAT ETTİNİZMİ KULLANILMAISI YANI BEN BU PROGRAMIN DÜZGÜN BİR BİİİÇMDE KULLANILMASINI ISTEYEN TARAFTAYIM ÖNCE BUNDA BIR ANLASALIM. ADAMLAR BİR SİSTEM YAZMIŞ GAYET GÜZEL YARARLI MI YARAR SAGLAYACAK BİRŞEY O HALDE ZARARLI NOKTALARI VE YARARLI NOKTALARINI ORTAYA KOYALIM VE YARARLI KISIMLARINI KULLANALIM ZARARLI KSIIMLARIDA DÜZELTTİRELİM.

Sizce yaptıgımız şeyde KÖTÜ YANLIŞ VEYA AYKIRI NE VAR ?

Hiçbirşey yok değilmi ? Birilerini gelip yanlış olan birşeyi hep beraber ortaya koyma, doğru olan birşeyin ortaya çıkmasını sağlaması kadar iyi niyetli görülemeyecek ne var.

O halde gelin diyorum el ele verelim sistemin şurası yanlışsa insanlara diyelimki şurayı kullanmayın surası yanlış dogru olan şeyide beraber cıkaralım diyelimki şu şekilde kullanın.

Amacımız bu. Peki doğru olan şeyin ne oldugunu yanlış olan şeyin ne oldugunu nasıl anlarız.

Sorular sormalıyız ve yeterli bilimsel anlaşılabilir herkesın görebileceği şekilde kanıt sunmalıyız.

TV, FK VB fiyata bağlı değişkenlerin ne kadar getiri ürettiğini bir allahın kulu soyleyebiliyor mu ?

Kimse şu an Tv veya FK nin ne ürettiği konusunda en ufak bir fikri yok Bu size garip gelmiyormu bir insanın ne ürettiğini bilmediği bir sistemi kullanması saçma gelmiyor mu ? Söylediğim şey ciddi ciddi saçma birşey mi harbiden çok garip bir sorumu soruyorum cidden şaşırıyorum yani insanların tepkilerine.

Tv veya FK sistemi ne üretiyor şu an bilen yok Yani ıspat bazında DRZİM hocamın ben su kadar kazandım demesinin benim ve baskasının gözünde tiyo veren bir borsacıdan farkı yok. Bunu drzim hocam üstüne alınmasın dışardan biri için DRZİM hocam böyle birisi doğrumu.

Mesel bana sistemci olmak isteyenler yazıyor. İyiliklerden cok kötülüklerden bahsediyorum aslında Herşey de ıspatlı bak getiriyi burdan görürsün bak alış satış komısyonları düşünce elde şu kalır birde kayarsın elınde şu kalır. bak tüm bunlara rağmen birde tam 24 ay boyunca hiçbirşey kazanamışsın bak grafikte görüyorsun bak performansta görünüyor o kısım gördünmü hah şimdi 24 ay boyunca hiçbirşey kazanmasan bile robotcu olacak mısın ? bunu göze alıyorsan yap bu işi yok almıyorsan yapma bu işi.

Haa dur sen sormadan soyleyeyım 3,5 yıldır bu işteyim hala ana sermayemin üstüne cıkamadım. Hala daha girecekmisin bu işe hah ? diyorum. Daha ne yapayım ben ? Gerçekleri anlatmayı dürüst olmaya bayılırım. Abi gelin bu işide çözelim ne nedir cıkaralım ortaya herkes avantajınıda dezavantajınıda görsün.

Kendi yaptıgım algoritmik tradenin tam 24 ay boyunca kazandırmama ihtimalini gösteren ıspatlı bir algoritmayı teamviever üzerinden adamın bilgisayarına baglanıp gösteriyorum.

Açık ve NET KAFANIZDAN şu geçiyor erhan buranın içini dışını kurcalarsa sistemin kazandırmadıgı veya cok kötü bir sistem oldugunu çıkartacak kimse bu programı kullanmayacak bende bu programı boş yere aldıgımı anlayacagım hersey kotuye gıdecek DİYE DÜŞÜNMEYİN ÇOK VERİMLİ BİRŞEY CIKACAK BELKİDE HEM BEN INCELEMEYECEGIM KI SADECE HERŞEY ISPATA DAYALI DEĞİL Mİ O HALDE BEN KÖTÜ OLMAYAN BİRŞEYİ KÖTÜYMÜŞ GİBİ SUNAMAM CUNKU BENDEN ISPAT ISTEYECEKSINIZ.

EE O HALDE KİMSE KİMSEYİ KANDIRAMAZ KİMSE KİMSEYE CAMUR ATAMAZ KIMSE İYİ BİR PROGRAMI KÖTÜ YAPAMAZ KÖTÜ BİR PROGRAMIDA İYİ YAPMAZ HERSEY ISPATA VE DELİLE BAGLI OLACAK.

DAHA NE ?

BU HERKES İÇİN EN İYİ SEÇENEK İKEN BU KARŞITLIK NİYEEEEEEEE

GELİN DİYORUM REPAİNTİ ÇÖZELİM Kİ ÇÖZDÜK REPAİNTLİ SİSTEMİN GETİRİSİ ÖLÇÜLEMEZ BUNUN TV OLMASI FARKETMEZ. BİZİM ALGORİTMİK TARAFTADA VAR BU REPAİNT OLAYI REPAİNTLİ SİSTEM KULLANILAMIYOR. ROBOT EMİR GÖNDEREMİYOR CUNKU SİSTEM GEÇMİŞE EMİR GÖNDERMEYE CALISIYOR GEÇMİŞE NASIL EMIR GONDERECEK BILGISAYAR :D

YANİ BUNU NIYE KİŞİSELLEŞTİRİYORSUNUZ İŞTE BU TV YE SÖYLE BAKIYOR NE ALAKASI VAR CANIM AMACIMIZ BURADA REPAİNTTEN BAHSETMEK TV YE ÖZGÜ BİR DURUM DEĞİLKİ BİZDEDE VAR F/K DADA VAR FİAYATA BAGLI HER DEĞİŞKENDE REPAİNT VAR.

Amerikadakı adamlar bu yöntemi nasıl kullanmış getirin gösterin aynı yöntemi test edelim veya arayalım bu stock yapımcılarını bakın kardesım bu sekılde kullanılmayor bu diye şikayet etmek yerine. Bakın bunun DOĞRU kullanım seklı suymus diyelim ŞİKAYET ETMEK YERİNE ÇÖZÜM ÜRETELİM onlarda icraata geçebilsin.

BİZİM AMACIMIZ TV yi kullanmayın sonucuna varmak DEĞİL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DOğru şekilde calısan TV yi kullanmak.

BAKIN TEKRARLIYORUM AMACIMIZ DOGRU CALISAN TV İLE DOGU CALISAN F/K İLE CALISMAK.

CUNKU DOGRU REPAİNTSİZ CALISTIGI ZAMAN HEM KULLANILABİLİR OLACAK HEMDE GEÇMİŞ TESTİ İSTİSNASIZ DOGRU OLACAK. HERKES AYNI GETIRIYI AYNI SONUCU ELDE EDECEK.

EE HERKESIN KAFA RAHAT OHH BE DİYECEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

REPİNTİN NE DEMEK OLDUGUNU İDDA EDİYORUM BURADAKI BIR COK INSAN BILMIYOR. REPİANT BİR SİSTEM GEÇMİŞE EMİR GÖNDERİR GEÇMİŞE NASIL EMİR GÖNDERECEKSINIZ. DOLAYISIYLA HANGİ ARGUMANI TEST EDİYORSUNUZ NEYİ TEST EDİYORSUNUZ ANLAM VEREMIYORUM. GEÇMİŞE EMİRMİ GÖNDEREBİLİYORSUNUZ ??

Arkadaşlar bir sistem kullanacaksanız bunun getirisinin ne oldugunu ölçmeniz şartttttt

Bugun uzun vadeli yatırım yapılacak hisseler seçiyorsunuz neye dayalı seçiyorsunuz bu hisseleri geçmişine bakarak seçiyorsunuz. bugun temettü 25 endeksınden hisse seçiyorsunuz niye geçmişten bugune kazandırdıgını gördüğünüz için.

temettü 25 endeksı hisseleri 20 yılda %10 kzandırmış olsaydı temettü 25 in adını azına alan bir tane adam bulamazdınız.

Yani tüm kararlarımızi geçmişe bakarak geçmiş istatistiklere bakarak karar veriyoruz.

O halde TV nin gerçekte ne ürettiğini niye ölçmüyoruz ?

Yada amrikada tv krıterını kullananlar nasıl repaintsiz kullanmış söyleyin o şekilde ölçelim abi. Aynı sey F/K vb rasyolar içinde geçerli.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Erhan bey,

Burada yazan kişilerin algoritmalara sahip olmadığını, repaint hakkında bilgisi olmadığını, hayatında gördüğü ilk formüle balıklama atladığını düşünmeniz komik olmuş. Tv, sadece bu başlıkta üzerinde durulan ve Dünya üzerinde test edilmemiş yada kullanılmayan bir konu değil. Tv, pazarlaması yapılacak bir konu da değil. Sizin random grafik üreten yazılımınız gibi başka ülkelerde aynı koşullarda oluşturulan portföyler istikrarlı kazançlar göstermese inanın burada anlatmaya çalışmazdım. Anlatmamda da bir karım yok. Bir platform önermiyorum, bir kurum önermiyorum, bir program önermiyorum, bir hisse de önermiyorum. Nasıl ki, oluşturulan sistemler arasında performansı ve uygulanabilirliği en yüksek olan sistemi alıp işletmeye başlıyoruz, burada da farklı ülkeler ve piyasalarda yapılan testler neticesinde performansı en yüksek ve uygulanabilir tv çıktığı için onun üzerinden gidiyoruz .

Burada kullanılan algoritma, sadece tv değil. Algoritmanın içeriği; sizin de yukarıda söylediğiniz gibi tuşa bugün basılıp liste oluşturuluyor ve önceden belirlenen periyotlarda tv kriterine göre bu işlem tekrarlanıyor. Tuşa basılıp liste elde edildikten sonra, yeni liste tarihi gelene kadar yarın yada ondan sonraki gün çıkan hisselerin hiçbir önemi yok. Tuşa basmak tanımını siz yaptığınız için kullandım, burada asla o yada bu programı kullanın demiyorum.

Şunu üstüne basa basa söylemem gerekir. 2007-2008'de Dünya'nın batmasını en son bekleyeceği firmalar silindi gitti fakat halen düzenli temettü ödemeye ve düzenli getiri sağlamaya devam eden firmalar var. Bu nedenle hisse sayısını çok düşük tutmamak gerekiyor. Bu durum, sistemlerin karlı işlem sayısının toplam işlem sayısına oranına ve k/z oranına benzetilebilir.

Herkese bol kazançlar diliyorum.
    bu tür bilgiler verdiğiniz sürece katkı sağlanır.

diğer türlü 1 i 1000 yaptım falan saçmalık bunlar.

tespitleriniz için teşekkürler.

dediğim gibi zaman gösterecektir.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

7. O zaman şöyle bir şey var. Atıyorum şirketlerin ilk çeyrek finansalları nisanın 20 sinde açıklanmaya başlasın. Ama öyle bir şirket düşününki ilk çeyrek finansalını temmuz ayında açıklamış olsun. Bu durumda siz programa göre ilk çeyrek bilgisini kullanıp portföy oluşturdunuz. Hisseleri not ettiniz. İkinci çeyrek finansalları geldiğinde programı tekrar çalıştırdınız. Ancak bu sefer ilk çeyrekteki finansallara göre oluşturduğunuz hisseler değişmiş olduğunu gördünüz. Bunun sebebi ilk çeyreği temmuz ayında açıklanan şirketin hesaplamaya yeni dahil edilmiş olması ve ilk çeyrek portföyünü etkilemesidir. Portföy oluşturma zamanını finansalların yayınlanma tarihi olarak seçtiğimiz için bu etkiyi görmemiz doğaldır. Günlük çalıştırdığımızda dahi bu değişiklik ile karşılaşmak mümkündür.

8.  Alıntı Originally Posted by big short Yazıyı Oku
    O zaman şöyle bir şey var. Atıyorum şirketlerin ilk çeyrek finansalları nisanın 20 sinde açıklanmaya başlasın. Ama öyle bir şirket düşününki ilk çeyrek finansalını temmuz ayında açıklamış olsun. Bu durumda siz programa göre ilk çeyrek bilgisini kullanıp portföy oluşturdunuz. Hisseleri not ettiniz. İkinci çeyrek finansalları geldiğinde programı tekrar çalıştırdınız. Ancak bu sefer ilk çeyrekteki finansallara göre oluşturduğunuz hisseler değişmiş olduğunu gördünüz. Bunun sebebi ilk çeyreği temmuz ayında açıklanan şirketin hesaplamaya yeni dahil edilmiş olması ve ilk çeyrek portföyünü etkilemesidir. Portföy oluşturma zamanını finansalların yayınlanma tarihi olarak seçtiğimiz için bu etkiyi görmemiz doğaldır. Günlük çalıştırdığımızda dahi bu değişiklik ile karşılaşmak mümkündür.
    Sayın big short ;

mesajınızda yazdığınız durumla karşılaşmamak için yapılması gereken ;

1-- TV, f/k vb. rasyoları kullanmayacaksınız,

2- Son bilançolar geldikten 1 gün sonra portföyünüzü oluşturacaksınız.

Bu durumda, artık sisteme yeni bilanço gelip yeni veri girişi olmayacağından, sonraki bilanço dönemine kadar portföyünüzdeki hisselerde bir değişiklik olmaz.

Sayfa 85/214 İlkİlk ... 3575838485868795135185 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •