Sayfa 234/238 İlkİlk ... 134184224232233234235236 ... SonSon
Arama sonucu : 1899 madde; 1,865 - 1,872 arası.

Konu: Teknik merkezi

1.  Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku
    Niye len

Benim grafta bir kanal var

Aynı gün hem altına degdik hem de üstüne , çok heyacanli tez canlı piyasamiz var

Üretim ........ Caaarrrrrrrrrrrrtttttttt eksi 4

İhracat....... Cartttttttt eksi 8

hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hacı neyle uretim yapacaksın? malum liseden yetiştirdiğin adamlarla mı? hahahaha

nitelikli adamların hepsi ülkeyi teorik olarak iflas hale sokmanın neticesinde gidecek. Ben dahil bak

sen hala helikopter urettiğimizi mi zannediyorsun? sana bir ornek veriyim sadece ..once kutu içeceklerin kutusunu uret sonra konusalım.. uretim falan sizi aşar siz beton yapın..sizin betoncular var ya offfffff..gel abi %70 damping bekliyorum hepsini toplicam hahahaha

2. allah bızı affetsın zamanında demırel ecevıt ozallara yaptıklarımız için....meğerse kriz dedıgın şeyın yarısı dış mıhraklardan dıger yarısıda allahtanmış…..

3. üretmeyen bir ülke üretim ve ihracat üzerine plan kuruyorum yapıyorum dediği an doları kimse tutamaz elbette

Üretenler keriz mi

Orta vadede Hem sana satamayacak , hem sattığı diğer ülkelerde pazar payının belli bir yüzdesini riske atacak

Bunu açık açık der mi hiç

Nasıl yapacaksın der , beni inandır der , sen önce doları düşür ekonomiyi sogut sonra gün ola harman ola der , inat etme faizlere cazibe kazandir da sıcak para gelsin der , bizde isteriz üretimi ama önce günü kurtar sen hele bi der ,

neden doların artması bizim işimize gelsin bizde bundan zarar görüyoruz der

halbuki o zararı ileriki karları adına etmeye mecbur kaldığı için ediyor

Ben o zararı göze aldım ama hadi bakalım sen ne halt edecen şimdi diyor aslında

Kisaca Der oğlu der

İthalat ve tüketimden ihracat ve üretime geçmeye kalkistiginda bunlarin olacağı belliydi zaten ama seviye ve dönüş noktası ne olur kimse bilemez

Çünkü olay ekonomik gercekliklerden çıkmış üreten mi olacan tüketen mi kavgasının farklı laklaklar ile ifadesi haline dönüşmüş vaziyette

4. Bu arada bugunku konusmanin içeriği koskocaman bir hiç..
    Hayatı boyunca liyakatla bir yere gelememiş birinden bir boş konuşma beklersin o da bu...

5. Bugünkü konuşma cumhuriyet tarihinin en önemli ve hedefe yönelik ayni zamanda dönüm noktası olan bir konuşmaydı

Yani montajcı taşeron mal değnekleri gibi mevzunun sağından solundan givildanarak yok küresel ısınma yok Fransa'da ki terör olayları diyerek üretimden bahsetmeden mevzuyu CAZİP faiz oranlarına getirip bağlayan konuşmalarına benzemediği kesin tabi ki

Türkiye'nin odaklanması gereken bir adet gündem maddesi var ekonomide o da URETİM

Bu konuşmada ona odakliydi

6. Denklem basit , bir ülke URETEMEZ ise

Özel sektörü katma değerli üretime yönelmek yerine montajdan ve finansal oyunlardan nemalanmaya yani mal degnekligine megilli ise

O ülke kuru düşüremez sadece çıkmasını ERTELER

O ertelemenin bedeli de CAZİP faiz oranlarıdır

Son düzenleme : viper; 10-08-2018 saat: 23:07.

7. Bu arada ortalamalar da değişti

85-90 arası olarak gördüğüm alım bölgesi teknik olarak 80-85 arasına cekildi

Bunun anlamı ille de bu aralık görülecek demek değildir

Bunun anlamı teknik olarak benim aylık graf bu değerlere kadar çekilmeyi normal karşılar demektir

Ancak

Borsa da rekor hacim

Dolar TL de rekor hacim

Msci da rekor hacim

Muhtemelen kafası çok iyi çalışan birileri 7 ye yaklaşan doları alıp 90 in altında bisti satarak çok ciddi para kazanacaklar yani

Bisti satıp doları almak için , bistin 90 altına gerileyip doların da 7 ye dayanmasini beklemişler

Öyle mi

Bakalım bakalım zaman gösterecek ...

8.  Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku
    Bugünkü konuşma cumhuriyet tarihinin en önemli ve hedefe yönelik ayni zamanda dönüm noktası olan bir konuşmaydı

Yani montajcı taşeron mal değnekleri gibi mevzunun sağından solundan givildanarak yok küresel ısınma yok Fransa'da ki terör olayları diyerek üretimden bahsetmeden mevzuyu CAZİP faiz oranlarına getirip bağlayan konuşmalarına benzemediği kesin tabi ki

Bugunku konusma basından sonuna boş bir konuşma. Kimsenin hiç bir sey anladıgı yok. Sadece yalakalık olsun diye orada methiyeler duzulen bir konusma.

16 yıldır neredesiniz??? 16 yıldır cehape mi yonetiyor?

Ulke teorik olarak iflas dır. Ve basarısızlık durumlarında istifa beklenir. Tum ekonomi yonetiminden Yigit dahil. Berat dahil, kayın pederi dahil istifa edip erken seçime goturmesini ve bir daha bu ulkeye yonetim anlamında talipli olunmaması gerektiini dusunuyorum ki 16 yılda gelinen nokta gayet açık ve nettir.

Tum yetişmiş insan gucu cok degil 2yıl içinde yurt dısına göç edecek. O uretim uretim dediğini hangi nitelikli insan bulupda yapacaksın merak ediyorum.

Sen hala helikopter urettiğimizi mi dusunuyorsun?

Sayfa 234/238 İlkİlk ... 134184224232233234235236 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •