Sayfa 8/23 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
Arama sonucu : 177 madde; 57 - 64 arası.

Konu: YP Banka Mevduat Faizleri Ve Opsiyon Stratejileri

1. Sagolun hocam...sizden cok sey ogrendim ben...allah razi olsun...emeginiz cok opsiyonda....yine topik acmaniz dileyimlee ii geceler

2.  Alıntı Originally Posted by leventa Yazıyı Oku
    3475 9.5 alim
    3525 22 satim

3600 38 satim
    3650 10 alim
    Hocam afedersiniz ama daha ayrıntılı yazabilir misiniz.?

Elinizdeki baslangıçtaki ham para nasıl dağıldı?
    ağustos için 3.475 alım yapmışsınız peki 9.5 nedir? opsiyon primimi?
    stratejinizin mantığı nedir?
    İspanyolca geleceğin dili, sen geleceğin insanı ! ispanyolca

3.  Alıntı Originally Posted by leventa Yazıyı Oku
    60 aldim 20yi verdim diyorum sigortaya.....uc niktalari asarsa 10 lira zarar tazar elim her kontrattaa
    vade sonunu bekliyormusunuz genelde?
    y.t.d.

4.  Alıntı Originally Posted by Yalcin Yazıyı Oku
    vade sonunu bekliyormusunuz genelde?
    evet yalçın...vade sonunu bekliyorum genelde....ama tahtaya yazıyorum alan olursa kapanıyo pozisyon..........mesala 3600 call sattım ağustos vade 38 den şuan güncel (bu akşam kapanış değeri) değeri 14.4....demekkeii...38 den satıp cebime koydum değerii....14.4 lira vererek kapatbilirim......38-14.4=23.6 bana kalır....anlatabildim sanırımm...

5.  Alıntı Originally Posted by inti Yazıyı Oku
    Hocam afedersiniz ama daha ayrıntılı yazabilir misiniz.?

Elinizdeki baslangıçtaki ham para nasıl dağıldı?
    ağustos için 3.475 alım yapmışsınız peki 9.5 nedir? opsiyon primimi?
    stratejinizin mantığı nedir?

sayın inti....şöyle anlatayımm...
    180 lira bir kontrat için gerekli teminat...aynı viop dolar sözleşmesi gibi...aşagıda yazdıklarımda bir kontrat içinn

ağustos vade put 3475 9.5tan aldım....9.5 lira cebimden cıktı ..bu sigortaa
    ağustos vade put 3525 22 den satım......180 lira teminat tuttu sistem...ama 22 lira bana verdii

ağustos vade call 3600 38 den sattım....yukarıdaa bir put oldugu(3525 deki) için teminat vermeme gerek yokk....(üstteki long..bu pozisyon sort çünkü)...teminat istemez.......38 lira bana verdii

ağustos vade call 3650 10 dan aldım....10 lira cebimden cıktı ..bu sigortaa

şimdi total bakarsak.....180 lira teminat tutuyo sistemm...60 tl sattıgımım opsiyonlardan bana verdi.....19.5 lirada daa sigorta olarak ben verdim.....eger dolar 31 ağustos günü 3525-3600 aralıgında kalırsa...40.5 tl kar....180 teminat karşılıgıı....özetle böle

ama şunu söleyimki....bu işin forumda üstadı bear bull abimizdir....kendisini şahsen tanımam ama önceki forumda...opsiyon ile ilgili onun yazdıklarını takip ederek ögrendim bişiler.....hiç kimsee hiçbii internete yazan opsiyon içerikleri onun verdiği bilgi gibi değill...bear bull abimizi takip edin derimm.......bide onun sözü...."opsiyon öğrenin"....iyi akşamlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,635
    @leventa
    bu işlem stili ile sen 1 başlık aç
    biz izleyelim,
    zarar sabit ve az
    kar sabit ve zararın 4 katı
    çok garantici
    izleyicilerinede faydan olur.

ben sürekli satış yönünde işlem yaptığımdan riskim çok fazla.

bu işlem stili ile dsiplinini bozmadan 1-kaç yıl devam edebilirsen çok iyi overal rakamlarına ulaşabilirsin.
    Tebrik ederim.
    Bear_Bull
    @BearBull26

7. Bearbull abi inanirmisin bu sitede baslik acmayi bilmiyorum...benim baktigim sadece senin geriye donuk yazdiklarin ve biraz vop24 topigi...bu vadedeki bugunku elindeki pozisyonlari kapatmana cok uzuldum...allah saglik versin insallah en kissa zamanda palaya verdiklerinin fazlasini geri alirsin....cok sık yazma sansim olmuyo...mesaide hic bakamiyorum......aksamdan aksama....ama suanki elimde bir degisiklik olursa ayrica vade baslarinda bu baslik altinda pozisyonlarimi paylasayim elimden geldigince......iyi aksamlar

8. Unhappy

Alıntı Originally Posted by leventa Yazıyı Oku
    sayın inti....şöyle anlatayımm...
    180 lira bir kontrat için gerekli teminat...aynı viop dolar sözleşmesi gibi...aşagıda yazdıklarımda bir kontrat içinn

ağustos vade put 3475 9.5tan aldım....9.5 lira cebimden cıktı ..bu sigortaa
    ağustos vade put 3525 22 den satım......180 lira teminat tuttu sistem...ama 22 lira bana verdii

ağustos vade call 3600 38 den sattım....yukarıdaa bir put oldugu(3525 deki) için teminat vermeme gerek yokk....(üstteki long..bu pozisyon sort çünkü)...teminat istemez.......38 lira bana verdii

ağustos vade call 3650 10 dan aldım....10 lira cebimden cıktı ..bu sigortaa

şimdi total bakarsak.....180 lira teminat tutuyo sistemm...60 tl sattıgımım opsiyonlardan bana verdi.....19.5 lirada daa sigorta olarak ben verdim.....eger dolar 31 ağustos günü 3525-3600 aralıgında kalırsa...40.5 tl kar....180 teminat karşılıgıı....özetle böle

ama şunu söleyimki....bu işin forumda üstadı bear bull abimizdir....kendisini şahsen tanımam ama önceki forumda...opsiyon ile ilgili onun yazdıklarını takip ederek ögrendim bişiler.....hiç kimsee hiçbii internete yazan opsiyon içerikleri onun verdiği bilgi gibi değill...bear bull abimizi takip edin derimm.......bide onun sözü...."opsiyon öğrenin"....iyi akşamlar

sayın levanta
    3.475 put opsiyonunu 9.5 den almak ne demek
    3.525 put opsiyonunu 22 den sattım ne demek

samimi soyluyorum ben o kadar oudum bu konuları bir hedging kitabı bitirdim.yazdıklarınızı anlamadım
    İspanyolca geleceğin dili, sen geleceğin insanı ! ispanyolca

Sayfa 8/23 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •